Aaaaa не, на непознати не кревам...

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Истите се плашат и ако непознат ги додаде на фб и одма блокираат.
Дали знаеш какво глупаво размислување имаат тие што не прифаќаат непознат на фејсбук. Можел да им го хакира профилот со таква намера биле тие што додавале непознати на фејсбук. Зарем треба некој пријател да ти е на фејсбук за да ти го хакира профилот? Ама ајде оди објасни им...

Еве јас имам 1.400 пријатели на фејсбук од тие 1.100 нити ги знам нити тие мене ме знаат па еве никој не ми го хакирал профилот...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Работам приватно, трговија меѓу другото! 90% од тие што ми звонат а не ми се во меморија се муштерии. Ај не кревај! Еве 10 години така, никој нит ме зезнал нешто нит сум имал лошо искуство :toe:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали знаеш какво глупаво размислување имаат тие што не прифаќаат непознат на фејсбук. Можел да им го хакира профилот со таква намера биле тие што додавале непознати на фејсбук. Зарем треба некој пријател да ти е на фејсбук за да ти го хакира профилот? Ама ајде оди објасни им...

Еве јас имам 1.400 пријатели на фејсбук од тие 1.100 нити ги знам нити тие мене ме знаат па еве никој не ми го хакирал профилот...
И јас не прифаќам поради тоа што не сакам да гледам слики и објави од непознати, не ме интересира животот на некој што не го ни знам дека постои, ама да паничам кога некоја ќе ме додаде и да мислам дека сака нешто и веднаш да блокирам...
Одбивам и чао.




Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Бијонс е како една поранешна колешка која како ѓавол од крст се плашеше кога ќе и се појавеше број што го нема во именик, само оваа наместо фејк број проверуваше да не е истиот маж кој по грешка и се има јавено одамна.
Да бе после сто години ќе те бара тој истиот. :pos:

Прво го меморираше, па на вибер чекаше да се отвори слика ако има и да види кој е. Истите се плашат и ако непознат ги додаде на фб и одма блокираат. Немој во иднина да ги додадат пак.

Порано имав број кој по грешка беше запишан на фб страна на една дискотека и се разликуваше по префиксот, па секој ден ми се јавуваа за резервирање, концерти, карти, па никој не ме изеде. Знаев дека е по грешка, ама пак да и кажам дека на погрешен број вртат.

Со скриен број не значи дека некој сака да те заебава, ми имат вртено некои кои не сакаат да им го знаат бројот по што се на таква работна позиција и не сакаат замарање надвор од работно време. Или не може да се јави од службен, па ај од приватниот број.
Не дека некој ќе ме изеде преку телефон или слично. Сосема друга е работата во мојот случај.

А за тие што не прифаќаат на ФБ се согласувам. Премногу паранои прават и мен ми велеле ,,не прифаќај, ќе ти го хакне профилот" и сл. некои драпање к**ац глупости. Ако сака да ми го хакне и така ќе ми го хакне, без да му бидам пријател.
Имам доста пријатели и од странски земји. Никад не сум ги видел у живо па пак сум праел муабет со нив кога ќе ми се обрателе, ништо страшно.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Воопшто не ме нервира тоа што некој непознат број ќе ми заѕвони, туку ме нервира тоа што некој луѓе те гњават со муабети по 15-20 минути, а нон стоп со нив се гледаш, а и друго ме нервира тоа што некој ме мами на телефон кога ќе му се јавам и кога ќе го прашам Е кај си? Пример типот е Охрид, а ти вика брат Струга сум моментално, или Битола се наоѓа а ти вика брат Прилеп сум моментално, друго ме нервира што некој нон стоп сецка за да му се јавиш ти, а да речиме и ти си на припејд и тој е на припејд...И друго кога си во друштво некој нон стоп ти досаѓа. - Брат имаш бесплатни минути, да се јавам до едно место???

Порано ко немаше мобилни ко имавме само фиксни луѓето што беа со нечиста совест што се криеја од некој човек што го зафркнале/оштетиле воопшто не се јавуваа на фиксниот телефон, но на сите домашни ќе им кажеше „Ак ме барат тој и тој човек кажи му дека не сум тука“. Но стално не можеш да се криеш...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Јас редовно се јавувам кога ѕвони некој од непознат број. Оптимист сум, се' си мислам дека некоја згодна плавуша или црнка ме бара. И стварно, се јавува секси женски глас, но да ме потсети за некоја заборавена сметка. Но, најбично испаѓа дека некој ретард го бара Митре и губам 5 минути да му објаснам дека не сум Митре, ни Митко, ни Димитар, ниту пак знам кој е и каде е тој. Не, не сум од Драслајца и немам поим која е Благица. Потоа истиот тој кретен врти од друг број да праша дали разговара со Митре и ако не е тој тука, дали може да ја добие Благица. Не, не може и нема врска од кој број вртиш кога се јавуваш на погрешно место, ебате беља. А да, Бурим, Љавдрим и Музафер се доста барани.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
a ako ti se javuvaat od banka, nesto vo vrska so krazba na pari od tvojata karticka, pa mora itno da se prevenira, za da ne se ukradat poveke pari? od rabota nov broj, ili od tamu kadesto si apliciral za da se vrabotis, ili nekoj blizok so nov broj, kojshto brojot go kupil bas vo momentot na nezgodata, ili od nekoe drugo mesto kojashto situacijata e itna. nishto nema da ti se sluci, ako se javis, pouplaseni ste od politicarite, kadeshto ima pritisoci, i zakani....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.656
Поени од реакции
38.839
ме боли цевот кој е, ако е некој глуп досаден увек има блок
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Ne gledam pricina da ne se javam koga mi zvoni nepoznat tel broj..poveke se slucuva da ne 'krenam' na poznat broj oti znam deka ke me davi I ke bara nekoja usluga :)
Има решение и за тоа. Културно без никаква расправија направи сам да се откаже од барање некаква услуга... На секое викај му ам не можам денес, ај некој друг ден. Еднаш, двапати, трипати веќе четвртиот пат сам ќе се откаже...Ова ти го кажувам од лично искуство. Јас таквата тактика ја спроведувам...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А зошто дозволувате некој по 100 пати да ви се јавува? Толку е тешко да се одбие некој?
Исти сте и вие што по толку пати не знаете да кажете дали ќе направите услуга или не како оние што досадуваат.

Пааа не знам, ќе видам, не креватe, ај следна недела, пак не кревате.


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
јас мислам дека и т мобиле пример ѕвони со скриен број ради испитување и слично шо знам шо мислите вие
 
Член од
10 декември 2020
Мислења
16
Поени од реакции
4
Мене ако ми се јави непознат бр. Имам лек
Ако е некој кого познавам:
Дувам во микрофончето и гасам

Ако е непознат:
се дерам трескам глупости 300 на саат

Ако веќе знам кој може да биде не се јавувам синко

Случка: Ме бараше еден ми даде алат за услуга не му требаше и сега ме бара дека му требал...ми врти со скриен.. ало да не т т е шам вррти повторшшш алшшшш аллшшш така зборев угасив ај чао блок хахахаха
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Ti nova azbuka ke smislis. Mozam da te zamislam za droga koga zboris. Za vutra duvnete ednas, za amfi dva pati. U mikrofon duval be, kakvi likovi ima.
 
K

Kitsune

Гостин
Кревам, до сега не ми се случило некој да ме заебава по телефон. И да се случило, голема работа, не е оправдување во иднин да не кренам. Можеби на некој познат стварно му требам, а му се испразнила батерија или снемал кредит
 

Kajgana Shop

На врв Bottom