Assassin's Creed 2

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Мене играта прави проблем. Изгледа е до конфигурацијата што ја имам но отидов на CanYouRunIt и ми покажуваше дека за минимум ќе можам да ја играм.

Инсталацијата беше лесна и играта се уклучуваше без проблем но кога влезам во анимусот за прв пат сликата стане бела. Не е заглавена играта оти можам без проблем да отидам во менито но ништо не се гледа туку екранот е бел. Ги ставив сите графички опции на најслабо и пак истото. Дали и на друг му се случи ова или само до мене е?
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
Po 23 часови (според X-Fire) и една неспиена петочна ноќ слободно можам да кажам дека ова е Game of the Year Material
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мене играта прави проблем. Изгледа е до конфигурацијата што ја имам но отидов на CanYouRunIt и ми покажуваше дека за минимум ќе можам да ја играм.

Инсталацијата беше лесна и играта се уклучуваше без проблем но кога влезам во анимусот за прв пат сликата стане бела. Не е заглавена играта оти можам без проблем да отидам во менито но ништо не се гледа туку екранот е бел. Ги ставив сите графички опции на најслабо и пак истото. Дали и на друг му се случи ова или само до мене е?
Дап, на цел свет до пред една недела.
Ти треба нов крак. ;)
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Мене играта прави проблем. Изгледа е до конфигурацијата што ја имам но отидов на CanYouRunIt и ми покажуваше дека за минимум ќе можам да ја играм.

Инсталацијата беше лесна и играта се уклучуваше без проблем но кога влезам во анимусот за прв пат сликата стане бела. Не е заглавена играта оти можам без проблем да отидам во менито но ништо не се гледа туку екранот е бел. Ги ставив сите графички опции на најслабо и пак истото. Дали и на друг му се случи ова или само до мене е?
Го имав истиот проблем така цело е бело можеш во мени и мапата се гледа како одиш така беше кај мене го решив со најновиот емулатор ;)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Јас заглавив, т.е. највероватно до кракот е. Се се дешава кога се вракаш назат во времето, односно игаш со Алтајер(или како и да се викаше), и кога треба да се качиш на таа кулата, јас не можам да се фатам за тоа дрвото што е, некој да го има истиот проблем, и како да го оправам :S
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Јас заглавив, т.е. највероватно до кракот е. Се се дешава кога се вракаш назат во времето, односно игаш со Алтајер(или како и да се викаше), и кога треба да се качиш на таа кулата, јас не можам да се фатам за тоа дрвото што е, некој да го има истиот проблем, и како да го оправам :S
Не е до кракот, до играта е. И ја се мучев. <_< Оди нагоре по зидот и пак стисни за скок накај дрвото.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Не е до кракот. Треба да се качиш на балконот и иди само Jump без да стискаш стрелки само jump
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Успеав, како што кажавте
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Имам еден проблем.Ја завршив 7 секвенца и првата мисија од 8 секвенца не почнува :S Одам кај шо треба ама не почнува.Исто и то Assassin tomb шо е во Венеција се шо треба прам и кофчего неможи да се отвори :S Ако знај некој шо треба да напрам нека кажи.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Имам еден проблем.Ја завршив 7 секвенца и првата мисија од 8 секвенца не почнува :S Одам кај шо треба ама не почнува.Исто и то Assassin tomb шо е во Венеција се шо треба прам и кофчего неможи да се отвори :S Ако знај некој шо треба да напрам нека кажи.
@^BarunO^ тој емулатор шо ти го дадов јас DrM беше ок ама до каде немав ни јас појма.И кај мене така се напре со петиот томб мислам во та црквата,се мачев неколку сати да ја свртама ама никако и нешто читав на нет дека требит нов емулатор,го спуштив новиот и сега се си е ок.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Еве нешто интересно:

A "new episode" of Assassin's Creed will be released in Ubisoft's next fiscal year, which runs between April, 2010 and March 2011, the publisher confirmed today
И се шпекулира дека ке има и MultiPlayer. Ке биде последен дел од серилајот Assassins Creed (односно трилогијата), и темата ке биде

Desmond is going back [in time, using the Animus] to [eventually] become the ultimate assassin
И за крај прашањето ќе биде

Do you think Desmond will be a good enough assassin to stop the end of the world on December 21, 2012?
каде што издавачот, нејкел да даде подетални информации.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.494
Поени од реакции
28.853
Има шпекулации дека дејството е можно да се одвива во Втора светска војна и главниот херој да биде жена. А има шпекулации дека Ецио ќе продолжи.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Има шпекулации дека дејството е можно да се одвива во Втора светска војна и главниот херој да биде жена. А има шпекулации дека Ецио ќе продолжи.
Нели е малце прерано за шпекулации?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom