Aaaaa не, на непознати не кревам...

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
... како што е денес напредна технологија напоредно со инспирација на хакерите тешко да дигнам на непознат број од прво, море и второ јавување се додека не проверам дека не е некој фејк број, кој ќе се нервира ако се испразни сметката со едно такво јавување додека велам алоо алооо, тоа отидоа парите, посебно од странски броеви !
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Не, никако. Не ме интересира кој е, како е, што е, зашто е. Ако го немам во контакти не кревам
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
абе како НЕ кревате на непознат Број и НЕ отварате врата на НЕнајавен ??
А што ако ве бара МВР, посебно сега со Лоцирање на контакти со Ковид 19 ????
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овие што 'нЕ кРеВаМ нА неПОзнАти' се истите што не ги јадат краевите на пица.
Не работат приватно, да работеа ќе видеа како се крева и на Топ Шоп броеви.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Никогаш не сум ја разбирал оваа работа. Ако го немаш во именик не значи дека не е нешто битно. Па и уште ако работиш со клиенти и дневно ти вртат некогаш по 20 непознати броеви сакал-нејќел ќе се јавиш. А додуша и не мора да значи дека ако бројот е непознат и тој што ти врти е непознат. Може некој близок не може моментално да ти се јави од негов број.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Koлку и да се криеш (да не креваш на непознат број, или да не отвораш на врата некој што ти ѕвони на ѕвонче ненајавено), ако сака некој да те најди ќе те најди...

Па и може случајно да те сретне пример во истите кафичи, кафани и локали кај што одиме, оти не живееме во метрополи од по неколку милиони жители.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Ја мислев за Private Number зборите бе!
Се би дал да сум толку лабав да не морам да кревам на броеви кои ги немам во именик!

пс.И на private number кревам,кур ме боли,нит дужам на некој ниту имам од кого да се кријам.
Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
исто, ако не отвараш сандаче во кое има сметка нема да куртулиш од плаќање на сметката
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Ја има доста моменти у денот кога не кревам телефон. Не го гледам, не ни знам кој е, само го слушам таму у ходник како ѕвони.
Едноставно, сметам дека ако поседувам телефон не сум должен да бидам достапен цел ден.
Често роднини пријатели и други, не ме добиваат затоа. После им се јавувам.
На фиксен исто.

тунел вижн ми е да немам мобилен наскоро
кој сака може да ми пише и-мејл или на фиксен да ме бара кога сум дома
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.188
Uste da ne krevam na nepoznati i zvrsiv rabota. Sekako vo normalno vreme za pozivi od nepoznati.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Бијонс е како една поранешна колешка која како ѓавол од крст се плашеше кога ќе и се појавеше број што го нема во именик, само оваа наместо фејк број проверуваше да не е истиот маж кој по грешка и се има јавено одамна.
Да бе после сто години ќе те бара тој истиот. :pos:

Прво го меморираше, па на вибер чекаше да се отвори слика ако има и да види кој е. Истите се плашат и ако непознат ги додаде на фб и одма блокираат. Немој во иднина да ги додадат пак.

Порано имав број кој по грешка беше запишан на фб страна на една дискотека и се разликуваше по префиксот, па секој ден ми се јавуваа за резервирање, концерти, карти, па никој не ме изеде. Знаев дека е по грешка, ама пак да и кажам дека на погрешен број вртат.

Со скриен број не значи дека некој сака да те заебава, ми имат вртено некои кои не сакаат да им го знаат бројот по што се на таква работна позиција и не сакаат замарање надвор од работно време. Или не може да се јави од службен, па ај од приватниот број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom