Кајгана форум

  1. Општи муабети

   Општи муабети и пикантерии. Е, неее...!
   Теми:
   3.173
   Мислења:
   388.376
   Последно: Драга Кајгана Forrest Gump, 23 октомври 2014 во 05:11
   RSS
  2. Љубов и секс

   Прашања, факти, табу теми и слободни размислувања.
   Теми:
   1.513
   Мислења:
   230.474
   RSS
  3. Здравје

   Совети за здрав живот, факти и нови сознанија.
   Теми:
   1.156
   Мислења:
   64.781
   Последно: Акопресура и Акопунктура Црноризец Храбар, 23 октомври 2014 во 01:59
   RSS
  4. Хуманитарни акции и помош

   Катче наменето за организирање и реализирање на хуманитарни акции. Покажете ја вашата хуманост и помогнете.
   Теми:
   294
   Мислења:
   5.959
   Последно: Упатство за идни крводарители HoT IcE, 20 октомври 2014 во 19:13
   RSS
  5. Мистерии

   Паранормални појави, парапсихологија, астрологија, астрономија, неразјаснети појави и научни објаснувања.
   Теми:
   455
   Мислења:
   60.121
   Последно: Астрална проекција AceCaleb, 23 октомври 2014 во 02:36
   RSS
  6. Религија

   Христијанство, ислам, будизам, скиентологија.
   Теми:
   1.130
   Мислења:
   196.571
   Последно: Прашања за Исламот III kooperativa, 23 октомври 2014 во 04:33
   RSS
  7. Философија и психологија

   Теми:
   860
   Мислења:
   62.978
   Последно: Судбина Bodhidharma, 22 октомври 2014 во 23:42
   RSS
  8. Мода и убавина

   Модни трендови и совети за подобар изглед.
   Теми:
   734
   Мислења:
   63.591
   Последно: Фризури Redhead*, 23 октомври 2014 во 04:09
   RSS
  9. Гурманско катче

   Ваши лични рецепти, македонска традиционална кујна, рецепти од сите страни на светот, пијалoци...
   Теми:
   685
   Мислења:
   59.583
   Последно: Каде да наjдам? [Food Edition] arakenx, 22 октомври 2014 во 23:59
   RSS
  10. Дом и семејство

   Семејно катче. Партнери, детски плач и адолесценција.
   Теми:
   455
   Мислења:
   43.102
   Последно: Легализација на инцест Let 3, 22 октомври 2014 во 21:42
   RSS
  11. Животни

   Домашни миленици, диви и питоми животни.
   Последно: Купирање уши / сечење опавче (општа дискусија) Lu, 23 октомври 2014 во 03:56
   RSS
  1. Економија и бизнис

   Економијата во Македонија, инвестиции, идеи за бизнис, пари, профит и благосостојба. Како да го постигнеме тоа?
   Теми:
   2.159
   Мислења:
   115.733
   Последно: Oдложено плаканје данок? gordselanec, 23 октомври 2014 во 02:59
   RSS
  2. Туризам и патувања

   Конструктивни идеи и предлози за развој на туризмот во Македонија, тур-оператори, туристички понуди, каталози, цени, резервации...
   Последно: Лотарија за визи за САД goKi-, 22 октомври 2014 во 13:27
   RSS
  3. Право

   Дискусии околу правни проблеми, правна помош, јавни расправи околу предлог закони. Да живее правната држава!
   Теми:
   434
   Мислења:
   19.180
   Последно: Сообраќајни прекршоци и казни Ireal, 23 октомври 2014 во 00:01
   RSS
  4. Образование

   Образовните и научните институции во Македонија, закони, проблеми, новости, стипендии и можности.
   Теми:
   1.231
   Мислења:
   108.647
   Последно: Какво е образованието во Македонија? true blue, 23 октомври 2014 во 03:11
   RSS
  5. Наука и технологија

   Најновите научни достигнувања, нови технологии и интересни испитувања...
   Теми:
   273
   Мислења:
   8.918
   Последно: Гаџети за шпионирање Agda Beata, 22 октомври 2014 во 20:09
   RSS
  6. Македонски градови

   Кајгана во нашите градови и села.
   Теми:
   394
   Мислења:
   65.927
   Последно: Битола Смрт за зони и пајак воз., 23 октомври 2014 во 04:34
   RSS
  7. Историја

   Дискусии околу македонската и светската историја.
   Теми:
   1.011
   Мислења:
   62.710
   RSS
  8. Свет

   Дискусии, новости и случувања од целиот свет.
   Теми:
   3.602
   Мислења:
   136.955
   Последно: Русија - смена во надворешната политика? The xx, 23 октомври 2014 во 05:08
   RSS
  9. Македонска дијаспора

   Случувања и вести поврзани со Македонија и Македонците ширум светот.
   Теми:
   684
   Мислења:
   30.052
   Последно: Емиграција во Канада lion888, 22 октомври 2014 во 03:34
   RSS
  1. Фотографија и видео

   Aматери и професионалци, покажете што знаете. Совети и трикови, опрема, фотографирање и на тема, видео и фотографски конкурси и натпревари...
   Последно: Фотографии од храна и пијалоци (FoodPorn) one1two2, 23 октомври 2014 во 01:10
   RSS
  2. Хоби

   Фотографија, риболов, покер, филателија, ролерки... Кое е вашето хоби?
   Теми:
   290
   Мислења:
   22.103
   Последно: Возење велосипед vivakastro, 23 октомври 2014 во 02:19
   RSS
  3. Музика

   Сé околу музиката - новости, настани, промоции...
   Теми:
   1.898
   Мислења:
   303.359
   Последно: Хит на денот Sapphire, 23 октомври 2014 во 03:42
   RSS
  4. Филм и ТВ

   Рецензии на филмови, новитети, ваши предлози.
   Последно: Supernatural Луси_Лу, 23 октомври 2014 во 06:04
   RSS
  5. Ноќен живот

   Случувања, дискотеки, препораки, критики за ноќниот живот во вашиот град.
   Теми:
   1.226
   Мислења:
   52.368
   Последно: White Dimension - 18 октомври 2014, Скопски Саем mrlogic, 21 октомври 2014 во 15:46
   RSS
  6. Уметноста, литературата, јазикот

   Сé за и околу литературата, уметноста, јазиците и културата.
   Теми:
   436
   Мислења:
   36.947
   Последно: Ѕвездите на социјалните мрежи Heidi, 23 октомври 2014 во 03:28
   RSS
  7. Архитектура, дизајн и уредување

   Теми:
   383
   Мислења:
   21.972
   Последно: Направи сам Струмикс, 21 октомври 2014 во 22:53
   RSS
  1. Мобилни телефони и телефонија

   Рецензии и дискусии за мобилни телефони, рингтонови, логоа, позадини...
   Теми:
   1.488
   Мислења:
   78.542
   Последно: ОНЕ и ВИП се споија Смрт за зони и пајак воз., 23 октомври 2014 во 05:24
   RSS
  2. Програмирање и програмски јазици

   C/C++, .NET, Java, Pascal, Delphi, VB, VC++... Дискусии, информации и помош.
   Теми:
   254
   Мислења:
   9.138
   RSS
  3. Оперативни системи и софтверски апликации

   Информации поврзани со сите оперативни системи, нови корисни програми, антивируси и сл.
   Теми:
   1.012
   Мислења:
   65.039
   Последно: Општо: Помош околу Linux iksimkd, 22 октомври 2014 во 19:59
   RSS
  4. Веб дизајн, графички дизајн и развој

   Новости, интересни алатки, рецензии на нови страници и секакви информации во врска со web developing.
   Теми:
   475
   Мислења:
   16.660
   Последно: Фриленсер (Freelancer) miho1234567, 18 октомври 2014 во 17:10
   RSS
  5. Интернет и мрежи

   Интернет провајдери, нови понуди, помош околу изведување на WAN и LAN решенија.
   Теми:
   934
   Мислења:
   85.893
   Последно: SEO за почетници -X- Manager, 23 октомври 2014 во 03:20
   RSS
  6. Хардвер

   Дискусии и информации околу секаков вид хардвер и новитети.
   Теми:
   823
   Мислења:
   58.073
   Последно: Проблем со флеш меморија Tawe, 23 октомври 2014 во 02:39
   RSS
  7. Игри

   Најновите игрици, рецензии, мислења, совети...
   Теми:
   1.080
   Мислења:
   156.391
   Последно: Кантер Страјк Dexter26, 23 октомври 2014 во 03:19
   RSS
  1. Последно: Фан Клуб: Јувентус Syn, 23 октомври 2014 во 05:21
   RSS
  2. Кошарка

   Македонска кошарка, европски лиги, репрезентација, NBA.
   Теми:
   323
   Мислења:
   148.290
   Последно: НБА сезона 2014-2015 garthok, 23 октомври 2014 во 02:20
   RSS
  3. Ракомет

   Дискусии поврзани со ракометот во Македонија, нашата репрезентација, европските купови и натпреварувања.
   Теми:
   182
   Мислења:
   83.305
   Последно: Фан клуб - РК Вардар pi-lif, 23 октомври 2014 во 02:32
   RSS
  4. Тенис

   Теми:
   105
   Мислења:
   38.815
   Последно: ATP тенис - општа дискусија Red John, 23 октомври 2014 во 01:30
   RSS
  5. Останати спортови

   Тенис, одбојка, пливање, скијање и сите останати спортови кои не се опфатени во категориите погоре...
   Теми:
   332
   Мислења:
   20.683
   Последно: Хокејот во Македонија Zoki Lou, 22 октомври 2014 во 16:45
   RSS
  6. Фитнес, бодибилдинг и рекреација

   Билдерски муабети, совети за исхрана, ефективни фитнес вежби, зумба, пилатес, аеробик и рекреација.
   Теми:
   135
   Мислења:
   28.773
   RSS
  7. Автомобилизам и мотоциклизам

   За љубителите на автомобилите, мотоциклизмот и авто-мото спортот.
   Теми:
   1.141
   Мислења:
   90.605
   Последно: Нови возачки дозволи Cruise, 23 октомври 2014 во 02:13
   RSS
  8. Авијација

   За оние за кои само небото е граница.
   Теми:
   374
   Мислења:
   8.832
   Последно: Nose Art shutrak, 20 октомври 2014 во 18:13
   RSS
  1. Чек дис аут!

   Сеир, фрикови, смешни работи, трачеви! :)
   Теми:
   5.024
   Мислења:
   284.156
   Последно: Математичка мистерија Смрт за зони и пајак воз., 23 октомври 2014 во 05:02
   RSS
  2. Хумор

   Кој виц ве насмеа денес? :) Секакви вицеви, стрипчиња и смешни фотографии се дозволени.
   Теми:
   485
   Мислења:
   57.439
   Последно: Фото хумор и интересни фотки! shumecha.tableta, 23 октомври 2014 во 01:36
   RSS
  3. Играчница

   Форумџиски игри, игри на зборови, асоцијации, продолжи ја мислата...
   Теми:
   384
   Мислења:
   359.939
   Последно: 1 до 1000 со слики PsychoalieN, 23 октомври 2014 во 01:24
   RSS