Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
мене ми се обраќаш? ако да - немам инсталирано таква апликација ..
не :)
туку барам дали има некоја апликација слична како на чибичаните што беа на времето :)
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
не :)
туку барам дали има некоја апликација слична како на чибичаните што беа на времето :)
Има.
Hatchi. :D

___
Него да прашам, има некакво решение за овие рекламите шо ми се појавуват на скоро секоја апликација? Ме нервираат. Srsly.

SC20121126-211605.png
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Има.
Hatchi. :D

___
Него да прашам, има некакво решение за овие рекламите шо ми се појавуват на скоро секоја апликација? Ме нервираат. Srsly.

Прегледај го приврзокот 53286
Нц, тоа е и поентата на бесплатните апликации. Ако ја купиш, ќе немаш реклами :)

Барај ги кракнати едино.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Него да прашам, има некакво решение за овие рекламите шо ми се појавуват на скоро секоја апликација? Ме нервираат. Srsly.
Инсталирај Adblock plus од плеј стор.

Sent from my Nexus
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.458
Поени од реакции
1.808
Луѓе ако може совет. Планирам да купам HTC ONE V. Дали некој има ваков телефон да сподели искуство???? Или пак е подобро да купам HTC Desire X???? Oднапред благодарам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.772
Поени од реакции
1.529
Ве молам за помош! Го променив пасвордот на меилот и сега автоматски ми се менува и на телефонот го внесувам новиот пасворд и цело време ми јавува дека е погрешен! Се најавив на меилот од телефон со тој пасворд и ми стаса порака за верификација . Го извршив тој чекор но проблемот остана неможам да се најавам на google play од телефонот , а не ми ни дозволува да ја избришам сметката па пак да ја креирам.... Некоја идеја ? Инаку имам Самсунг GT S5570
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ве молам за помош! Го променив пасвордот на меилот и сега автоматски ми се менува и на телефонот го внесувам новиот пасворд и цело време ми јавува дека е погрешен! Се најавив на меилот од телефон со тој пасворд и ми стаса порака за верификација . Го извршив тој чекор но проблемот остана неможам да се најавам на google play од телефонот , а не ми ни дозволува да ја избришам сметката па пак да ја креирам.... Некоја идеја ? Инаку имам Самсунг GT S5570
А ти бара пасворд за google play, или..?
Пробај избриши го кешот и податоците на google play апликацијата и пробај пак.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.772
Поени од реакции
1.529
А ти бара пасворд за google play, или..?
Пробај избриши го кешот и податоците на google play апликацијата и пробај пак.
дa google play бара пасворд на телефонот а како да го исчистам кешот ?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
дa google play бара пасворд на телефонот а како да го исчистам кешот ?
Оди во менито на андроид и избери Apps. Taму ќе ги најдеш апликациите кои ти се инсталирани на телефонот и одбери ја апликацијата Google Play Store.
Ќе ти се отвори прозорец сличен на следниов (сликата е од интернет, на поновите верзии на андроид е малку поразлично, али битно тие се копчињата)
Избриши ги cache и data.

 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.772
Поени од реакции
1.529
Оди во менито на андроид и избери Apps. Taму ќе ги најдеш апликациите кои ти се инсталирани на телефонот и одбери ја апликацијата Google Play Store.
Ќе ти се отвори прозорец сличен на следниов (сликата е од интернет, на поновите верзии на андроид е малку поразлично, али битно тие се копчињата)
Избриши ги cache и data.

Го исчистив кешот , но пак не ме пушта со пасвордот . На самиот телефон стои црвен извичник и пишува грешка при најава како што ми е мелот и го внесувам тој нов пасс и не сака 100 пати пробав незнам веќе што да му правам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom