Anhoch VS. AMC

Член од
11 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
АМЦ се најдобри.И јас и другар ми имаме од таму земено компјутер,а братучет ми лаптоп.Се работи супер,е сега морам да признаам дека на другар ми му се расипа еднаш али мислам до напојувањето му рекоа дека било :) .
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
АМЦ се најдобри.И јас и другар ми имаме од таму земено компјутер,а братучет ми лаптоп.Се работи супер,е сега морам да признаам дека на другар ми му се расипа еднаш али мислам до напојувањето му рекоа дека било :) .
ЛОЛ :pos2:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.008
Поени од реакции
6.040
АМЦ се најдобри.И јас и другар ми имаме од таму земено компјутер,а братучет ми лаптоп.Се работи супер,е сега морам да признаам дека на другар ми му се расипа еднаш али мислам до напојувањето му рекоа дека било :) .
Ако глеаме така, ок.
Порано АМЦ беа топ. Првиот ПЦ шо го имав ми се поеба после 8 години. HDD Maxtor (2000-2008).
Вториот го земав 2007, и до сеа ми се ебал може више од 5-6 пати.(2007- ) Vga, CPU, 2x PSU, и не знам уште што друго не се сеќавам,
Третиот е земен 2008 и сеа за сеа е топ.

Може сум немал проблеми на секој ПЦ, ама јбг.
Да беа АМЦ као шо беа некад топ ќе беше, ама сеа, за .!. не ги бива.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Да и јас зедов од АМЦ и морам да признаам дека ми се расипа дека многу чинат:::АМЦ Е СРАЊЕ!!!

Двата компјутери што ги имам лап топот и десктопот не ми се од ни од анхоч ни од амц.Али чист пример-Купив од амц дигитален апарат и после нецели 6 месеци се сјеба и тоа за нова година(кои нервози бре еј) Среќа имав гаранција и ми дадоја исти таков кој ево сеа почнува да се сјебува повторно...
мојот дигитален и исто од амц ама нема гајле барем тој до сега 2години а компјутерот првпат пред 2 дена ми се сјеба :) I тој 2 години исто
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Луѓе од која компанија и да земете конфигурација склопена од нивна страна фала богу дека нема да чини. Пошто они може ќе пишат дека ќе ви стават некој јак процесор или графичка или што-ти-ја-знам колку рам, ама ко ќе видите подобри сите делови ќе бидат од најслаби производители, а што е најтрагично - ќе добиете НАЈ-ЧКАРТ напојување и кулер за процесорот со што ви гарантираат дека редовно ќе го посетувате нивниот сервис и ќе трошите џабе пари и нерви. Затоа, сами составувајте си го компјутерот. Јас на пример потрошив 2 недели читајќи рецензии за продуктите што сакав да ги зеам и откако се уверив дека се квалитетни - ги земав. До сега сум немали никаков проблем.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.252
Поени од реакции
29.734
На крај од првата страна рипнав тука на крај и само да потврдам она што го велат сите: AMC се тапа. Немам никад купено ништо од нив ама тоа е затоа што лично знам еден куп луѓе што се имаат заебано со нив.

Од Anhoch имам само некои ситници купувано ама сум придружувал неколку пријатели кога собирале понуди за конфигурации, некои од нив и купија од нив. Мислам дека се класа фирма. Почнувајќи од односот кон муштеријата, изборот на брендовите па на крај сервисот. Како и да е во однос со AMC не може да се прави споредба.

П.С. треба да се направи подфорум за вакви коментари за фирми од најразлични профили (не само за компјутерска техника). Би било во корист на сите, посебно што и на самите фирми ќе влијае сознанието дека секое страње што би го направиле може да биде јавно достапно.
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Никогаш нема да купам од Амц ни па од Анхоч...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Леле темава е epic fail!!.

Една од најдобрите фирми за компјутери во македонија и убедливо најлошата ги споредувате дирекно.
И тоа добри 8 страни има темава, незнам стварно што толку имало за дебата.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Леле темава е epic fail!!.

Една од најдобрите фирми за компјутери во македонија и убедливо најлошата ги споредувате дирекно.
И тоа добри 8 страни има темава, незнам стварно што толку имало за дебата.
можиш да објасниш за која шо мислиш??
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
ОО, па мислев се знае, ок нвм сега..
Анхоч е подобра фирма од амц:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom