A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
BoomTV за мене моментално е тапа понуда односно најмногу одговара за мама и тато, баба и дедо кој 90% од времето во гледање на тв го користат за гледање на вести (иако реално гледано горе доле ова важи за сите моментални понудувачи на дигитална тв). Секако не значи дека и за 5, 6, 10 месеци ќе бидат тапа, но сега за сега се. Најтапа е тоа што мора ако сакаш на 2 тв да гледаш мораш две претплати да плаќаш. Според мене тоа треба да им биде приоритет број еден прво да го решат.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
BoomTV за мене моментално е тапа понуда односно најмногу одговара за мама и тато, баба и дедо кој 90% од времето во гледање на тв го користат за гледање на вести (иако реално гледано горе доле ова важи за сите моментални понудувачи на дигитална тв). Секако не значи дека и за 5, 6, 10 месеци ќе бидат тапа, но сега за сега се. Најтапа е тоа што мора ако сакаш на 2 тв да гледаш мораш две претплати да плаќаш. Според мене тоа треба да им биде приоритет број еден прво да го решат.
Да во право си треба да го решат проблемот што за два ресивери во една куќа 2 претплати да плаќаш.Се надевам во иднина на една претплата ќе направат.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
некој што има дигитална а ми фалат канали????има некој ист ваков проблем
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
BoomTV

ама не направија Boom со понудата нивна
2 претплати и плус 40 канали НЕМА ШАНСИ

а кога ке стигнат до 80 канали колку ке им биди претплатата??? 1500 или 2000 само за ТВ оти на Макс ТВ иди 500 ден за ТВ со 70-80 канали

а Тотал ТВ не е подобро шо велите 550 ден за 250 канали ама изгледа без А1 и А2 :tapp:

јас ке си останам уште доооооооолго време со кабелска со можност за 4 тв а една претплата

:salut:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Toa што фалат канали ги надградуваат за подобар квалитет ке ги вратат назад а иначе за претплатата и 80 кога ке бидат ке си биде иста освен ако не користиш премиум пакети
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Toa што фалат канали ги надградуваат за подобар квалитет ке ги вратат назад а иначе за претплатата и 80 кога ке бидат ке си биде иста освен ако не користиш премиум пакети
Zosto go izvadija SCI-FI i AXN voopsto go nema, neli bea vo paketite i tie programi, i kade se A1 i A2 neli vikase deka ke bidat i tie dvete plus HBO, jas prasav na 181 i mi rekoa deka nema da pustat nieden nov kanal!!!
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
MaxTV и BoomTV воопшто не се исплатат.Имам DreamBox и сум многу задоволен.
Има секакви можни канали спорт,филм,докунетарци,музика и тоа има преводи на српски и хрватски на Discovery,Animal, NatGeo,History,Explorer,TV 1000,Sci-Fi и мн др.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Zosto go izvadija SCI-FI i AXN voopsto go nema, neli bea vo paketite i tie programi, i kade se A1 i A2 neli vikase deka ke bidat i tie dvete plus HBO, jas prasav na 181 i mi rekoa deka nema da pustat nieden nov kanal!!!
Не е точно дека АХН ќе го нема и дека нема да се пишти ниту еден нов канал значи за а1 и а2 тоа е друга прикаска не дозволуваат самите тв да се емитуваат преку боом тв а ахн и сци-фи ке ги има пак им прават upgrade на софтверот и има најава дека од овој Понеделник ке има нови канали барем така информираат од 181
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Не е точно дека АХН ќе го нема и дека нема да се пишти ниту еден нов канал значи за а1 и а2 тоа е друга прикаска не дозволуваат самите тв да се емитуваат преку боом тв а ахн и сци-фи ке ги има пак им прават upgrade на софтверот и има најава дека од овој Понеделник ке има нови канали барем така информираат од 181
Ponedelnicite nikogas ne prestanuvat, sekoja nedela ima ponedelnici!!!
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.588
Поени од реакции
738
некој што има дигитална а ми фалат канали????има некој ист ваков проблем
Јас денес го имав тој проблем ми фалеа доста програми на крај испадна дека ресиверот ми се расипал и ми го променија сега е ред

Не е точно дека АХН ќе го нема и дека нема да се пишти ниту еден нов канал значи за а1 и а2 тоа е друга прикаска не дозволуваат самите тв да се емитуваат преку боом тв а ахн и сци-фи ке ги има пак им прават upgrade на софтверот и има најава дека од овој Понеделник ке има нови канали барем така информираат од 181
Од минатиов понеделник требаше А1 и А2 да ги има па се уште ги нема истите информации од 181 јас ги добив.Се додека не ги примам на ресиверот односно не ги следам преку Боом тв не верувам во ништо
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Полека имаме договор на 2 години има време еххеее хахаха
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.245
Де напишете ги 8-те Македонски канали кои се гледаат слободно.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Сител. канал 5, телма, мтв 1, мтв 2, мтв 3, алсат и ера. Алфа, сител 3, канал 5+ и наша тв одат на сателит. Вечер кај Јанко во Јади бурек гости директорот на Боом тв и Трендо ке се делат бесплатно ресивери така иде на најава на сајтот на емисијата.:tv:
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Мтв 1,2,3,Алсат М,Телма сеуште не се на сателит
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ако некој гледаше Јади Бурек со Јанко на Наша ТВ видовте дека за нови канали ќе се почека уште малце зашто уште нема доволно простор односно фреквенции кој ќе можат без пречки да ги пренесуваат сите канали зашто на моменталните 3 ова е максимумот.
ХБО ќе се пушта најверојатно од декември кога точно незнам а и треба уште некој канали плус да идат.
Со А1 и А2 има проблем кој никој не знае кога ќе се среди зашто Велија барал некоја огромна сума пари а веќе има доставено понуда за пренесување на тие два канали преку BoomTV!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom