Bandini

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ајде, можете вие, масовно уназадување! само напред! :pos2:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Бандини е супер. Може нешто корисно да се научи а и баш да се изнасмееш хаха. Читав на нет што ќе се случува и баш ќе биде интересно, ама не е инересно да се кажува:wink: :).
Ај те молам пиши ми у порака да ја израдувам мајка. :)
 
H

^HITMAN^

Гостин
За време на бандиди една другарка дојде кај мене на гости и ја гледаше серијата. Најпрво пожолтев, после пожеленев и на крај помодрев од разочарување како некој кој сум го сметал за паметен може да гледа таква серија. Солзи ми потекоа од очите, грутка ми се насобра на срцето, ми отекоа нозете од срам дека во мое присуство се гледа нешто кое и ретардираните деца ќе го отфрлат. Срцето ми застана за миг кога помислив дека некој ова го гледа, ми падна жал за таквите и ги споредив со децата од Кенија, сиротите, душата ми се натажи.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
За време на бандиди една другарка дојде кај мене на гости и ја гледаше серијата. Најпрво пожолтев, после пожеленев и на крај помодрев од разочарување како некој кој сум го сметал за паметен може да гледа таква серија. Солзи ми потекоа од очите, грутка ми се насобра на срцето, ми отекоа нозете од срам дека во мое присуство се гледа нешто кое и ретардираните деца ќе го отфрлат. Срцето ми застана за миг кога помислив дека некој ова го гледа, ми падна жал за таквите и ги споредив со децата од Кенија, сиротите, душата ми се натажи.
Секој ден ја гледам, најуба ми е.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Оти некои луѓе незнат да гледат филм без да влезат во него скроз ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.783
Поени од реакции
6.768
До кога бе со овие срања на ТВ? Одам јас да си гледам Chuck :)
 

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
:pos2:


серија Бандини, базирана на вистински настан.
Дали мислите дека серијата ќе привлече внимание со оглед на тоа дека за прв пат во Македонија се прикажува серија од Индија, серија во која се прикажани сите индиски обичаи, верувања, традиции, култура, музика ? Секоја поинаква серија, дали со поинаква содржина, од поинаква продукција, земја предизвикува голем интерес кај нас, така беше со Касандра, со Клон, па сега со турските серии.
Серијата "БАНДИНИ" ја раскажува приказната за младата и сиромашна Санту која ќе биде продадена на Дарам Раџ, најбогатиот човек во Индија, сопственик на фабрика за дијаманти и голема палата. Санту ќе влезе во свет на предрасуди кои владеат од повисоките кон пониските касти.
Како што се вели и во рекламата, серијава изобилува со раскош на бои, традиција, сјај, неверојатна музика и костимографија карактеристична за тој простор.


Секоја епизода трае 30 минути.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.299
Поени од реакции
7.778
кога ќе почнат кинески или јапонски серии да даваат на фејсбук ќе гледаме македонки со искривени очи :pos2:

Серијата е тапа само овој е фраер
со зубите како Тарабе ред зуби ред промаја:pos2:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Koлку што знам,оваа серија се уште се снима..Добра приказна,меѓутоа кога се видела Индија како реализатор на добра серија..Ај да беше Бразил реализатор,серијава ќе беше прекрасна...Имам гледано кратки инсерти,по некоја епизода(ништо не може без мене),ама не ми се многу бендисува..Актерите и актерките се убави(зборувам за помладите),содржински е добра,реална приказна..Кога се сетам како ромите што одат во гимназија меѓусебно си дале надимак,и си се викаат Чампакали...-прва асосијација на хероината Санто...Се на се во пакет-НЕДОВОЛНО ДОБРО ЗА МОЈ ВКУС:toe:
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
58
Поени од реакции
1
Оваа серија е најглупавата пуштена на тв оваа година. Де ужас неопислив. Ова не се гледа ни 1 мин :toe:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
какви ефекти имаше љубовната сцена денеска тоа чудо големо :tapp:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Ме интересира дали некој знае до која епизода се стигнати на сител?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Meне ми е интересна серијата и ја пратам редовно...глумците ми се многу убави посебно Хитен аwwwwwwwww :wub:само што ме нервираат рекламите...
Дарамраџ и покажа убаво на Тарулата и ја прати кај што и е местото а Сантуди и Дарамраџ конечно се смирија...
Се прашувам кога ке му дојде паметот на Молик:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom