ATP тенис - општа дискусија

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Е на Федерер ништо не му можам. Само еднаш го имам поебано, испадна во прво коло на некој ефтин турнир. Сега нема кој да го победи него, дури ни со моја помош. Да се надеваме дека со Родик ќе биде понеизвесно, бар за гледање. Сите знаеме дека глатко ќе си го освои
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ајдее Хјуит - Федерер!

Ова ми е нешто како Реал - Барса со тоа што да речеме навивам за двата клуба :)

Ќе уживам сега.. кој сака нека победи, иако малку повеќе сакам Хјуит..
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Не гледав многу натпревари од Вимблдон и не знам како играл на другите, али кога го гледав (Федерер) со тој чилеанецот (Гонзалез мислам беше) во четвртина финалето, останав запрепастен :shock:
Таква прецизна и дициплинирана игра, без да се греши ретко се гледа, мада за око подобро играше чилеанецот 8) 8)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Федерер е машина, никој неможе да го победи. ГО гледам сега и се восхитувам. А и навивам за него. Многу ретко навивам за него. Само кога игра против гадови како Хјуит
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Леле Федерер!

Хјуит го зема како плавуша :D ..

Само каква разлика во квалитет прикажа.. првиот и вториот на АПТ листата, а каква разлика..

Федерер е Џордан, нема што..

6:3
6:4
7:6
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
ехх..му помина времето на хјуит :D немат добар тренер..
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Штета го прекинаа мечот Родик - Јохансон поради дожд. Навивав за Јохансон, пошто некако Родик не ми изгледа како некој техничар. Има само силен сервис и толку. Мислам дека кои и да победи во полуфиналето нема да има разлика - финалето ќе биде само формалност. Се знае кој ќе победи 8)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
сте ја виделе ли Шарапова како стенка кога игра :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: сакаат да и забранат да го прави тоа, сељачишта :lol: :lol:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
сеамериканско женско финале на вимблдон во кое ќе се сретнат Венус Вилијамс и Линдзи Девенпорт. Венус ја елиминираше Шарапова а Линдзи Амели Морезмо
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
StenmarC напиша:
Штета го прекинаа мечот Родик - Јохансон поради дожд. Навивав за Јохансон, пошто некако Родик не ми изгледа како некој техничар. Има само силен сервис и толку. Мислам дека кои и да победи во полуфиналето нема да има разлика - финалето ќе биде само формалност. Се знае кој ќе победи 8)
А Јохансон техничар како Агаси а? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: И тој исто лањо како Родик е само овој е поѕвер. Јас за Родик си навивам. Може ке му земе еден сет на Федерер :lol:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
И тој исто лањо
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Криво ми е за Девенпорт.. има далеку-далеку повеќе знаење од тоа црникњата (не сум расист :) ) ..ама изгуби. Не победува секогаш подобриот (во случајов подобрата)

6:4
6:7
7:9

на 4:2, на свој сервис, Девенпорт имаше 40:15 за 5:2 нели во третиот сет и го изгуби тој гем. На 6:5 за неа имаше брејк-меч топка и таа ја упропасти..
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Јас сум расист и несакав да победи циганката. Штета што се повреди Девенпорт, ке победеше сигурно.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Од времето на Пистол Пит и навака ретко пратам (п)тенис. лол

Поентата ми беше друга, гледам од Федерер кога го освои првиот гренд слем па навака нема веќе фаворити како што беше во времето на Пит Сампрас и Андре Агаси или Штефи Граф и Моника Селеш. Сега секој може да победи и секој може да биде победен.
Тоа е добро за тенисот, а и за луѓето што го следат.
Пред некое време, воопшто не ни постоеја теми на форуми за тенис.

Е сега, кој победи и како да ми кажете, ќе ви бидам благодарен.
Немојте да напишете дека е наведено во горните постови.
Не можеш ни меч сет топка да најдеш во погорните поста. =)))

Фала
Тенкју енд факју
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
StormAngel напиша:
Поентата ми беше друга, гледам од Федерер кога го освои првиот гренд слем па навака нема веќе фаворити како што беше во времето на Пит Сампрас и Андре Агаси или Штефи Граф и Моника Селеш. Сега секој може да победи и секој може да биде победен.
Никој неможе да го победи Федерер. Лани освои 3 гренд слема или два и тоа без тренер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom