Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Не кажав никаде дека не го бива, не си прави алиби за кажаната глупост дека Чејмбрс е бољи сезонава, кога генерално, ни тој, ни тој, немаат доволно мечеви во нозе за да би можеле да процениме кој е подобар.
Само ти напоменав дека Шо немаше онаква епизода како Чејмбрс.
http://www.dailystar.co.uk/sport/football/406146/0-tackles-0-clearances-0-interceptions-Luke-Shaw-s-NIGHTMARE-half-for-Man-Utd
oва што е
0 tackles, 0 clearances, 0 interceptions
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Ова ме потсеќа на сеоска верзија од споредбата Роналдо/Хлеб на нивните почетоци во Јунајтед и Арсенал. За после полусезона сенилниот сакаше да прави трампа. Зошто нели, една сезона Хлеб изигра подобро. :D

Остај ги нека изиграат неколку сезони па ќе ги споредиме, иако ќе биде тешко зошто се различен тип на играчи ама ќе пробаме некако. :)

Како нема. Клеверли. Мене па ми е чудно како има 13 а полињата за секоја сезона му се празни. :pos:
Таков е заклучокот на Видуков, кој глуп муабет страшна работа, ако сум пишал дека одиграл подобро на 10 утакмици автоматски тоа значи дека сум рекол оти готово крај подобар е :facepalm:
 
E

Epsilon

Гостин
Каква врска има тој натпревар со последниот каде изигра сосема солидно за еден лев бек? :

Или дека е платен 30 милиони и овде мадињата ни ги отекувате до форма на цитрони.

:S
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Незнам зошто стои негов банер пред стадион, кога играчи што повеќе придонесле за клубов немаат

Arsenal fans call for removal of Emirates Stadium Cesc Fabregas flag ahead of former midfielder's visit with rivals Chelsea[DOUBLEPOST=1429801437][/DOUBLEPOST]
човекот тврдеше дека Шо немал таква утакмица како Чемберс со Свонси
еве му одговор, па го снема после, се изгуби :D
сакам ја вакви убај деца ко него, шо се навираат сами :цицки:[DOUBLEPOST=1429801470][/DOUBLEPOST]
Каква врска има тој натпревар со последниот каде изигра сосема солидно за еден лев бек? :

Или дека е платен 30 милиони и овде мадињата ни ги отекувате до форма на цитрони.

:S
да[DOUBLEPOST=1429801606][/DOUBLEPOST]
Секогаш кога бил фит 100% Шо бил стартер. Го критикувавме затоа што не се уфрлаше во напад често, мислеше само на дефанзивата а ние не сме навикнати да играме со дефанзивно ориентирани бекови :) Ама еве против Челзи докажа дека работел на офанзивата, топката што му ја сервираше на Руни беше за десетка, меѓу другото. Само да остане здрав.
Формата му беше во минус досега, не викам ја дека не го бива туку Чемберс дека е флоп шо пецкаш ти незнам :)
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.391
настрана то што си глуп, па и слабо капираш...
И Јанг одигра подобро од Шо, подобар е?
Грујо не е компјутер за секое дете....
Научи да разликуваш fullback од wingback, па ке правиме муабет.

Арно де, али каде спомнав уклизувања, расчистувања? Дај видео од Шо каде некој цело време го ебава и му протнува топка меѓу нозе, и ке имаш поента.

Таков е заклучокот на Видуков, кој глуп муабет страшна работа, ако сум пишал дека одиграл подобро на 10 утакмици автоматски тоа значи дека сум рекол оти готово крај подобар е :facepalm:
Уште не можеш да се објасниш што мислеше бе?

човекот тврдеше дека Шо немал таква утакмица како Чемберс со Свонси
еве му одговор, па го снема после, се изгуби :D
Живот јебига.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Научи да разликуваш fullback од wingback, па ке правиме муабет.

Уште не можеш да се објасниш што мислеше бе?
Јанг е ВИНГБЕК сега демек? :oops:

има време ќе сфатиш и ти не те брзаме
 
R

red.devil

Гостин
Таков е заклучокот на Видуков, кој глуп муабет страшна работа, ако сум пишал дека одиграл подобро на 10 утакмици автоматски тоа значи дека сум рекол оти готово крај подобар е :facepalm:
Се заебаваш другар. Твој беше заклучокот дека Шо не вреди толку зошто не изиграл добро сезонава, а не на Видук. Ако се збуни нешто, препрочитај. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.391
Се заебаваш другар. Твој беше заклучокот дека Шо не вреди толку зошто не изиграл добро сезонава, а не на Видук. Ако се збуни нешто, препрочитај. :)
Не му кажуј бе...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom