ATP тенис - општа дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.591
Поени од реакции
73.081
Каков талент е Емил Русувуори само :cuc:

Дечково ќе гази во иднина, не би се изненадил и во 2020 да почне со добри резултати на г лавната турнеа, ама ако не годинава онда во 2022 сите ќе го знаат сигурно :cuc:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.795
Поени од реакции
34.888
Надал му нема земено сет на Ноле на тврда подлога од 2013. :O

Тоа се 10 меча и 21 сет по ред.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.591
Поени од реакции
73.081
Изненаден сум што 5-2 во финалиња има Новак како тинејџер а важи за лејт блумер

Статистикава на Рафа е надреална :cuc:

1582474707407.png
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.348
Поени од реакции
9.932
Не знам што му стана на Монфилс ама човекот ја игра најдобрата сезона на 34 години. Две титули после АО, полуфинале со Циципас кој едвај спаси жива глава, а еве сега за малку ќе го елеминираше Џоковиќ кој што исто така е во феноменална форма (y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.591
Поени од реакции
73.081
Не знам што му стана на Монфилс ама човекот ја игра најдобрата сезона на 34 години. Две титули после АО, полуфинале со Циципас кој едвај спаси жива глава, а еве сега за малку ќе го елеминираше Џоковиќ кој што исто така е во феноменална форма (y)
И лани играше вака, ама ете, се повреди па не успеа да стигне до АТП Лондон.
Ме радува што еве и оваа година продолжува исто како лани, не очекував дека вака без проблем пак ќе се врати на победничките патеки
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.969
Поени од реакции
67.611
И лани играше вака, ама ете, се повреди па не успеа да стигне до АТП Лондон.
Ме радува што еве и оваа година продолжува исто како лани, не очекував дека вака без проблем пак ќе се врати на победничките патеки
Rekreativec.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
266
Поени од реакции
176
Не знам што му стана на Монфилс ама човекот ја игра најдобрата сезона на 34 години. Две титули после АО, полуфинале со Циципас кој едвај спаси жива глава, а еве сега за малку ќе го елеминираше Џоковиќ кој што исто така е во феноменална форма (y)


Си фати човекот бомба за девојка и лета по терените.
Делува позитивно и на психата и на мотивацијата кај човекот врската со Елина Свитолина.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.591
Поени од реакции
73.081
Еве и ова е интересно за следење во ГОАТ битката

1583607658142.png

Би било интересно сите со 100+ да завршат
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
70
Поени од реакции
34
На врв Bottom