Amy Winehouse

Член од
6 февруари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
197
А добро шо ја тупат толку дали умрела чиста или не? Умрела и крај... дај сеа со години ќе испитуваме додека да дознаеме што јадела дента за доручек. :cautious:

За Ејми немам некои позитивни мсилења, испеа неколку добри хитчиња, имаше специфичен глас али во глобала не ми оставила некој посебен впечаток.

Крајно се разочарав кога гледав некои клипчиња на јутјуб од концертот во Белград. Мислам... ѕвезда си и се тоа, ама такво понашање со публика ми корне живци! (n)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
Јас па реков воскреснала,гледам оживеала темава ...:D
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Тапа ми беше и пред да умре и од кога умре. Што ако умрела, уште многу умреле тој ден па никому ништо.
--- надополнето: Aug 30, 2011 1:32 AM ---
плус грда ми е.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Тапа ми беше и пред да умре и од кога умре. Што ако умрела, уште многу умреле тој ден па никому ништо.
--- надополнето: Aug 30, 2011 1:32 AM ---
плус грда ми е.
Го засакав нејзиниот тип на музика. Мешано поп - џез... За грда...:unsure:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ми недостига девојкава, нејзиниот глас и нови албуми кои ги очекував. Почивај во мир.
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
51
Поени од реакции
26
Amy“ - документарен филм за Ејми Вајнхаус
 
B

Beginner

Гостин
не сум изненадена ,џабе имаше убав глас и добри песни нејзината појава беше катастрофална а и после тоа у Белград заслужи да си умре:)
Ја прочитав цела тема и ова најмногу ме изнервира. Починала од предозираност од алкохол. Татко и ја форсирал со настапи а на неа и требало помош психијатар или пак на рехаб да ја пуштеле после она што се случило во Белград. Ги изгледав 45 мачни минути после тоа како нејзините блиски не направиле нешто да и помогнат незнам. И тоа 1 месец после тој концерт она се предозирала од алкохол. Песните и се врв е сега она што имала проблеми и никој од најблиските не и помогнеле тоа е друго.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom