Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Колку пари кошта да дизајнираш Визит-карта, Флаер, Каталог, Брошура? Незнам колку да барам од клиентиве...
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Никогаш не сум работел во фотошоп,ако не го мрзи некој да ми среди една мала работа,ако не јебига.Таа линијата од snapshit што е,ако е можно да се избриши.Danke schon однапред:) 13522611_1124422060962530_1268901506_n.jpg
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Никогаш не сум работел во фотошоп,ако не го мрзи некој да ми среди една мала работа,ако не јебига.Таа линијата од snapshit што е,ако е можно да се избриши.Danke schon однапред:)
Не отварај посебна тема за една слика.
Иако мислиш на она црното со текстот слабо дека ќе се избрише и ќе изгледа нормално.
Кропни си ја.
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Да знаев јас ќе го избришев,ама појма си немам од фотошоп :D.Ако може некој да ми помогни арно.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Да знаев јас ќе го избришев,ама појма си немам од фотошоп :D.Ако може некој да ми помогни арно.
Наједноставно решение

Отворија сликата со paint кликни врз коцката мала и повлечи нагоре до каде сакаш.

56456456.png


И паметно би било да си ја избришеш сликава од форумот :)
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Наједноставно решение

Отворија сликата со paint кликни врз коцката мала и повлечи нагоре до каде сакаш.

Прегледај го приврзокот 150907


И паметно би било да си ја избришеш сликава од форумот :)
Тоа го знам,бејсикс lel.Иначе ок..[DOUBLEPOST=1466616046][/DOUBLEPOST]
Наједноставно решение

Отворија сликата со paint кликни врз коцката мала и повлечи нагоре до каде сакаш.

Прегледај го приврзокот 150907


И паметно би било да си ја избришеш сликава од форумот :)
Тоа го знам,бејсикс lel.Иначе ок..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Aj некој ако има линк од торент за Photoshop cc верзија нека прати по порака и нека каже како да ја инсталирам.

Пробав јас симнав од Замунда ама после кога ја стартував инсталацијата почна да се кочи целиот виндоус и го избришав.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Moze nekoj da mi prati tutorial, ili objasni kako mozam da napravam slika vo ovoj stil? Blagodaram odnapred. fVhC8DU.png
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
луѓе некој линк да не има за фотошоп cs5 или cs6. Хитно ми треба па ако некој случајно и продава пиратско но кое е проверено дека работи нека ми пише. Ќе си платам за услугата
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Moze nekoj da mi prati tutorial, ili objasni kako mozam da napravam slika vo ovoj stil? Blagodaram odnapred.Прегледај го приврзокот 156012
Ке ги направуш буквите во 3Д, можеш тоа лесно да го направиш го autodesk maya, ќе ги распукаш деловите таму, ќе ставиш некој шејдер и ќе извадиш рендер, рендерот бапни го у фотошоп и удри му малце пост-продукција.
 
Член од
18 март 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Дали некој од тука го имаат исконтактирано од Xplorify.mk за да предава на нивната платформа за онлајн курсеви во живо. Мене ми се јавија и ми предложија да го пренесам свето знаење од Photoshop и Illustrator, па би сакал да прашам дали некој има искуство со нив, односно дали има некој претходно понудено курс преку нив и дали е задоволен?

Мене ова ми изгледа доста интересно и ми е супер за дополнителна заработка, но сакав малку да се распрашам :). Секакви информации се добредојдени. Ви благодарам! :)
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Некој шо се разбира од логоа правење?
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Neymar Wallpaper.jpg

Еве нешто шо го напрајв за 30-40 минути зараза мие овај фотошопот не го сваќам за нешто озбилно ама вака некој според мене многу солидни слики можам да напрам,а немам врвено многу време по туторијали најчесто од спид арт учам гледам,некој поискусен да искоментира?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom