ATP тенис - општа дискусија

Член од
21 септември 2016
Мислења
634
Поени од реакции
771
I Rolland Garros najeverojatno kje go otkazat nema sansi do togas da sopre cudovo...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.689
Поени од реакции
3.529
УС Опен - август, Роланд Гарос - септември. Вимблдон останува да видиме, можно е да не го мењаат.
Најверојатно нема ни да има мастерси сезонава, евентуално некој од азискава турнеја.
Олимписките и слемовите ќе се играат. Подобро решение не постоеше од ова.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.108
Поени од реакции
2.710
УС Опен - август, Роланд Гарос - септември. Вимблдон останува да видиме, можно е да не го мењаат.
Најверојатно нема ни да има мастерси сезонава, евентуално некој од азискава турнеја.
Олимписките и слемовите ќе се играат. Подобро решение не постоеше од ова.
Epten jako resenie hahahahha Od treva na tvrda pa na zemja bez nikakvi pripremi :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.689
Поени од реакции
3.529
Epten jako resenie hahahahha Od treva na tvrda pa na zemja bez nikakvi pripremi :D
Секако од трева на тврда се иде секоја сезона. Сигурно дека боље е ова од откажување на турнирот.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.124
Поени од реакции
8.993
Како ги одредија термините за одржување? Претпоставуват дека се ова ќе се заврши или планират гренд слемите да бидат без публика?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.599
Поени од реакции
73.091
Најјак спорт за следење на ГОАТ битка..и сега со мастерсиве и гренслемовиве..си еба матер све :(
Ах ти ибам вирусот
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.786
Поени од реакции
3.079
Не е убаво да се зборува, ама ако некој е ќар, тоа е само Федерер. :cool: Наместо Рафа експлозивен, спремен да дојде во Париз и лагано да си ја зема 20ката, сега ќе се игра со една недела пауза после US Open, плус тоа нема да се истите услови, може ќе е побрзо итн. Како и да е, подобро да се одигра нешто отколку ништо...
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
266
Поени од реакции
176
Не е убаво да се зборува, ама ако некој е ќар, тоа е само Федерер. :cool: Наместо Рафа експлозивен, спремен да дојде во Париз и лагано да си ја зема 20ката, сега ќе се игра со една недела пауза после US Open, плус тоа нема да се истите услови, може ќе е побрзо итн. Како и да е, подобро да се одигра нешто отколку ништо...

Плус доколку прв нареден турнир кој се игра биде Вимблдон, Федерер ќе дојде до 3 позиција на АТП листа, Тим ќе изгуби поени од финалето од Ролан Гарос од лани.
Веќе сега Федерер има само 15 поени помалку од Тим, Тим изгуби 1000 поени од ланскиот Индијан Велс.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
36
Поени од реакции
27
Како и да испадне, штета ќе има и некој ќе биде оштетен. Се надевам само дека нема во GOAT трката да влијае многу. Јебеш GOAT статус ако во ваков период и на ваков начин ти се наредат картите и се одвоиш од конкурентите. Не зборам за незаслужено дека би било,него лошо ќе се памти.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.689
Поени од реакции
3.529
Не е убаво да се зборува, ама ако некој е ќар, тоа е само Федерер. :cool: Наместо Рафа експлозивен, спремен да дојде во Париз и лагано да си ја зема 20ката, сега ќе се игра со една недела пауза после US Open, плус тоа нема да се истите услови, може ќе е побрзо итн. Како и да е, подобро да се одигра нешто отколку ништо...
Имаше соопштение од УСТА, дека веројатно и УС ќе се одржи подоцна. Ако го одложуваат тоа би било после Роланд Гарос.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
266
Поени од реакции
176
Сепак е донесена одлука да се замрзнат поените кои се сега на АТП листата, и ќе остане ваква состојбата додека не се почне да се одржуваат тениските турнири.
Никој повеќе нема да губи поени на листата, се ќе биде замрзнато, пример Федерер ќе остане 4 место со 15 помалку од Доминик Тим.

И нема да се бројат овие недели во вкупниот број недели поминати на 1 место на АТП листата за Џокович во вкупниот број на негови недели во кариера поминати на позиција број на АТП листата, така да за Џокович повеќе време ќе му треба да го достигне рекордот на Пит Сампрас и на Федерер во поминати недели на првото место на АТП листата.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.689
Поени од реакции
3.529
Според последниве информации Вимблдон годинава нема да се одржи.
 
На врв Bottom