Amy Winehouse

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
абе како коа беше жива никој не постираше нејзина песма нешо има такви теми као хит наденот, а сеа коа умре сите како нешто да ја жалат и се уфилмуваат
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.234
Поени од реакции
27.570
абе како коа беше жива никој не постираше нејзина песма нешо има такви теми као хит наденот, а сеа коа умре сите како нешто да ја жалат и се уфилмуваат
И 90те души шо загинаа во Норвешка никогаш не ги познавав, па криво ми е шо го загубиле животот.
Се уфилмувам?
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
И 90те души шо загинаа во Норвешка никогаш не ги познавав, па криво ми е шо го загубиле животот.
Се уфилмувам?
aj kazi mi barem 3 kako se vikaat i prezivaat
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Аман купете му конзола , нека се тргнит од форумов .

А Ејми ја поштовав од музички аспект , тоа што правела во приватниот живот нејзина работа. Штета што една од моите поомилени артистки во последно време заврши вака . Лесна и земја
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кажете им го ова за почит на тие во Белград што издвоија евра или колку и да беа за концертот нејзин а добија полов орган. За споредба, во Скопје пред 6 години Дип Парпл за 1000ка ги слушав и воедно тоа е најдобриот концерт на кој сум била. Ама Ејми е ѕвезда и може што сака да праи на сцена оправдано е, греота е. Сите шмркаат во приватност, можеби, не викам не, ама непрофесионалци а воедно и џанкери многу мрзам. На што личи бе тоа чаша вино на сред концерт? Ако се лупаш ти у вена и заспиваш со шише, лупај се, локај, ама не давај примери, деца гледаат.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.339
Поени од реакции
7.452
27 офтопик мислења избришани. Ерик Кантона, многу го потиш со тоа „џанак“ ако пак потегнеш офтопик муабет идеш на бан.
Подфорумов се вика МУЗИКА да се држиме до музиката на Ејми, иф ју плиз.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Девојката имаше два огромни таленти. Едниот беше од музички аспект, а другиот од автодеструктивен аспект. Дефинитивно имаше многу убав глас, специфичен... Не може кога ќе ја чуеш на радио, да не познаеш дека е она. Но, сепак, џабе е талентот, џабе е се, кога сама одлучила да си го уништи животот. Не е фората само да имаш талент, треба да знаеш и како да го искористиш... Не верувам дека имаше некој кој беше изненаден од оваа вест, барем јас не бев... за жал.
Нека и е лесна земјата, музичката индустрија изгуби огромен музички талент.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Пред куќата на Ејми Вајнхаус, неколку стотици фанови во вторникот вечерта решиле да прослават на достојан начин како Ејми би сакала. Со пораки, танцување и пиење

 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
можда најбољи вокал на денешницава, закон песни, ама....
искочи ова вистина за жал...
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
ејди Гага: Ејми Вајнхаус е лекција за целиот свет



Една од најголемите ѕвезди на современата поп-музика, Лејди Гага, е длабоко потресена од смртта на британската пејачка Ејми Вајнхаус, за којашто таа засекогаш го изменила светот на популарната музика.

„Ејми засекогаш ги промени сфаќањата за поп-музиката. Таа ме потсетува дека постои надежта и дека не сум сама на овој свет. Таа живееше меѓу џезот и блузот“, изјави Лејди Гага.
Во радио интервјуто ексцентричната и контроверзна поп ѕвезда открива дека и’ се восхитувала на Ејми Вајнхаус уште пред периодот кога и самата стана славна.

„Тоа е лекција за целиот свет. Не убивајте суперѕвездата. Водете грижа за нејзината душа“, дополни Гага во интервјуто.
„Сé уште не бев позната, кога се појави таа. Бев на улица и луѓето скандираа „Ејми“. Се сеќавам дека чувствував дека не сум осамена, затоа што таа беше толку различна“, додаде Лејди Гага.
Copyright 2011 makfax Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со makfax.
 
I

Intex

Гостин
Девојката имаше два огромни таленти. Едниот беше од музички аспект, а другиот од автодеструктивен аспект. Дефинитивно имаше многу убав глас, специфичен... Не може кога ќе ја чуеш на радио, да не познаеш дека е она. Но, сепак, џабе е талентот, џабе е се, кога сама одлучила да си го уништи животот. Не е фората само да имаш талент, треба да знаеш и како да го искористиш... Не верувам дека имаше некој кој беше изненаден од оваа вест, барем јас не бев... за жал.
Нека и е лесна земјата, музичката индустрија изгуби огромен музички талент.
Сите оние вистински таленти умреле млади. Е, клубот 27, или како и да го викате на галено.:D

Мислите дека ќе беа уметници толку успешни и славени ако не беа по дрогите и автодеструктивноста? Едноставно, уметник не иде во иста реченица без порок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom