A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Незнам зашо воопшто ги нудат ако повеќето ги нема
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Не најдов ваква тема па решив да ја отворам.

Размислувам да земам TV пакет од A1, навидум имаат добра понуда на канали, посебно ми е интересен Combo пакетот каде што за 800 ден (доколку имаш претплата за телефон од кај нив. имаш интернет и TV со Arena Sport и HBO.

Наводно треба само да си купиш антена и сам да си наместиш се. Имало поддршка по телефон за сето тоа. Ваљда.

Некој да сподели искуство? Задоволни, незадоволни итн?

Благодарам однапред.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Не најдов ваква тема па решив да ја отворам.

Размислувам да земам TV пакет од A1, навидум имаат добра понуда на канали, посебно ми е интересен Combo пакетот каде што за 800 ден (доколку имаш претплата за телефон од кај нив. имаш интернет и TV со Arena Sport и HBO.

Наводно треба само да си купиш антена и сам да си наместиш се. Имало поддршка по телефон за сето тоа. Ваљда.

Некој да сподели искуство? Задоволни, незадоволни итн?

Благодарам однапред.
Имаш веќе тема за А1.
 
Член од
28 февруари 2014
Мислења
36
Поени од реакции
8
Воопшто не задоволна! Катастрофа од телевизија. Антена да треба да ја поместуваш натака/навака, глупости
Или кај мене не се погоди, не знам
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Воопшто не задоволна! Катастрофа од телевизија. Антена да треба да ја поместуваш натака/навака, глупости
Или кај мене не се погоди, не знам
Земи си тв бокс со инсталирани канали има на фејзбук рекламираат за 1999 ден + карго. Еднаш плаќаш и после ги имаш бесплатно сите можни канали и нема да знајш што побргу да избереш. Се што ти треба е интернет конекција и тераш. На антена е катастрофа понудата + мал број на канали се вклучени со СД резолуција.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Земи си тв бокс со инсталирани канали има на фејзбук рекламираат за 1999 ден + карго. Еднаш плаќаш и после ги имаш бесплатно сите можни канали и нема да знајш што побргу да избереш. Се што ти треба е интернет конекција и тераш. На антена е катастрофа понудата + мал број на канали се вклучени со СД резолуција.
Prekinaa so toj addonot Balkan Green koj bese instaliran na dosegasnite boksovi od fb stranata Watch Tv i jas imav, se prefrlija na VIP addon so plakjanje i sea neznam tie so neznaat da si instaliraat drug addon so ke praat a znam deka ima nogu lugje so si kupija za doma i si gledaa
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Prekinaa so toj addonot Balkan Green koj bese instaliran na dosegasnite boksovi od fb stranata Watch Tv i jas imav, se prefrlija na VIP addon so plakjanje i sea neznam tie so neznaat da si instaliraat drug addon so ke praat a znam deka ima nogu lugje so si kupija za doma i si gledaa
Јас имам Kodi Balkan Green инсталирано на Android tv и сеуште си работат бесплатно каналите. Знае да зафркав анекогаш ама пред два дена гледав телевизија таму.

Инсталирано ми е Kodi и тоа Balkan Green одамна.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
МРТ 3 ја има ли во HD? Знам кога ја пуштија ја немаше па сега случајно да не ја пуштиле дека фудбалов реално лошо е за гледање а да не е HD.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Да не пуштиле нов MTV канал дека само еден имаше до сега MTV 00' а на странава 2 стојат кај вас го има или грешка некоја им е ова? 1111.jpg
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Да не пуштиле нов MTV канал дека само еден имаше до сега MTV 00' а на странава 2 стојат кај вас го има или грешка некоја им е ова?Прегледај го приврзокот 358078
Ehee ima mnogu mnogu povekje mtv kanali ima mtv 90s mtv 80s i site drugi vrsti na mtv gi pustija isto i nick teens i nick music gi pustija i ima plus drugi kanali tam nakaj krajnite brojki jas proveriv pred da smenam na msat
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Ehee ima mnogu mnogu povekje mtv kanali ima mtv 90s mtv 80s i site drugi vrsti na mtv gi pustija isto i nick teens i nick music gi pustija i ima plus drugi kanali tam nakaj krajnite brojki jas proveriv pred da smenam na msat
Нека прати некој ако има фрекфенција дека кај мене ги нема каналиве
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Користам ca-module па ако ги скенирам сите ќе ми се изместат сите канали а наместени ми се по мој редослед.
I jas sum taka, ama ako se znae frekfencijata mozes da skeniras manuelno samo tie kanali ke napravi update i ke gi imas posledni na spisokot, bar na lg i samsung e taka, kako e na dr, televizor ne znam
Ako nekoj doznae mhz, pisete jas ke preskeniram i ke vi spodelam ima/nema...
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
I jas sum taka, ama ako se znae frekfencijata mozes da skeniras manuelno samo tie kanali ke napravi update i ke gi imas posledni na spisokot, bar na lg i samsung e taka, kako e na dr, televizor ne znam
Ako nekoj doznae mhz, pisete jas ke preskeniram i ke vi spodelam ima/nema...
Зависи од телевизорот и неговите опции. Кај мене на JVS само добив известување дека има нови канали и дека се додадени во листата на канали. Кај мене на мојот тв не треба целосно или мануелно прескенирање на одредена фреквенција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom