Anhoch VS. AMC

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Тошиба прави доста солидни лаптопи.
 
Член од
18 септември 2009
Мислења
49
Поени од реакции
2
Анхоч е далеку послаб. Амц има огромна развиена мрежа. Моја препорака, доколку знаете да склопите или пак имате некој другар што склопува купете си компоненти.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Анхоч во секој случај ... Долго време работам со хардвер и ги клавам пред сите други фирми во државава .. Најпоке пошто знам што значи , и колку е тешко да добиеш Микрософт сертификациа на конфигурациите кои ги продаваш .

Во однос на АМЦ ... па немам заправо ништо против .. по снабдени се , имат по развиена мрежа итн итн ... али имаше периоди во кои робата ја земаа од сумљиви извори а и сигурен сум дека некои работи и сеуште ги земат така . Можи и да грешам .
 

Serdaroth

Flying kicks.
Член од
10 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Факт е дека многу луѓе се разочаруваат од АМЦ. Ќе купиш нешто па после 2 дена ќе ти се заебе. Па после 100 пати на сервис да носиш треба. На претходниот компјутер што го земав од кај нив не можев да сфатам што му е, ме зезаше хардот, 20 пати го носев и не го опраив. На крај викам ај да пробам кабелот да го сменам (претходно не ми текна ова под претпоставка дека го провериле веќе) и испадна дека стварно е тоа. Ептен тапа.

Ама затоа Анхоч се во се подобри, подобра услуга (расположени да помогнат најмногу што можат) и подобри делови.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Анхоч е далеку послаб. Амц има огромна развиена мрежа. Моја препорака, доколку знаете да склопите или пак имате некој другар што склопува купете си компоненти.
Второто да првото не. Многумина ќе го потврдат спротивното АМЦ зима тапа делови и ги продава по високи цени, Анхоч оди на подобар квалитет.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Првиот компјутер го земав од Нико пред 7-8 години...уште работи алал да му е за цело време што го имам само 1 посериозен сервис му правев,мењав хард диск и тоа ми рикна кога снема струја.Сега имам Лаптоп го купив од АМЦ и сум да речеме задоволен(т.е задоволен сум) до сега ништо не му се десило а го имам скоро година.А помегу Анхоч и АМЦ иако никогаш не сум ги сакал АМЦ мислам дека се во предност неголи Анхоч.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Имам земено до сега 3 ПЦ од Амц. Првиот го земав 2000 година. Со него бев 7 години и едниствено што ми се расипа е Хард дискот, и тоа ми се расипа во 2007 значи. Вториот го земав 2007 година, и до сеа го иам однесено можеби 10 пати на сервис. 3-от ПЦ шо го земав во 2008 година си е ОК и нема никаков проблем.

Ја планирам да менјам дел и планирам Анхоч да си зеам, како пто напраив со ВГА од Ривер, пошто АМЦ ми се сумливи.

И кога би бирал од овие 2, сеа ги бирам Анхоч.
 
Член од
18 септември 2009
Мислења
49
Поени од реакции
2
Второто да првото не. Многумина ќе го потврдат спротивното АМЦ зима тапа делови и ги продава по високи цени, Анхоч оди на подобар квалитет.

АМЦ ги руши цените низ цела Македонија.

Иначе главен конкурент на АМЦ ( бар според нив) е Ривер.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
АНХОЧ дефинитивно е многу добар јас го земав ГОЛИЈАТ пред две години
по нарачани компоненти и досега супер си иде два пати бев во сервис зашто
ми бучеше кулерот, ама ако сакаш безшумен доплати подобар кулер и така направив и досега супер е, а АМЦ многу другари шо ги познавам се жалеа:tv:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Amc дефинитивно подобри маркетинг стратегијата му е многу добра во секој град има продавница добра реклама добри цени побра промоција и најголем успех во оваа дејност во Македонија
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Анхоч се подобри,имам PC Anhoch Goliath веке три години и сум немал до сега проблеми со него,за разлика од мои другари кои имаат повеќе проблеми со компјутерите од АМЦ,исто така се жалат и од лошиот сервис:helou:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Јас празно цеде не би купил од АМЦ, а камоли нешто поголемо. Отприлика една третина од деловите во компјутер ми се од Анхоч.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
AMC во Велес се тапа.

Си ги викнав дечките од eKarta од Велес дома ми дојдоа и ми го склопија на лице место.
- Млада фирма се, имаат се фискална и други работи за да работат чисто.
Ми инсталираа оригинален Windows и најново програми. Честитки до нив и презадоволен сум од машинава.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Двата компјутери што ги имам лап топот и десктопот не ми се од ни од анхоч ни од амц.Али чист пример-Купив од амц дигитален апарат и после нецели 6 месеци се сјеба и тоа за нова година(кои нервози бре еј) Среќа имав гаранција и ми дадоја исти таков кој ево сеа почнува да се сјебува повторно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom