Assassin's Creed 2

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Затоа што не знаете како да користите Google, во продолжение следи кратко упатство за емулаторот:

1. Инсталираш игра
2. Ја пушташ еднаш за да се апдејтира
3. Го отвораш hosts фајлот (C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts) - како администратор ако си на Vista/7
4. Ги додаваш тие 4-5 адреси (без #, само 127.0.0.1 блабла)
5. Исклучуваш Skype или ако имаш кренато некој веб сервер
6. Го пушташ server.exe (не е битно каде си ги ставил фајловите)
7. Ја пушташ играта и внесуваш јузер/пас со 6 букви или повеќе (аааааа/аааааа) и секој нареден пат ќе ги внесуваш истите (или ќе одбереш таму да ти ги зачува)

Ако нешто не ви успева, реинсталирајте и почнете од почеток. Ако пак ви јавува некаква грешка, барајте го форумот од каде што потекнува емулаторот.

Со ова завршуваат муабетите на тема емулатор/крак.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
брат.. јас го исклучив нетот... напрајв хост.. стартувам упдејт .. па сервер.. и пак ми бара нет играта.. каде треба да се копирани хост и сервер фолдерите?
Отвори Run и пиши cmd. Кога ќе ти ја отвори конзолата пиши
net stop w3svc /y
и ќе ти се среди. Сите што го имате истиот проблем на овој начин ќе го решите.
Инаку играта е многу добро направена, ја имаат подобрено ептен од кецот. Да не знае некој колку секвенции е целата игра?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Играва е закон, буквално се имаат вметнато во неа. Ако сакаш да се тепаш, ќе се тепаш, ако сакаш да градиш, можеш да градиш, ако сакаш да крадеш, слободно можеш да крадеш. Играва испадна како една многу добра и добро направена симулација за животот на еден атентатор. А плус да не збориме за архитектурата и елементите што се спомнуваат во самата игра, една добра лекција од историјата на ренесансата.

Првиот дел после неколку саати играње стануваше досаден, се едно исто се вртеше, за разлика од вториот дел, каде што се нешто ново откриваш. Новитетите, како што се, можноста за пливање (корисно за бегање од непријателот), летање со направата на ДаВинчи, крадењето од мртвите тела, ја прават играта уникатна.

Осеќам дека повеќе пати ќе се врти играта:wink:
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Од почеток изгледа хаотично ,има премногу елементи ,граденје .собиранје на разни артифакти ,но после ден два играње се си доаѓа на место ,се на се една од подобрите игри излезена во последниве неколку години.

Вака треба да изгледаат сите продолжениа ,доволно иста за да остане нешто од првиот дел ,и доволно различна да биде сосема поинаква игра.

10/10
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Отвори Run и пиши cmd. Кога ќе ти ја отвори конзолата пиши
net stop w3svc /y
и ќе ти се среди. Сите што го имате истиот проблем на овој начин ќе го решите.
Инаку играта е многу добро направена, ја имаат подобрено ептен од кецот. Да не знае некој колку секвенции е целата игра?
14 сосе dlc-то.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Боо ме врате во кецот,нз колку време ама имав мисија да одам
со леонардо да винчи во бродот и се појавив на тој кревет забарски :D и долу слегов со та женската од кецот и ми даде да притискам на копчињата од вратите и на крај влегов во асасинс кред 1
.Нз колку Време ама јако е.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Боо ме врате во кецот,нз колку време ама имав мисија да одам
со леонардо да винчи во бродот и се појавив на тој кревет забарски :D и долу слегов со та женската од кецот и ми даде да притискам на копчињата од вратите и на крај влегов во асасинс кред 1
.Нз колку Време ама јако е.
Користи "spoiler" тагови. Не им ја упропастувај играта на луѓето кои сеуште не ја пробале.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас пак играјќи ја оваа, сфатив колку уствари досадна ми била и првата. : )

Качувањево и пентарењево беше фора во кецот, овде некако ми е подебилно решено, ептен ме нервира контролата на камерата и глупостите кои може да се случат. А се друго, side мисии, крадење и градење, мех, не ме импресионира. И сфаќам дека е до мене, бидејќи на сите вас ви е интересна.

Не знам, како ваквите игри кои се free-roam да ги надраснав, после GTA Vice City како копиљ коа ја вртев 500 саати, ништо друго не ме интересира. :)
П.с. Дали кога апгрејдуваш во тоа малото селце згради, се гледа некаков ефект? Бидејќи јас ништо не приметив...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Јас пак играјќи ја оваа, сфатив колку уствари досадна ми била и првата. : )

Качувањево и пентарењево беше фора во кецот, овде некако ми е подебилно решено, ептен ме нервира контролата на камерата и глупостите кои може да се случат. А се друго, side мисии, крадење и градење, мех, не ме импресионира. И сфаќам дека е до мене, бидејќи на сите вас ви е интересна.

Не знам, како ваквите игри кои се free-roam да ги надраснав, после GTA Vice City како копиљ коа ја вртев 500 саати, ништо друго не ме интересира. :)
П.с. Дали кога апгрејдуваш во тоа малото селце згради, се гледа некаков ефект? Бидејќи јас ништо не приметив...
Старо магаре си, до тебе е : )))))
Ти дава повеќе пари да можеш да чуваш во кофчегот и ти зголемува колку пари ти полни секои 20 минути. Исто и на изглед се менува вилата поубава е :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.621
Поени од реакции
52.481
Подобра зграда, апгрејд, поубава за очи, нов тапет, боја, бла бла :)
Не приметив и јас да се менуваат на изглед, а и не обрнав внимание на тоа. Повеќе пари добиваш одкога ќе ги апгрејдираш.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Јас пред малце се накурчив за мисиите со
карневалот, кога имаш мисија CTF, во првите 2 рунди типот нема шанси да те стигне, се движи како магаре, али после тоа типот станува ракета и не можеш да го стигнеш никако, па решив да го остаам да стигне прв до флагот а јас да го чекам кај него у база, и таман да му се џитнам да му го зеам, Ецио кретенот се џитка у сосем друга насока,
RageQuit у истиот момент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom