ATP тенис - општа дискусија

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
https://www.bbc.com/sport/tennis/44501070?ns_campaign=bbc_sport&ns_linkname=sport&ns_source=facebook&ns_mchannel=social

После скоро една година, утре во Квинс против Кирјос, Мареј ќе го има својот камбек.

Ја постирав неговата последна колумна за BBC, во која зборува за неговата повреда, операција и целиот период во кој паузирал.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Го гледам двеве недели мрљав ми е нешто, не игра како треба. Имаше среќа денес што Паире е морон, иначе печен беше за пораз. Во трет сет кога почна Паире да притиска многу лошо изгледаше Фед, лош говор на телото имаше. Ќе видиме на Вимблдон каков ќе биде, сепак можно е таму да изгледа далеку подобро, Хале и Штудгарт не се некаков репер.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
Ни мене не ми се бендисува како игра Федерер на двата последни турнира, иако мислам дека игра резервирано овој период, се навикнавме гледајќи го Надал кој игра како секое топче да му е последно во животот, од друга страна Федерер игра да го извлече оптимумот од неготовото тело во секој натпревар.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ни мене не ми се бендисува како игра Федерер на двата последни турнира, иако мислам дека игра резервирано овој период, се навикнавме гледајќи го Надал кој игра како секое топче да му е последно во животот, од друга страна Федерер игра да го извлече оптимумот од неготовото тело во секој натпревар.
Епа колку и да игра не може ваљда да изгуби од еден лигуш - Ебден.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Го гледа ли некој тенисот во Лондон,според мене добар тенис од двајцата.Поготово Ноле го подобрил сервисот.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Хрвативе имаа вкупно 2 претставници на двата АТП 500 турнири неделава, лабаво двајцата си го освоија турнирот на кој настапуваа. :LOL:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Зашо Енди не е носител на Вимблдон? Нели таму се гледаа претходни резултати и такви ствари..?
Еве Федерер е прв место втор, Чилич трет место петти, итн...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom