Acer, Asus или HP ? (лаптопи)

Член од
7 февруари 2012
Мислења
26
Поени од реакции
2
Здраво на сите,
Сакам да ве прашам за ваше мислење која марка од овие 3 (Acer, Asus, HP) е најдокажана т.е. најдобра? Која марка би ми ја препорачале? Конфигурацијата е таа што го прави компјутерот/лаптопот, но ме интересира марката. Колку се издржливи и слично. Благодарам однапред.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Гледам сите ти одговориле со ASUS. Јас лично имам ASUS, и моментално од него пишувам, иако не го користам за дома бидејќи ми е позгодно на персонален компјутер.

За издржливост се океј, барем мојов модел, околу 2 сати и нешто држи батерија кога сурфаш на интернет.

Не загрева многу, има некоја си посебна технологија за самозаладување. Го имам скоро 1 година и сум задоволен сега за сега. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
HP. Немаат грешка. Топ се лаптопите и меѓу најиздржливите се.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Asus го имам веќе пола година(можеби и повеќе :D) и лаптопот е како нов.. А секојдневно е вклучен по 5 саати минимум.. :)
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
ASUS Дефинитивно. Го имам 2 ипол години, секој ден е минимум 7-8 саата уклучен, и уште е во топ стање. Инаку, му неам праено реинстал од како го купив, а и ништо друго. Лаптопот си е тип топ. Инаку и за HP, сум слушнал дека не се лоши, а за Acer, незнам. :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ниеден од тие. Леново е шема сега :icon_lol:
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
HP. Немаат грешка. Топ се лаптопите и меѓу најиздржливите се.
Поминале HP од кај издржливите.
Ниеден од тие. Леново е шема сега :icon_lol:
Сони Вајо одсекојаш е бил стилски и фраерски...
Не знам зошто само глупости се тресат, кој дел од прашањето не го разбирате ? Човекот прашува кој од тие три производители, Вие 4 и 5 спомнувате, не можам да Ве разберам, океј ајде може подобри се тие, може најдобри се ама човекот, членот, корисникот, не го интересираат тие производители, не знам што уште да кажам.
Он Топик, Асус е врв на технологија, користам K53, G75, X54 презадоволен сум, каков HP катастрофа невидена, нај :гомце: производители, им помина времето на HP Ејсер се многу подобри од HP моментално. Зборувам од искуство со Лаптопи.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Да ти се плукнам у лаптопот коа ќе ти стане персонален :D
 
L

Luki Junior

Гостин
Не знам зошто само глупости се тресат, кој дел од прашањето не го разбирате ? Човекот прашува кој од тие три производители, Вие 4 и 5 спомнувате, не можам да Ве разберам, океј ајде може подобри се тие, може најдобри се ама човекот, членот, корисникот, не го интересираат тие производители, не знам што уште да кажам.
Он Топик, Асус е врв на технологија, користам K53, G75, X54 презадоволен сум, каков HP катастрофа невидена, нај :гомце: производители, им помина времето на HP Ејсер се многу подобри од HP моментално. Зборувам од искуство со Лаптопи.
Добро бе електраш/бандераш (не се љути, на заебанција е)... ајде глупости тресам. Бистрииме ги работите у една друга тема, еден едноставно пребарувајне по страната хардвер на форумо може да се виде шо се има изнапишано за них.

Те сите кажаа му асус да си земе. користат композитни материјали да го подобрат ладејнето на матичната плоча, самио дизајн на рамката на основата е направен апсорбирачо на топлината да ја макне по оптимизиран начин. Повеќето имат доста отвори да флева воздух и самио компјутер да дише...

Дават доста добар хардвер, и доста добро го ладат. ПОвеќето машини исто го имат тај хардвер, ама имат проблеми со ладејнето.

На ХП може да си праа тостове и јајца да прже...
Ацер са секојпат биле еден чекор на зад од Асус (дури и копират нешто дизајн..) Не дека са лоши, ама од асус и ацер јас би изберал секојпат асус.

За врв на технологијата дека е Асус е доста субјејктивно, ама ајде нека ти биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom