Acer, Asus или HP ? (лаптопи)

L

Luki Junior

Гостин
:D ти си некој тежук струмичанац или од околинта.
иначе и јас имаах ХП павилијон. 600 евра срање. цркна после 9 месеци. ХП веќе јок.
Не. Јас сам тежок подаршанец... Ако не знааш дек е Подареш, саа е добро време да погледнеш на картата... Струмица ми е на 23-4 километра...

Ти си имал тостер бе... Ставеш си маргариносани лепченца, кашкавалче измеѓу них, поклопеш и чекаш 2 минути. Истото е и со некои од поновите делл-ове од ниските класи....
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
HP не се веќе тоа што беа, уште ги држи некоја стара слава што ја имаа порано со некои модели во моментов не ми текнува серијата, така да според мене сега имам лош впечаток за нив, АСУС-от се сосема солидна одлука со која нема да погрешиш, за Аcer-от солидни се ама не се нешто нај нај покажани.. така да кога јас би бирал мојот избор дефинитивно би паднал на АСУС....
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
eve mene denes mi stigna ASUS lap top i odlicen e. pu pu da ne go urocam :)
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Mozev da biram pomegju ASUS i ACER, go Izbrav ASUS X55VD SX 066 i ke vidime sto kako.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
HP :) затоа што сум повеќе по aмерикански производи него по кинески.
а и плус од овие две фирми немаат шанса со HP , HP се библија за овие измислени ,:D али сепак ова е само мое мислење
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
:) Асус имаат Ice Cool Технологија за ладење, што е многу добра, е сега и од серија до серија на Асус има разлика, X54 е пластичен, и има некои Х54 со 4 келиска батерија некои со 6, K53 е алуминиумски, нема никаков проблем со загревање, за G75 не правам муабет, тоа е страшно нешто, лаптоп гејмерите во последно време се повеќе практикуваат да купуваат ROG од Asus одколку Allienware на Dell, Hp-то едноставно премногу грее, Acer-от исто така е солиден бренд, за ниска цена добиваш одлични перформанси.
Има многу статистики, за производителите, ќе постирам после.....
Не си прај филмови дека Асус Рог премалку грее во однос со другите...
Proff-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom