ATP тенис - општа дискусија

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.646
Поени од реакции
2.616
греота ќе беше да не го примат, девет пати ја зема не е малце.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Сакаат на секој начин да го спречат најдобриот тенисер во историјата да стигне до нова титула, багра западњачка :D
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Дека е најдобар, најдобар е. Сакам да сруши рекорд и да освои не еден, туку уште неколку гренд слемови. Ама па што се замислува со ова не ми е јасно. Правилата се тие за вакцинирањето, а тој си тера свој курч. И во ракомет е исто, не го разбирам инаетов со вакцините. Ако важат правилата за сите, важат и за него. На крај, има пари нека плати да му шибнат вода или евентуално ништо место вакцина и нека покаже печат и готово.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.241
Поени од реакции
41.576
Дека е најдобар, најдобар е. Сакам да сруши рекорд и да освои не еден, туку уште неколку гренд слемови. Ама па што се замислува со ова не ми е јасно. Правилата се тие за вакцинирањето, а тој си тера свој курч. И во ракомет е исто, не го разбирам инаетов со вакцините. Ако важат правилата за сите, важат и за него. На крај, има пари нека плати да му шибнат вода или евентуално ништо место вакцина и нека покаже печат и готово.
Не е дека заобиколува правила, повеќе тенисери ја имаат истава дозвола а само за Новак се збори, зашто он јавно потврди дека оди со таква дозвола, другите ќутенката си ја тераат.
Иначе има прецизирани правила според кои можеш и невакциниран да отидеш во Австралија, одредени болести и слично за кои постои ризик да им се влоши состојбата на тие луѓе ако се вакцинираат, он наводно исполнувал некое од нив, така да ја тука не глеам проблем, исто и ако во последни 6 месеци си прележал корона можеш да влезеш таму без вакцина, и ова е една од варијантите која се споменува дека е случај со Новак.

За ставот негов со вакцинирање и невакцинирање не се замарам, негово право си е тоа.

А светов у кој живееме ... :sick:

Да не беше Новак немаше да знам дека будалите 2 години у карантини биле, луѓе не иделе на погреби на свои блиски, нити биле со нив дур умирале, деца не си глеале и тн и тн. Забегана работа.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Проблемот е шо министерство за здравство му дале зелено светло да дојде, и сега таа некоја покраина/држава Викторија таму го ебе со други правни механизми.

Изолиран у соба без телефон со двајца чувари, небаре Бин Ладен е а не обичен спортист. Да сум јас нема да им стапнам веќе, да им се испосерам у тоа вазната од титула шо ја дават.

Многу пичкарска фашистичка држава испаднаа тоа кенгурите. Не само за Џокович, онака општо.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Проблемот е шо министерство за здравство му дале зелено светло да дојде, и сега таа некоја покраина/држава Викторија таму го ебе со други правни механизми.

Изолиран у соба без телефон со двајца чувари, небаре Бин Ладен е а не обичен спортист. Да сум јас нема да им стапнам веќе, да им се испосерам у тоа вазната од титула шо ја дават.

Многу пичкарска фашистичка држава испаднаа тоа кенгурите. Не само за Џокович, онака општо.
Ама Србија не е баш банана држава како нас, амбасадорот го викнале на разговор и биди сигурен дека нема да ја напушти и тој просторијата додека не го пуштат Џок :tvg:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.334
Najbolji teniser sveta Novak Đoković izdržao je šestočasovnu torturu australijskih vlasti na aerodromu u Melburnu, a dok iščekujemo konačnu odluku o tome da li će mu odobriti ulazak u zemlju da brani šampionsku titulu na Australijan openu, oglasio se njegov otac Srđan.

- Moj sin se noćas nalazi u australijskom zarobljeništvu, ali nikada nije bio slobodniji. Od ovog trenutka, Novak je postao simbol i vođa slobodnog sveta, sveta siromašnih i potlačenih zemalja i naroda.

-Moj sin Novak Đoković je pokazao da i mala, ali herojska zemlja kao što je Srbija može imati najboljeg tenisera i sportistu svih vremena i ta istina više ne može da se sakrije -
ocenio je Srđan u izjavi za Telegraf.

- Noćas ga mogu utamničiti, sutra ga mogu staviti u lance, ali istina je kao voda i ona uvek pronalazi svoj put. Novak je Spartak novog sveta koji ne trpi nepravdu, kolonijalizam i licemerje, već se bori za ravnopravnost svih ljudi na planeti, bez obzira na njihovu boju kože, bez obzira na to kom se Bogu mole i koliko novca imaju.



WTF, vo koj film e covekov.
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Исти правила за сите.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.579
Читав троа на редит аустралиа. Луѓе коси корнат не можеле две години граница да поминат невакцинирани е зошто сега врвен спортист може.

Гледате која хипноза владее, стокхолмшки синдром... Не е проблем што ко глушец две години те држат заробен ами што друг се дрзнал да има слобода помине граница невакциниран!?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Читав троа на редит аустралиа. Луѓе коси корнат не можеле две години граница да поминат невакцинирани е зошто сега врвен спортист може.

Гледате која хипноза владее, стокхолмшки синдром... Не е проблем што ко глушец две години те држат заробен ами што друг се дрзнал да има слобода помине граница невакциниран!?
Не работата е исти правила за сите. Како тоа врвен спортист од медицински прични не можел вакцини да прима? Кого сака да прави будала? Ја не знам со кој памет идеше јасно беше дека цел турнир тоа ќе беше тема број еден. Осет нула.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Позитивното во цела оваа каша е што малтретирањето ќе му даде мотивација да игра уште 10 години и со сигурност да освои уште ГС.

Ко што беше со УС Опен 2020, после тоа 2021 направи парче. Тапчовциве се смеат мислат многу го заебале а всушност само го запалија балканскиот инает во него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom