ATP тенис - општа дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Леле како му влеговте на човекот..он си праша само..

Не е дека 250ки се челинџери да му ебам мајката.

Башка секад солиден тенис имало во Умаг, не е на ниво на истанбул или софија....
Баш солиден турнир е со солидна традиција

Порадо би гледал Фоњини во прво коло во Умаг како игра со Шкугор него ли Квери-Фриц финалето што го играа на трева пред некое време
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ovaj Tomic treba da dobie zabrana za ucestvo vo profesionalniot tenis. Mestac familijata da ti ja ebam . Smrden eden.
 
L

Löwe

Гостин
Чисто онака една статистика. Само 4 од 20 слема ГОАТОТ има освоено против Новак и Рафа. Против Новак нема победа на АО, а против Рафа на РГ. Дури 10 слем финалиња има изгубено од нив, а една од титулите ја има освоено со Маркос Багдатис во финале, а и со Агаси во претпоследната година од неговата кариера и имал квота 1.15.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Сеа баш искочи статистика, изгубени мечеви после меч топки.
Федерер има 24 :tapp:
Рафа 8 (ниеднаш на слем, се на некои без везе турнири и 2,3 пати мастерс)
Новак 3.

Уште една потврда дека е далеку најголем чоукер од овие тројца, и не е толку до Ноле шо го сврти финалево, колку Роџер што се губи во битни моменти.
Кога ќе ми текне само лани на омилениот турнир Вимблдон, против Андерсон (еден од понестабилните тенисери ментално) изгуби од 2-0 во сетови, и меч топка за 3-0, што да се разговара повеќе.
И против Цонга пред некоја година 2-0 поеба исто на Вимблдон.
Против Ноле трет меч на слем после меч топки да изгуби (УС 2010, 2011) и Вимблдон годинава.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Сеа баш искочи статистика, изгубени мечеви после меч топки.
Федерер има 24 :tapp:
Добар дел од овие 24 меча се ептен чудни...


Ај да речеме до 2005 демек уште бил млад и се тоа, така да му се простуваат тие...ама од овие поновите..

Багдатис, Бердих, Киргиос, Монфилс.... најнестабилните играчи...[DOUBLEPOST=1563483111][/DOUBLEPOST]Донској!!! :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
bet365 дава можност за облози на пазар :
Кој ќе освои најмногу грен слем титули во кариерата?

Квотите се вака :
Djokovic 2.37
Nadal 2.75
Federer 3.25
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.440
Betfair имаше Djokovic да има повеќе од Федерер 3.4 пред некој ден
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.440
Дечки, во право сте, јас згрешив. Надал е фаворит против секого, освен протов Џокович. Следната сезона ќе ги освои РГ и еден од Ози Опен и УС Опен, а на Вимблдон ќе игра полуфинале. Е да, и мастерсот ќе го освои во Декември. Лесни пари, товарете во кладилница.
Se pogodil Stavro za Nadal u 2017ta osven zavrsniot :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Само што беше ироничен и мислеше дека Надал нема шанси да освои ништо друго освен турнир на земја :)
И тоа земја се мислеше на јужноамеричката турнеја. Европските турнири се чинеа голем залак. :cool:
Тежок експерт, тврдеше дека Надал во тој момент, крајот на 2016 бил аутсајдер против Нишикори на секоја подлога. :)

1564389673877.png

На ова следуваше одговор во негов стил, мизерен, по обичај. :)

Мене ми е баш драго што времето си го користиш на ваков корисен начин, барајќи стари мислења на форум. Мошне креативно, мора да признам. Инаку, што е погрешно во мислењата кои си ми ги цитирал? Во второто сум нагласил МОМЕНТНО, и тоа мислeње беше валидно во моментот кога е напишано. Ако сега надвор врне, и ако јас напишам надвор врне, тоа е фактички точно. Ако ти после година дена се јавиш во Јули на некој сончев ден и ми се смееш дека сум напишал надвор врне, тоа нема да те направи баш бистар.
Кое моменто бе? Ало? Тврдеше дека Нишикори би бил фаворит на било која подлога против Надал? Па Надал со скршена нога ќе биде фаворит на земја, не знам што не ти е јасно, или еве ќе бил во моментот. Истата сезона играа финале во Барселона и Рафа си тепа рутинирано 2-0.

Еве искрено, ме заболе таквото дали ќе победи Надал, али тоа што ти сакаш да се правиш паметен на секоја ебана тема само го резултира твојот статус како член, баниран.
Во принцип, пред фактите и боговите молчат, џабе ќе трошиме време да се разбереме со тебе, кога до сега никој не успеал, или можеби на време сфатил дека не треба да се замара со тебе :) Овој пост е само генерален осврт на она што го напишал Feisty пред неколку дена, немам никаква намера тебе да ти докажувам нешто кога самиот себе си не можеш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
najpederskoto nesto, citiranje na anticki citati i kurcenje za clen koj e baniran i ne moze da vrati. :D
stavro dur ve cita

 

Kajgana Shop

На врв Bottom