Barclays Premier League Season 2011/2012

Кој ќе ја освои оваа година Премиер Лигата ???


  • Вкупно гласачи
    223
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не те сфаќам Вори , цело време се расправаш де со овај де со онај , фино лепо ве напумпаја 3-5 , и уште велиш не била интересна утакмицата, одбрана вака-така... па ако се е перфекција на терен , тогаш не знам зошто би гледале фудбал кога секој натпревар би завршувал 0-0.
 
A

Auditore

Гостин
Заборавив да пишам, конечно гледав дерби и фудбал како што сакам, секоја чест и за двата тима и за офанзивната игра, навистина интересен меч за сите, дури и оние како татко ми кои само користат прилика да гледаат меч за да ме провоцираат признаа дека и двата тима играа добро.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Стручен коментатор на мечот Свонси - Болтон

Na stadionu ''Liberty Stadium'' Ricardo Gardner je zaradio drugi žuti karton na današnjoj utakmici, tako da ga je Mark Clattenburg poslao na prijevremeno tuširanje.

:pos:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Џеко 1:0. Каква грешка на Хенеси :tapp:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.204
Поени од реакции
14.529
8 - David de Gea is the only keeper to have made 8+ saves and kept a clean sheet in a PL game this season (today and 22nd August). Hero
--- надополнето: Oct 29, 2011 3:17 PM ---
Иначе освен што ја веќе честитав победата на Арсенал, сега да го прашам Картер, ме интересира негово најобјективно мислење за играта денеска на Кошиелни против Торес/Стариџ/Мата?
Дали бев во право, по мое денес Кошиелни покажа дека е солиден играч и голем потенцијал ама најреално изеде многу кичми, најсвежа ми е онаа од Торес, а Рамирес не го мешам, затоа што и претходно не зборевме за него али од него изеде многу кичми.
Поздрав :)
Еве ти мој најобјективен одговор а Картер може дополнително да ти одговори.
Кошчиелни ги стави у џеб сите што ги чуваше, не разбирам како тоа изел кичми?
убедливо најдобриот дефанзивец на теренот денес и веројатно со РВП, Ремзи и Волкот најдобрите 4 поединци. Неможам да се одлучам за кој би бил најдобар од нив пошто сите одиграа одлично.
 
М

Мартин`

Гостин
Ај ве молам кој може да ми даде добар/квалитетен стрим за Манчестер Сити ..
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.204
Поени од реакции
14.529
Lampard had a fantastic game: 4 shots, 2 on target, 5 key passes, 1 goal, 1 assist, 3 tackles, 8 long balls, 4 through balls, 8.87 rating.
Van Persie: 6 shots, 4 on target, 2 key passes, 3 goals, 1 assist, 3 interceptions, 10.0 score
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Првото полувреме од Евертон - Јунајтед, Челзи - Арсенал, Сандерленд - Вила и Норич - Блекбурн, најдобари мечеви во ПЛ, со еден тон голови, од кога паметам, вкупно 18, а уште се игра на последните два меча.

Добри мечеви.
--- надополнето: Oct 29, 2011 3:49 PM ---
Едит: Адам Џонсон, верувајте ми, детево ќе биди ѕвезда. Има капацитет за тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom