Apple iPhone 5

Дали ќе направите промена со појавувањето на новиот Iphone 5 ?


  • Вкупно гласачи
    105
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Еден кинески блог објави фотографии за кои се сомневаат дека се од новиот iPhone 5. Иако фотографиите изгледаат навистина уверливо и автентично, сѐ уште не може со сигурност да се тврди дека тоа е изгледот на новата генерација на паметниот телефон на Apple.

Телефонот на фотографиите е идентичен со изгледот на фотографиите што беа објавени на крајот на мај преку сајтот 9to5mac. За разлика од тие фотки, на кои се гледаше само куќиштето, на новите фотки се гледа целосно склопен уред.

Камерата на предната страна се наоѓа над звучникот, а задната страна на телефонот е изработена од комбинација на мазна и матирана површина.

Погледнете ги фотките и проценете самите дали ова е вистинскиот iPhone 5 кој многумина го очекуваа на WWDC, ил пак е некаква уверлива копија или многу вешто дигитално едитирана слика.

Виа кајгана.

Е сега вака,мене ме зачуди долната страна на јаболкецето на првата слика,што ке кажете вие ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кинескосрање.цом
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 15:30 ---
Кинескосрање.цом
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
А да нели ифон имаа и предна камера ? :)
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
А да нели ифон имаа и предна камера ? :)
Има и овде. Ај види убаво ;) xD
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 15:36 ---
Мислам дека е изработка во C4D.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Има и овде. Ај види убаво ;) xD
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 15:36 ---
Мислам дека е изработка во C4D.
Кај ја види жити се ?
Иначе во синема 4д незнам дали е правено,само знам дека има многу голема дискусија окулу телефонов...
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Кај ја види жити се ?
Иначе во синема 4д незнам дали е правено,само знам дека има многу голема дискусија окулу телефонов...
На последната т.е третата слика над звучникот. Мало кругче се гледа само половина...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
На последната т.е третата слика над звучникот. Мало кругче се гледа само половина...
Ауу да...иначе на секој ајфон како шо знам,предната камера е лево или десно од звучникот а не наднего..
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 15:43 ---
На последната т.е третата слика над звучникот. Мало кругче се гледа само половина...
Ауу да...иначе на секој ајфон како шо знам,предната камера е лево или десно од звучникот а не наднего..
 

The countess

Аристократка
Член од
2 јуни 2012
Мислења
145
Поени од реакции
82
Ако е ваков дизајнот испаѓа дека ајфон5 е подебел од четворката... :rolleyes:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
99% ќе биде тој дизајн.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
И шо е новово ? Iphone 4rs абе ај ама усраа apple со 4s и со новиот ipad. Без Стив ништооо. Али добро има загреани по гризнатото јаболкце па и минимални пободрувања да има пак ќе го купуваат :)
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Телефонов има малку гребнатинки па не ми се верува дека би можел да биде leak. Сигурно нема да го носат по џебови сегде вработените или дизајнерите па со тоа нема од каде да се гребне доколку е веродостоен. А со тоа што камерата е во центар, тука на овој leak на шемата може истото да го видете.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Дизајнот може да е тој али ова ми делува на рендер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom