ATP тенис - општа дискусија

L

Löwe

Гостин
Да можам би го забранил тенисот на трева. Секое говедо кое има 2 метра мисли дека е тенисер.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
И Новак е кај Рафа за полуфинале. Не би ме изненадило баш он да стигне, место проектираните Тим/Зверев.[DOUBLEPOST=1530271142][/DOUBLEPOST]
Некако делува доста голема мина Дел Потро, дефинитивно најлошата комбинација за четвртфинале.
Останатиот дел од жребот е сосема океј.

Целосниот жреб може да го погледнете тука.
Прашање е дали ќе стигне Делпо. Второ Коло го има Фели Лопез, трето Мареј.
Го глеав Енди, не е најдобар нормално, ама не е ни лош. Може да се поремети со публикава и да одигра страва меч. Му лежи тревава, лани на пола колк до 1/4 финале стигна :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Cecchinato moze da nastrada u 1R,pa taka Rafa moze i so Mischa Zverev/Herbert ili De Minaur.Ovie se posolidni protivnici od Cecchinato ama ne bi trebalo da kiksne..
Од тие тројца може да изгуби само ако му отстранат 2-3 екстремитети, иначе тешко.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Од тие тројца може да изгуби само ако му отстранат 2-3 екстремитети, иначе тешко.
Така викавме и за Мулер прошлата година,Зверев на еден Федерер му прави проблеми со сервис волеј :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Така викавме и за Мулер прошлата година,Зверев на еден Федерер му прави проблеми со сервис волеј :D
Кој викал така за Мулер? Јас мислам не, друг некој можда. Едино Ербер од овие што ги наброја, ама тој во размени нема никаква шанса со Надал, а не е воопшто константен играч да може 3, 4 или 5 сетови да сервира без грешка. Де Минаур е Челенџер играч, нема ни сервис ни ништо, Кукушкин исто не може повеќе од сет да земе, максимум е тоа.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Се повлекол Мареј. Многу гадна повреда испадна колкот, тешко некад да ја залечи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619

Најголемо изненадување до сега е Квитова, барем за мене. Мугуруза цела сезона игра очајно, Гарсија исто променлива, Стивенс еден турнир игра 25 не игра, е и Свитолина исто доста неочекувано според мене изгуби од Татјана Марија.

Кај мажите најголем срам доживеа самопрогласениот ЦАР, големиот коњ Марин Чилиќ, успеа да искоцка 2-0 во сетови против Гвидо Пеља. Мајндсет на ретардиран мравојад има ликов, го тепа Ноле прошлата недела и сега испушта 2-0 против Пеља.

Рафа, Роџер и Ноле експресно во првите две рунди, без загубен сет, Ѕверев е на прагот да испадне, губи со 1-2 во сетови од Фриц али мечот го одложија за утре поради мрак.

Изненадување е австрискиот квалификант Денис Новак кој во првите две кола ги доби Полански во три и Пуј во пет сета иако и него можеше многу лесно во три да го добие.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461

Најголемо изненадување до сега е Квитова, барем за мене. Мугуруза цела сезона игра очајно, Гарсија исто променлива, Стивенс еден турнир игра 25 не игра, е и Свитолина исто доста неочекувано според мене изгуби од Татјана Марија.
Фала за Мугуруза денес, ради тебе ја избегнав :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom