ATP тенис - општа дискусија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
4.843
Oд вечерашниот Инстаграм live Мареј со Ѓоковиќ 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.537
Поени од реакции
1.957
На Спорт Клуб го даваат со Џокович па ми текна на него, каде е и што се случува со Алекс Долгополов ?!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.520
На Спорт Клуб го даваат со Џокович па ми текна на него, каде е и што се случува со Алекс Долгополов ?!
Проблеми со здравјето имаше мислам па поради тоа прекина ако не се лажам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.248
Поени од реакции
69.236
На Спорт Клуб го даваат со Џокович па ми текна на него, каде е и што се случува со Алекс Долгополов ?!
Имаше проблеми со здравјето, а и ликот општо има некоја болест/синдром, не сум сигурен што е точно, од летање. Најавуваше враќање сезонава, сеа со коронава искрено не знам што ќе биде. У секој случај интересен играч, тотално чуден стил на тенис фура али доста е незгоден кога е во форма.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.499
Поени од реакции
2.859
Sho zabeguva Djole so bezveze muabeti. Sho i da sakas da kazes treba da si svesen deka mediumite ke isprevrtat se sho si kazal. Aj da bese blizu restartot pa da go sfatev deka vakvi izjavi dava za publikata uste tolku da e protiv nego, a toa da go motivira do tituli.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.520
Од сите спортски прекини најмногу ми е криво за тенисов, една од најлегендарните битки за титули од историски аспект ги сјеба :(

Ама ајде, ќе се тешам дека можеби ќе одморат ГОАТовиве па ќе им има позитивен ефект некако
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
76
Поени од реакции
39
Сега ќе бевме во време на најдобрата конкуренција, Ролан Гарос и шансата на Рафа да го изедначи Роџер во гренд слемови.. Секако не смее да се отпишат и Тим и Новак во муабетов за Ролан Гарос, ама и самата бројка од 12 титули го прави Рафа апсолутен доминатор. Ми фали тенисот воопшто, немам некое инфо кога би се вратиле првите турнири а и претпоставувам дека можат да играат, бидејќи е ИНДИВИДУАЛЕН СПОРТ и се на растојание од 10 метри.. Ама мораат и организаторите да земат пари од публика, а публика нема..
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.088
Поени од реакции
13.893
проблемот се летовите (моментално ги нема)секоја недела си во различна земја, а не тоа дека ќе земаат пари од публиката, ако гледаме така фудбалот далеку поголема заработувачка има од публиката отколку тенисот, па еве почнаа да играат без.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
350
Поени од реакции
242
Од сите спортски прекини најмногу ми е криво за тенисов, една од најлегендарните битки за титули од историски аспект ги сјеба :(

Ама ајде, ќе се тешам дека можеби ќе одморат ГОАТовиве па ќе им има позитивен ефект некако


Оваа пауза е шанса за помладите генерации тенисери како Тим, Медведев, Циципас и Зверев, на нив 1 изгубена година поради неиграње тенис нема да им влијае бидејќи се млади, а големата тројка им е ова голема загуба поради нивната возраст.
 
На врв Bottom