Barclays Premier League Season 2011/2012

Кој ќе ја освои оваа година Премиер Лигата ???


  • Вкупно гласачи
    223
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.251
Поени од реакции
84.975
Ако изгубите уште некој бод и на Ивуд Парк, ќе почните и вие да ги мислите.
--- надополнето: Oct 31, 2011 9:17 PM ---
Едит: Денес на кафе, низ Широк Сокак се шушкаше дека Њукасал ќе победи, а јас како некој познавач на англискиот фудбал, реков нема шанси. Ебати познавачот. :)
Срамота ако не ги победиме Блекбурн.
Иначе јас бев еден од ретките (ако не и единствен) на форумов што очекуваше Њу Касл да победат ;)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Срамота ако не ги победиме Блекбурн.
Иначе јас бев еден од ретките (ако не и единствен) на форумов што очекуваше Њу Касл да победат ;)
Жив сведок сум како персоналот од локален кафич на мртво уплаќаше за двојка, и то со големи пари, 2000, 3000 и сл. Јас да ме убиеш и Падрју да ми се јавеше лично, немаше да клам толку пари, али то е.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
Браво за Њукасал со прсечен тим и со еден добар напаѓач се искачија на 3-тото место пред Чези, Арсенал, Ливерпул и Тотенхем сепак во следните 4 кола ќе се виде дали навистина можат или не да се кфалификуваат во ЛШ догодина
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.251
Поени од реакции
84.975
Њу Касл имаат супер тим.Еден Ловекрандс и Алан Смит им се на клупа а да не збориме за одбраната.Средниот ред им е исто така добар.Со 2-3 добри трансфери во зимскиот рок сто посто до година ќе играат во Европа.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Браво за Њукасал со прсечен тим и со еден добар напаѓач се искачија на 3-тото место пред Чези, Арсенал, Ливерпул и Тотенхем сепак во следните 4 кола ќе се виде дали навистина можат или не да се кфалификуваат во ЛШ догодина
Жити се не ме срами пред народов , во ЛШ .... за нив премија е во првите 10 да бидат , овај ми вика ЛШ , така е то ЛШ , во првите 15 кола , зато и минатата сезона Сандерленд имаше супер утакмици еден период беа 7-8 место па зато на крајо си ја чешкаат глата... 15 место :tapp:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
Жити се не ме срами пред народов , во ЛШ .... за нив премија е во првите 10 да бидат , овај ми вика ЛШ , така е то ЛШ , во првите 15 кола , зато и минатата сезона Сандерленд имаше супер утакмици еден период беа 7-8 место па зато на крајо си ја чешкаат глата... 15 место :tapp:
епа ако ги победат Евертон,а од Сити,Јунајтед и Челзи им скинат некој бод после ќе им следат полесни натпреври и имаат шанси ,а на зима уште 1-2 јаки засилувања и зошто да не немаат шанса :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
епа ако ги победат Евертон,а од Сити,Јунајтед и Челзи им скинат некој бод после ќе им следат полесни натпреври и имаат шанси ,а на зима уште 1-2 јаки засилувања и зошто да не немаат шанса :)
На Јунајтед ќе им ја пуштат а со другиве ќе играат 200%.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Њукасал ќе губи бодови сигурно. Тие со најјакиот тим во своите најдобри денови успеаа да прокоцкаат 12 бода после Боксинг деј, и титулата да ми ја дадат на Јунајтед, а не со ваков состав. Немат ниту играчи, ниту пак психологија за да излезат надвор. Мој тип за нивни пласман на крајот од сезоната е под 10то место.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.558
Поени од реакции
6.247
Јас им типувам 8мо место :cool:
Инаку зошто не играше Тиоте?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Абе и леванте се залета па го видовме неделава, секое чудо за три дена ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom