Acer, Asus или HP ? (лаптопи)

Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Може да се надоврзам и да побарам мислење за http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=33826&id=85&l=3&q=&SupplierArticleID=&Action= ? Дали е вредно за тие пари?
Или ова http://www.itsvet.com/proizvod/asus-x55vd-sx032-intel-pent.coreduo-2.3ghz-4096mb-500gb-dvdrw-15.6''-led-wxga-freedos/comp_comp_laptop/20/10175 шо го има на понуда во амц за 20 990 ?
За отприлика таа цена се наоѓа лап-топ со i3 процесор, гледај таков да земеш. Понова технологија од dual core.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Иам Acer, вака задоволен сум од него нема проблеми со температура или со екранот, тастатурата одлична и за тие пари добиваш баш толку музика.
Сега, би сакал малку дизајнот да биде поинаков, али тоа е моја желба бидејќи Acer кога ќе спомнам веднаш ми доаѓа слика како изгледа лаптопот, така да тоа си е нивен трејдмарк :)

Али, ако ме прашаш ШТО БИ ЗЕМАЛ, би земал Асус, само заради тоа што според мене се проверена марка и дека изгледаат ептеннн секси, поготово К сериите (Х серијата не е баш нај нај :D али затоа е евтина во однос на тоа што ти нуди под хаубата :D )
 
Член од
7 февруари 2012
Мислења
26
Поени од реакции
2
Благодарам на советите и предлозите. Изгледа лаптопот што ќе го земам ќе биде ASUS. И јас мислев дека АSUS е добар, но се двоумев помеѓу него и HP... Уште еднаш благодарам. :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Благодарам на советите и предлозите. Изгледа лаптопот што ќе го земам ќе биде ASUS. И јас мислев дека АSUS е добар, но се двоумев помеѓу него и HP... Уште еднаш благодарам. :)
Од марките што ги наброи најдобар е Асус дефинитивно.HP i Acer никако...
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Сум користел асус ацер мси и тошиба, сепак тошиба си е тошиба.
Едноставо чоече то шиба ко лудо :D
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Ихх
Ај вака, моментално кај што работам

25/34 Лаптопи - HP - дефекти 3 = батерија; причина - неисклучен од полнач никогаш нема направено циклус
офф тема
~50/120 Десктопи HP - дефекти 0
Цел плакар сервери од HP/Cisco - uptime 3,5 години

Во претходната фирма
3 Dell 2 Acer
Acer - проблем со греење
Dell - за 6 месеци на 3те сменети дисковите
Сервери Dell/Cisco - Растурање RAID - НЕПРЕСПИЕНА ЦЕЛА НЕДЕЛА
Процени сам да не излезе ги фаворизирам
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ихх
Ај вака, моментално кај што работам

25/34 Лаптопи - HP - дефекти 3 = батерија; причина - неисклучен од полнач никогаш нема направено циклус
офф тема
~50/120 Десктопи HP - дефекти 0
Цел плакар сервери од HP/Cisco - uptime 3,5 години

Во претходната фирма
3 Dell 2 Acer
Acer - проблем со греење
Dell - за 6 месеци на 3те сменети дисковите
Сервери Dell/Cisco - Растурање RAID - НЕПРЕСПИЕНА ЦЕЛА НЕДЕЛА
Процени сам да не излезе ги фаворизирам
Зборувам за HP лаптопи до кај 25 000. Ретко кој сум начекал задоволен од нив.
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Зборувам за HP лаптопи до кај 25 000. Ретко кој сум начекал задоволен од нив.
Е тоа незнам, она што го пазарувам е ранг на 30.000 значи i5,4gb RAM,750gb HDD,1gb vga. Не би коментирал за парите и музиката затоа што не е се во појаките машини.
Ако мислиш на 6XX сериите од HP не нудат кујзнае што ама затоа 4ХХХ и 6ХХХ се 2 скалила погоре
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Имам HP probook 4530s, ASUS X50r и ASUS X51 R. Можам да ти кажам дека HP-то е машина за тие два модела кои ти ги кажав. Батерија на асусите ми држи 45 мин на двата, премногу греат и сами се гасат од температура, без да ги ставам на кулер невозможна е работа на нив. Прашина немаат, носени се во сервис неколку пати заради тоа но едноставно моделите се такви и тоа е тоа. Асусите се постара генерација од 2009 или 2010 се но, заради незадоволството од асус се префрлив на HP и не се покаав. Работам со компјутери, HP порано имаа многу слаби серии на лаптопи кои невреди ни да се видат а не да се купат, но probook сериите сега се одлични за домашна употреба и за работа во канцеларија. Доколку не бараш гејмерски конфигурации, топло ти ги препорачувам HP пред ASUS и ACER. Ова ти е само мое видување како корисник на овие брендови. Она што ме нервираше кај асусите е самата изработка и крцкање на пластиката уште нови кога ги земав. Какви се сегашните модели искрено незнам и не ме интересира пошто HP-то не ми грее, ми држи 2-3 часа батеријата и се ми функционира безпрекорно, па за сега непланирам да го менувам.
--- надополнето: 9 ноември 2012 во 18:24 ---
Зборувам за HP лаптопи до кај 25 000. Ретко кој сум начекал задоволен од нив.
еве јас сум задоволен од нив, мојот не е поише од 23 000 HP ProBook 4530s, сега веќе се 4540s во продажба и I3 so 3GB ram, 500GB HDD се до 25 000, реално одлични лаптопи. И јас до пред 1 година HP ни на душман не препорачував, но сега не е истиот квалитет, подобрени се, што е супер за поголем квалитетен избор и намалување на цените
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Имам HP probook 4530s, ASUS X50r и ASUS X51 R. Можам да ти кажам дека HP-то е машина за тие два модела кои ти ги кажав. Батерија на асусите ми држи 45 мин на двата, премногу греат и сами се гасат од температура, без да ги ставам на кулер невозможна е работа на нив. Прашина немаат, носени се во сервис неколку пати заради тоа но едноставно моделите се такви и тоа е тоа. Асусите се постара генерација од 2009 или 2010 се но, заради незадоволството од асус се префрлив на HP и не се покаав. Работам со компјутери, HP порано имаа многу слаби серии на лаптопи кои невреди ни да се видат а не да се купат, но probook сериите сега се одлични за домашна употреба и за работа во канцеларија. Доколку не бараш гејмерски конфигурации, топло ти ги препорачувам HP пред ASUS и ACER. Ова ти е само мое видување како корисник на овие брендови. Она што ме нервираше кај асусите е самата изработка и крцкање на пластиката уште нови кога ги земав. Какви се сегашните модели искрено незнам и не ме интересира пошто HP-то не ми грее, ми држи 2-3 часа батеријата и се ми функционира безпрекорно, па за сега непланирам да го менувам.
--- надополнето: 9 ноември 2012 во 18:24 ---

еве јас сум задоволен од нив, мојот не е поише од 23 000 HP ProBook 4530s, сега веќе се 4540s во продажба и I3 so 3GB ram, 500GB HDD се до 25 000, реално одлични лаптопи. И јас до пред 1 година HP ни на душман не препорачував, но сега не е истиот квалитет, подобрени се, што е супер за поголем квалитетен избор и намалување на цените
Сега се уште полоши, 4530, на другар премногу грееше, со ати 550v 5 мин игра и се исклучуваше, батерија 30 минути максимум, wifi картичката му цркна, сите овие проблеми по само година ипол користење, друг пример исто на 4530, после година дена користење, тачот не функционираше се расипа. Зошто 1 година гаранција даваат HP ? Значи К53 сеиријата на Asus у гз ги става 4530, да не споредувам со други серии, а ти тие асуси шо си ги имал, самиот кажа дека се стари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom