ATP тенис - општа дискусија

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Федерер е најдоминантен тенисер ...гледајте го утре финалето за да се уверите каква е разликапа помеѓу првиот и третиот на АТП (мислам дека Родик моментално е трет). Помеѓу првиот и вториот се виде во полуфиналето. Не дека Роже победи.. по играта се виде..

Секоја чест и за Агаси и за Сампрас (мојот омилен)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Јас па секогаш сум навивал за послабиот во случајот за Агаси а денеска секако за Родик. И да ве предупредам, да не речете од после кажувам, играв во кладилница дека Федерер ќе победи :twisted: :twisted: :twisted:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Федерер - Родик 3:0

Трет пат по ред го освојува Вимблдон. Си играше со Родик како со мало дете
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Леле доминацијааа...

На што личеше тоа?

Ги млати ко мали деца тие испод него на АТП..
Па кој ќе му парира на овој бре?

Ама игра совршен тенис, или блиску до совршенство.. уживам кога го гледам. Страшен спортист
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
ne sum gledal polesna pobeda od taa denes na federer kako sho kazha gerard so kakva lesnotija go pobedi dali ke se rodi nekoj koj ke moze da go pobedi vo skoro vreme. mislam deka federer povekje se macheshe so ljubichich vo dvete finalinja sho gi igrashe so nego na pochetokot na godinata otkolku denes so rodik. THE NEW STAR IS BORN samo toa kje go kazham za federer
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
US Open 2005

Гледам Надал. Снимка, добро игра... победува. Само не знам до каде ќе стигне. Не знам како е распоредот, дали има шанси да се сретне со Роже? Сигурно ќе се сретнат ако некој од нив не изгуби до финале. Не знам на АТП моментално кој е втор (Надал со 95%) и ако е така ондак мислам дека би требало да се сретнат во финале
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Моментално и јас сум за Надал. Ме разочара Родик. Многу ми се свиѓа како игра ама ете ти ксмет.Уште у прво коло-чао.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Родик?
Леле мене ич не ми се свиѓа како игра. Не сакам да оспорувам тенисер што бил број еден на светот ама мислам дека е далеку од класата на Агаси и Сампрас. Се некако ми се чини дека на сила игра. Нема разновидност во неговата игра.

Федерер е неприкосновен и само време треба да помине да постигне резултати што ќе бидат репер за идни тенисери

Љубичич сакам да стигне до финале. Му одговара подлогата. Ќе видиме...
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Како е могуче да е толку јака Марија Шарапова? за 18 години како мава богами...ни Вилијамс сестрите не и се рамни.
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Родик според мене е многу ок.Многу ми се свиѓа стилот. Многу живо игра.
Агаси на пример според мене е чудо. Има сто години човече а уште игра како дечко од 20 год-страшно. Од кај му е таа енергија :?
Кај жените мислам дека Шарапова е интересна (и физички и на професионален план :wink: )
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Ај бе коментари за финалињата и за мажите и за жените...
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Женското финале беше добро, меѓутоа не бев воодушевен како од машкото.
ПРво затоа што во женското финале, очекував една русинка (Шарапова или Дементиева).Мери Пирс не ми паѓаше на ум.
За разлика од ова финале мажите поремногу мисе допаднаа. Прде финалето слушнав некои муабети, као демек ке го местеле Агаси да тепа, па после ке се пензионирал и не знам што, ама очигледно ништо од тоа.
Првиот сет не ми беше многу интересен, али каква игра дадоа и двајцата во останатиот дел...на гз да паднеш.
Инаку за крај една интересна информација.
Кога Агаси прв пат победил како преофесионален рангиран тенисер , Федерер не бил роден...се родил по 4 месеци од првата победа на Агаси :roll:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Wolf Pack напиша:
Како е могуче да е толку јака Марија Шарапова? за 18 години како мава богами...ни Вилијамс сестрите не и се рамни.
Да, Шарапова имат многу јак удар ама не многу прецизен... зато е неколку нивоа подолу од Ким Клајстерс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom