ATP тенис - општа дискусија

Член од
17 декември 2019
Мислења
1.915
Поени од реакции
3.338
Седи си мирен додека не го видиш здребот ,да не се требат Алкараз и Новак па Рафа да има отворен пат до финале
Kаков сака нека е ждребот, ќе изгуби од Аугер Алиасим ако треба...
 
Член од
2 август 2022
Мислења
5
Поени од реакции
1
Potreben mi e sparing partner za tenis, pa ajde rekov tuka da pisam (napreden rekreativec sum), ako ima nekoj sloboden ili zainteresiran slobodno pisete mi na instagram.

Instagram - stankovicradan
 
Член од
30 март 2023
Мислења
15
Поени од реакции
64
Potreben mi e sparing partner za tenis, pa ajde rekov tuka da pisam (napreden rekreativec sum), ako ima nekoj sloboden ili zainteresiran slobodno pisete mi na instagram.

Instagram - stankovicradan
Контактирај го @Stefan-kobe он игра тенис ко маестралниот Рафаел Надал. Спортско типче е. :kafence:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Какво ривалство градат Алкараз и Синер па па па

Штета што последниве два меча се играа на полноќ наше време, иначе не им се пропуштаат дуелите. До душа Индијан Велс го гледав првиот сет и мн опасен тенис лупаат.

Медо исто во одлична форма, 5 турнира 5 финалиња по ред.

 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.486
Медо исто во одлична форма, 5 турнира 5 финалиња по ред.
Конкретно Мајами мислам му е најлесно финале во кариера, директ у второ коло. Па Карбалес Баена, па трето Молчан му предава, Па Халис и Јубанкс. Едино во полифинале и сега во финале има противник вреден за спомен. Челинџер да играше потешко ќе стигнеше до полуфинале.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.370
Поени од реакции
108.794
Оваа година во Мајами беше баш брза подлогата, а обично важеше за најспор Мастерс на тврда подлога. Убав тенис се играше 2 недели, Алкараз и Синер одиграа страшен меч, Кокинакис и Хуркач исто, и уште пар други мечеви и во машка и во женска конкуренција.

Ноле пак е број 1 од денес, 380 поени пред Алкараз. Следи сезоната на земја, Монте Карло е следната недела каде би требало да го гледаме Рафа после пауза од 3 месеци.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.664
Поени од реакции
2.645
Оваа година во Мајами беше баш брза подлогата, а обично важеше за најспор Мастерс на тврда подлога. Убав тенис се играше 2 недели, Алкараз и Синер одиграа страшен меч, Кокинакис и Хуркач исто, и уште пар други мечеви и во машка и во женска конкуренција.

Ноле пак е број 1 од денес, 380 поени пред Алкараз. Следи сезоната на земја, Монте Карло е следната недела каде би требало да го гледаме Рафа после пауза од 3 месеци.
Индиан Велс е најспора, малце ги измеша. Со другото се сложувам, убав тенис и мене ме интересира формата на Медо како би продолжила на земја, бидејќи не ја сака он баш земјата ко подлога.. мада стана се подефанзивен со годиниве и чека 200 метри назад, можда и нешто да направи некое полу финале финале мастерс.. за Надал уште нема ништо официјално, едно видео од баболат за нов ракет имаше вчера, тоа ми влева надеж дека можда ќе игра уште од Монте Карло.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.045
Поени од реакции
36.461
И Алкараз повреден, шо стакло ќе беше ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom