Apple iPhone 5

Дали ќе направите промена со појавувањето на новиот Iphone 5 ?


  • Вкупно гласачи
    105
  • Гласањето е завршено на .

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Земав iPhone 5S нов,сеа како треба да го полнам/колку треба да го полнам? И првпат користам iOS,пред тоа бев на android паа и да ми кажете збор-два плус за телефонот и за оперативниот систем :)
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
Честитки за изборот . Добредојде во IOS :) најорганизираниот софтвер до сега .Најпрво направи си акаунт на appstore и ако имаш некоја картица што подржува електронско купување регистрираја ако планираш да си купуваш apps . Во ibooks апликацијата што оди стандарт со софтверот побарај
iPhone 5s Guide Book ,IOS 7 Guide Book . И од тука почни , па потоа ако нешто заглавуваш оди на youtube и таму имаш видеа под наслов IOS 7 . Промената е голема што ја имаш направено но ќе разбериш дека многу повеќе си губел време и нерви околу Android . Па со здравје да си го служиш .
П.С. Биди потемелен во едукацијата не само колку да знаеш да го работиш . Поздрав
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Честитки за изборот . Добредојде во IOS :) најорганизираниот софтвер до сега .Најпрво направи си акаунт на appstore и ако имаш некоја картица што подржува електронско купување регистрираја ако планираш да си купуваш apps . Во ibooks апликацијата што оди стандарт со софтверот побарај
iPhone 5s Guide Book ,IOS 7 Guide Book . И од тука почни , па потоа ако нешто заглавуваш оди на youtube и таму имаш видеа под наслов IOS 7 . Промената е голема што ја имаш направено но ќе разбериш дека многу повеќе си губел време и нерви околу Android . Па со здравје да си го служиш .
П.С. Биди потемелен во едукацијата не само колку да знаеш да го работиш . Поздрав
Мало дополнување, мора да додаде картица затоа што нема да може да купи ни бесплатни апликации без нејзе а не верувам дека некој би користел iPhone без нив :)
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
може има опција , и не мора да има регистрирано картица :)[DOUBLEPOST=1401514178][/DOUBLEPOST]http://iosguides.net/ ЕВЕ СТРАНА ЗА КАКО ДА НАУЧИШ КАКО ДА КОРИСТИШ IOS
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Мало дополнување, мора да додаде картица затоа што нема да може да купи ни бесплатни апликации без нејзе а не верувам дека некој би користел iPhone без нив :)
Не е точно дека мора да се додаде картица.

Има опција да се направи без картица регистрација.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Како од лаптоп да префрлам песни на телефонот? :oops:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Како од лаптоп да префрлам песни на телефонот? :oops:
1. Инсталираш iTunes
2. Внесуваш се што имаш на компјутер од музика во iTunes Library преку File -> Add Folder/Add File
3. Поврзуваш iPhone со компјутер преку УСБ кабелче
4. Чим се поврзат се синхронизираат и истовремено ти се отвара iTunes како pop-up прозорче
5. Горе десно се појавува копче iPhone и песните од Library ги влечеш кон тоа копче iPhone и со самото тоа се префрлуваат
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Се мислам после долги години Андроид и Самсунг да се префрлам на ИОС. Е сеа совет од вас, пошто буџетот е ограничен дали е солиден 5ката, или има некои проблеми (фабрички). Чисто информација ме интересира.
Поздрав
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Се мислам после долги години Андроид и Самсунг да се префрлам на ИОС. Е сеа совет од вас, пошто буџетот е ограничен дали е солиден 5ката, или има некои проблеми (фабрички). Чисто информација ме интересира.
Поздрав
Жена ми го има, нема проблем, супер е телефонот. Батеријата не е нешто сјајна, инаку океј е. Дизајнот е врв пред се.
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
според мене подобро ти е да одиш на 5s затоа што има по врхунски перфоманси и многу подобро ќе го доживееш iphone . Моментално го имаш во екстра понуда во т мобиле . Вреди да инвестираш . Ако купиш сподели искуство , потребно ни е на сите останати кој сакаат да се префрлат . Поздрав и убави празници .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom