Barclays Premier League Season 2011/2012

Кој ќе ја освои оваа година Премиер Лигата ???


  • Вкупно гласачи
    223
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Па кога ви викаме најдобра лига вие не се согласувате :icon_lol:
Јас се согласвам дека премиер лигата е најубава за гледање и најнеизвесна безразлика дека сум за Милан :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.489
Поени од реакции
11.220
Ова веќе и не е толку смешно. Арсенал прими 8 парчиња, Јунајтед ппими 6 парчиња, еве сега Челзи прима дома 5 парчиња......ние примивме 4 парчиња.....остана уште Сити :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Ова веќе и не е толку смешно. Арсенал прими 8 парчиња, Јунајтед ппими 6 парчиња, еве сега Челзи прима дома 5 парчиња......ние примивме 4 парчиња.....остана уште Сити :D
Од кого жити се?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Далеку од најдобра утакмица беше оваа.Со онакви одбрани на двете страни,ние од форумов екипа да направевме,ќе дадевме минимум 10 гола.
Кажи тогаш која беше најдобра утакмица оваа сезона?
 
А

Анноун

Гостин
Ги истрошија головите Челзи и Арсенал . Пола саат се игра веќе на натпреврите од 16h , само вила погоди.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Сандерленд-Болтон
Натпревар каде што Сандерленд беше за 2 класи подобар од Болтон? Или само онака го тресна натпреварот. Да тепаше Челси 5:3, сигурно ќе мислеше поинаку.
И не барајте изговори во слабите одбрани. Ако сите тимови имаат добри одбрани, ќе гледаме досадни утакмици со највеќе 2 гола.
 
A

Auditore

Гостин
Поздрав со сите фанови на Арсенал на форумов и нека ви е честита победата, заслужена беше.
Реално, не очекував ваков епилог од утакмицата, и заслужено изгуби Челзи. И двата тима играа добро, но за разлика од Арсенал, за Челзи првпат сезонава добивам впечаток дека не знае кај тера на утакмица, не ми беше јасна замислата на Боаш за мечов.
Секоја чест за Перси и Жервињо, убиствен тандем се.
Не сум задоволен од судењето на судијата, дозволуваше многу груба и опасна игра, тоа играчите го и искористија со неколку груби фаули од двата тима, среќа никој не излезе повреден.

Иначе освен што ја веќе честитав победата на Арсенал, сега да го прашам Картер, ме интересира негово најобјективно мислење за играта денеска на Кошиелни против Торес/Стариџ/Мата?
Дали бев во право, по мое денес Кошиелни покажа дека е солиден играч и голем потенцијал ама најреално изеде многу кичми, најсвежа ми е онаа од Торес, а Рамирес не го мешам, затоа што и претходно не зборевме за него али од него изеде многу кичми.
Поздрав :)
 
В

Вори

Гостин
Натпревар каде што Сандерленд беше за 2 класи подобар од Болтон? Или само онака го тресна натпреварот. Да тепаше Челси 5:3, сигурно ќе мислеше поинаку.
И не барајте изговори во слабите одбрани. Ако сите тимови имаат добри одбрани, ќе гледаме досадни утакмици со највеќе 2 гола.
Иронија иначе.Лупам,само колку да одјебеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom