A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

3

321456

Гостин
разликата мислам е во тоа шо кога ќе склучиш договор имаш повеќе канали за гледање и затоа е толку, а ако го земиш само ресиверот нема да ги фаќаш сите канали кои ги нуди Boom TV туку само некои
Каква разлика има тоа? Си плаќам месечно за каналите.
Прашувам за цената на опремата која во договорот е незамисливо поголема отколку кога си ја купуваш само опремата.

Цена на опремата BoomTV.PNG

Зошто ако ја оштетам опремата да ја плаќам по таа цена, кога гледаме дека реалната е 990 денари?
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Озбилно. Од продавница можиш да го купиш за илјадарка а ако го оштетиш пет илјадарки. Паметни многу бе овие. Ха бе. Денска јас склучив договор со нив, и случајно на продавачката кутијата со едното бум тв и падна прво на стол потоа на подот. Можно е да е оштетено нешто? Или не се толку нешни?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.547
Поени од реакции
703
Озбилно. Од продавница можиш да го купиш за илјадарка а ако го оштетиш пет илјадарки. Паметни многу бе овие. Ха бе. Денска јас склучив договор со нив, и случајно на продавачката кутијата со едното бум тв и падна прво на стол потоа на подот. Можно е да е оштетено нешто? Или не се толку нешни?
И да се расипе нешто без никаков проблем ги менуваат.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.547
Поени од реакции
703
Мислам дека нема да ви се смени распоредот. Само френкренциите, односно корисниците нема ни да почуствуваат.
Ке се почуствуваат бидејки ке се сменат фрекфенциите , па ке треба да се прескенира за да се добијат новите фрекфенции на самиот ресивер .
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Овој Пакетот Плус сега првиов месец ќе ми биде бесплатен, а ако не го деактивирам на време ќе ми зема секој месец по 150 денари? И кои спортски канали ги има во основниот пакет?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Овој Пакетот Плус сега првиов месец ќе ми биде бесплатен, а ако не го деактивирам на време ќе ми зема секој месец по 150 денари? И кои спортски канали ги има во основниот пакет?
Ќе се деактивира сам.
Еуроспорт и Еуроспорт 2.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
A oti na nivnata strana veli deka treba da go deaktiviras sam, ili toa vazi ako prvo ti si go aktiviras sam?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
A oti na nivnata strana veli deka treba da go deaktiviras sam, ili toa vazi ako prvo ti si go aktiviras sam?
Meне ми го деактивираа после завршувањето на промо периодот, башка во салонот на уан прашав, истотот и тие ми го рекоа, ако сакам да го активирам, ќе треба да се јавам, или да пратам смс со кодот на картичката.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Ахам. Б92 ја нема во понудата на канали. Ја иимало ли некогаш?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306

Kajgana Shop

На врв Bottom