Android корисници (проблеми, прашања, совети)

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Zdravo decki, edno prasanje. Chrome na telefonot pocna da mi gi zatvora site tabovi koga ke go isklucam. Ne znam moze nesakajki nesto sum kliknala ama me nervira uzasno. Nekoj moze da pripomogne da si ja vratam opcijata nazad? Fala vi
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Читај погоре што пишувавме, оди едно 5 страни уназад.
Иначе од каде доби информација дека A50 го враќале поради грешка??
Се извинувам за задоцнетиот одговор. Инаку информацијата ми е од вработен во t-mobile. Кога бев да го обновам договорот и да земам нов телефон ми ја кажа информацијата за а50. Е сега ако имаат некоја политика да форсираат хуавеј тогаш веројатно ме излажал, не гледам друга причина зошто да ми го каже тоа. А плус за а70 не ми кажа нешто такво, па така да мислам дека не ме прелажа.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Zdravo decki, edno prasanje. Chrome na telefonot pocna da mi gi zatvora site tabovi koga ke go isklucam. Ne znam moze nesakajki nesto sum kliknala ama me nervira uzasno. Nekoj moze da pripomogne da si ja vratam opcijata nazad? Fala vi
Најверојатно си наместила Chrome да не ти троши батерија кога ќе го исклучиш екранот. Барај во сетингс, battery usage/performance/optimization и деселектирај Chrome за да може да продолжи да работи во позадина
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Се извинувам за задоцнетиот одговор. Инаку информацијата ми е од вработен во t-mobile. Кога бев да го обновам договорот и да земам нов телефон ми ја кажа информацијата за а50. Е сега ако имаат некоја политика да форсираат хуавеј тогаш веројатно ме излажал, не гледам друга причина зошто да ми го каже тоа. А плус за а70 не ми кажа нешто такво, па така да мислам дека не ме прелажа.
Чекај сакаш да кажеш дека сега у Телеком немаат A50?
На сајтот пишува онлајн достапен.
Едино ако имале модели кои што имале проблеми па да ги заменат, иначе да го тргнат A50.
Автоматски споено мислење:

Дечки добра навигација за телефон а да не е Google Maps i MapFactor, некоја што има голем избор за паркинг тоа посебно ми треба, секако што е можно поточна да биде ?
iGo Primo Nextgen.
Да не даваш пари по луѓе или мобилари да ти средуваат, имаш на GPS форумот ќе најдеш таму има еден Србин, има отворено над 500 теми, се е објаснето.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Друже iGo немаат апдејт направено цела година како што гледам, сигурен си дека е прав избор на апликација ?
Јас ја користам, со ланските мапи и одлична е.
Која мислиш дека е добра за Андроид?
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Чекај сакаш да кажеш дека сега у Телеком немаат A50?
На сајтот пишува онлајн достапен.
Едино ако имале модели кои што имале проблеми па да ги заменат, иначе да го тргнат A50.
Автоматски споено мислење:


iGo Primo Nextgen.
Да не даваш пари по луѓе или мобилари да ти средуваат, имаш на GPS форумот ќе најдеш таму има еден Србин, има отворено над 500 теми, се е објаснето.
Телефонот не е повлечен од продажба, туку од телефоните кој што ги продале доста од нив имале проблем и муштериите ги носеле да ги сервисираат. Е сега дали ги менуваат телефоните ило само ги поправаат тоа незнам.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Телефонот не е повлечен од продажба, туку од телефоните кој што ги продале доста од нив имале проблем и муштериите ги носеле да ги сервисираат. Е сега дали ги менуваат телефоните ило само ги поправаат тоа незнам.
А какви проблеми имале?
Прашувам пошто и јас треба од Телеком да зимам A50.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
А какви проблеми имале?
Прашувам пошто и јас треба од Телеком да зимам A50.
Ич не се замарај. И да имале некој дефект, сигурно ги повлекле до сега. Не е прв пат Т-Мобајл да имаат ваков дефект со одреден модел на телефони. Имало и порано. Но брзо ги повлекувале од продажба.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
@Evaaa11 кој е сега хејтер на Samsung?
20190904_101856.jpg
20190904_101926.jpg 20190904_101944.jpg

Инаку да, земав A50 од одредени причкни. Можев и Xiaomi да земам, ама не ми е дојдено до телефон со јаки перформанси, туку телефон што има од се по нешто. Добар дисплеј, добар софтвер, добра камера, итн.. е тоа зе мене е Samsung Galaxy A50.
Да понудат Xiaomi следна година Redmi Note телефон со AMOLED екран, 4,500mAh батерија, 4 камери како кај Redmi Note 8 Pro, Snapdragon чип наместо Helio, Скенер под екран, Цена испод 200~250 евра, е тогаш ќе го скинат Samsung.
Иначе, од Телеком го земав, и така и така требаше тарифи да мењавам, преку Smart M, за 13,900 го земав.
Го добив и Јунскиот апдејт, што додаде Night Mode, и Super Slow - Motion.
> Ви го препорачувам
8/10
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
@Evaaa11 кој е сега хејтер на Samsung?
Прегледај го приврзокот 216564
Прегледај го приврзокот 216563Прегледај го приврзокот 216565

Инаку да, земав A50 од одредени причкни. Можев и Xiaomi да земам, ама не ми е дојдено до телефон со јаки перформанси, туку телефон што има од се по нешто. Добар дисплеј, добар софтвер, добра камера, итн.. е тоа зе мене е Samsung Galaxy A50.
Да понудат Xiaomi следна година Redmi Note телефон со AMOLED екран, 4,500mAh батерија, 4 камери како кај Redmi Note 8 Pro, Snapdragon чип наместо Helio, Скенер под екран, Цена испод 200~250 евра, е тогаш ќе го скинат Samsung.
Иначе, од Телеком го земав, и така и така требаше тарифи да мењавам, преку Smart M, за 13,900 го земав.
Го добив и Јунскиот апдејт, што додаде Night Mode, и Super Slow - Motion.
> Ви го препорачувам
8/10
Демек кој има најмногу камери најдобар е? :facepalm: :facepalm:
Камерите се само за да лажат народ, за да го купат телефонот. Маркетиншки трик.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Демек кој има најмногу камери најдобар е? :facepalm: :facepalm:
Камерите се само за да лажат народ, за да го купат телефонот. Маркетиншки трик.
Ако збориш за повеќето телефони со дупли камери, тогаш да. Пошто 70% од случаевите ставаат обична камера, и depth сензор. А реално, и самата обична камера може да извади добри портрет слили. Еве повеќето Ајфони, Samsung со S и Note класата, Гугл со пикселот, никој од тие немаат depth сензор, а пак вадат добри портрет слики.
А вака еве на пример, A50 има и ултра широкоаголен сензор, има и depth сензор, но барем пак ставиле нешто корисно. Ти сакаш направи телефон со 6 камери, тоа не е проблем, туку гледај само да има нешто корисно, како на пр. ToF сензор, 5X Оптички зум, Ултра широкоаголен сензор, Macro сензор, итн..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ако збориш за повеќето телефони со дупли камери, тогаш да. Пошто 70% од случаевите ставаат обична камера, и depth сензор. А реално, и самата обична камера може да извади добри портрет слили. Еве повеќето Ајфони, Samsung со S и Note класата, Гугл со пикселот, никој од тие немаат depth сензор, а пак вадат добри портрет слики.
А вака еве на пример, A50 има и ултра широкоаголен сензор, има и depth сензор, но барем пак ставиле нешто корисно. Ти сакаш направи телефон со 6 камери, тоа не е проблем, туку гледај само да има нешто корисно, како на пр. ToF сензор, 5X Оптички зум, Ултра широкоаголен сензор, Macro сензор, итн..
Веќе не е до 20-те камери на телефонот и мегапикселите, туку до леќата.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Имам еден иритантен проблем. На грешка ми се намали фонтот на Messages (нели со два прста се зголемва/намалва). Како можам да го вратам на default? Не јас со прстите сам да го наместам некако туку сакам ко што беше автоматски. Се работи за Ј6ка андроид 9.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom