ATP тенис - општа дискусија

L

Löwe

Гостин
Ако му се падне некој зезнат и ја го мислам ова, се утепа од играње после Вимблдон, време е да се видат ефектите од играње толку турнири по ред...
Освен тоа време е Руското во него да проработи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.044
Поени од реакции
70.433
Е па..излезен е ждребот..

Потенцијално 1/4 финале со носителите:

Новак-Медведев
Федерер-Нишикори
Надал-Зверев
Тием-Циципас

1/2 финале:

Новак/Федерер

Надал/Тием


Интересен ждреб богами..

Надал при крај има полесни утакмици ама... ќе видиме..
Автоматски споено мислење:

Иначе еве потенцијални противници за Новак и Надал пред 1/4 финалето:

Новак:

Карбаљес Баена
Квери
Лајовиќ/Типсаревиќ
Вавринка/Андерсон/Кецмановиќ

Надал:

Милман
Кокинакис
Вердаско
Чилич/Иснер/Крајиновиќ
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.044
Поени од реакции
70.433
Па кој го знае што би се десило и во првите кола..

Ама би требало:

Новак-Рафа финале

Лагано 3-0 титула за Новак :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.066
Поени од реакции
3.477
Ме интересира по колку ГС имаат испуштено Ноле, Рафа, Рожер од кога прв пат заиграле на еден ГС? Мислам дека Надал води далеку на оваа листа, ако најде некој ваков податок нека постира.
 
L

Löwe

Гостин
1
Ме интересира по колку ГС имаат испуштено Ноле, Рафа, Рожер од кога прв пат заиграле на еден ГС? Мислам дека Надал води далеку на оваа листа, ако најде некој ваков податок нека постира.
1,01 e deka e prv na listata. Toj samo 2 tituli ima izgubeno diretkno a ne pa slemovi.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.298
Поени од реакции
43.440
Од 2004 па наваму, тројкава Федерер, Надал и Ѓоковиќ изгубила само 10 слема. Каква доминација :icon_mrgr:
По 19 за Федерер и Надал, 16 за Ноле и останатите се по 3 за Вавринка и Мареј и по 1 на Сафин, Чилиќ, Гастон Гаудио и Дел Потро.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.044
Поени од реакции
70.433
Медведев и Цонга со титула неделава.

Каква доминација на Медведев последниве три месеци свака част

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
Автоматски споено мислење:

1569207555846.png
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.454
Поени од реакции
2.680
Ајде анкета кога Медведев ќе стане број 1
И дали може до крај на годинава да стигне до број 2? Игра Москва, Виена, Париз и Лондон
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.044
Поени од реакции
70.433
Ајде анкета кога Медведев ќе стане број 1
И дали може до крај на годинава да стигне до број 2? Игра Москва, Виена, Париз и Лондон
Се повлече од Москва
А кога би станал број 1....хмм..

Тешко, освен ако Новак нема некои сериозни проблеми со повреда не верувам до крај на 2020 да стане број еден.

Теоретска шанса нема да стане број 2 до крај на годинава.

За број 3 многу зависи од Федерер што ќе направи, ама тука има ок шанса да заврши како топ 3.

Иначе можда ептен негативен ми делува постов, ама нема везе, објкетивно зборам, а фала богу дека Медведев е цар до сега, ама едноставно така стојат бројките.

Нема шанса да биде број 2 до крај, и Новак ипак ќе игра турнири...

За број 1 ептен многу поени требаат, а не верувам на земја да ја има истава доминација...
 
На врв Bottom