Australian Open 2021(08.02-21.02.2021

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.168
Поени од реакции
1.569
Има луѓе што не разбираат, ама ти не си еден од нив. Ти појма немаш, друг левел е тоа.
Ххахаха важи.. ако си го гледал дуелот у Синсинати ќе разбереш колку беше близу Милош до победа. Не викам дека ќе тепа сега ама ќе го изнамачи ако не земе два сета Милош ќе земе еден ама ќе губи тај брејкови.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.043
Ххахаха важи.. ако си го гледал дуелот у Синсинати ќе разбереш колку беше близу Милош до победа. Не викам дека ќе тепа сега ама ќе го изнамачи ако не земе два сета Милош ќе земе еден ама ќе губи тај брејкови.
Џокович е лек за Раонич, најлош можен мечап за Милош, заради тоа што Џокович веројатно го има најдобриот ритрн во историјата на тенисот. Ама нема врска, само ти одрази се.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.168
Поени од реакции
1.569
Да тоа си во право за ритернот ама подобрен е Милош многу, не игра до толку лошо ко порано..
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.900
Поени од реакции
3.921
Ххахаха важи.. ако си го гледал дуелот у Синсинати ќе разбереш колку беше близу Милош до победа. Не викам дека ќе тепа сега ама ќе го изнамачи ако не земе два сета Милош ќе земе еден ама ќе губи тај брејкови.
Кај го најде тој меч, Ѓоковиќ се колеше со Агут 3 и пол саата по сонцето, дали 15 саата одмор имаше. Сега 99% ќе биде ноќна, ден одмор и сет нема земено Милош на слемови, а вкупно у 12 меча мислам 2 сета му има земено.

Зверев може да е поопасен, дури и од Тим за Ѓоковиќ, ако не губи сетови со Манарино и Лајовиќ и дојде одморен.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
15
Раонич би го тепал Џокович, едино Џокович ако го предаде мечо, дотолку има комплекс Раонич.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.900
Поени од реакции
3.921
Ига по резултатите исто убедлива како на РГ. Може ли и тука многу далеку?
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.043
Киргиос кловн беше и кловн ќе остани.
Автоматски споено мислење:

Ига по резултатите исто убедлива како на РГ. Може ли и тука многу далеку?
Зависи со кој вкрстува. На оваа подлога не може да игра со Осака, Серена па и со Мугуруза.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.900
Поени од реакции
3.921
Киргиос кловн беше и кловн ќе остани.
Автоматски споено мислење:Зависи со кој вкрстува. На оваа подлога не може да игра со Осака, Серена па и со Мугуруза.
Ја подреков :D од 3-0 и дупли брејк сеа 3-3
Следно е со Халеп, ако помине денес, па 1/4 со Сабаленка/Серена

Осака и Мугуруза играат меѓусебна следно коло
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.043
https://sport1.mk/bozhem-mali/tenis/gjokovikj-gi-zagubi-nervite-i-pochna-da-vika-kazhi-kazhi-te-cheka-pola-chas-video
Ете ради ваков однос никогаш нема да е поголем од Федерер и Надал па колку сака нека земе слемови
А бе нема грешка за тебе. Кој е најголем во тенисот се одредува по тоа кој колку вика.
Автоматски споено мислење:

Ја подреков :D од 3-0 и дупли брејк сеа 3-3
Следно е со Халеп, ако помине денес, па 1/4 со Сабаленка/Серена

Осака и Мугуруза играат меѓусебна следно коло
Осака против Мугуруза ќе биде спектакл. Со Халеп има шанса, ја растури на Ролан Гарос, иако претходната година таа беше демолирана. И Халеп и Свјонтек тука се надвор од најдобрата подолга, иако кај Халеп тоа помалку се познава, Свјонтек делува онака баш незграпно во движењето, често се обидува да лизга како на земја. Мислам дека ќе изгуби од Халеп, но не е без шанси. Ако помине, против Серена би требало да и биде крајот на овој турнир.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom