A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Не сум користел интернет на Т-Хоме и неможам да ги коментирам. До сега сум некаде 1 месец корисник на Оне и ни еднаш ми нема паднато конекција/брзина.Средна брзина на симнување на торент оди некаде до 600 килобити и отприлика толку оди.Брзина на отварање на страници,видео стриминг и слично е супер. Т-Хоме ваљда има предност бидејќи се монопол. Ете ти одговор на 3 прашања
Данкешен :) Ке го испробам за некое време. Лошо е што се чека цел месец опремата. Не ми дава срце на тој потег-стварно многу време е цел месец. Тебе за колку ти ја дадоа? :)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.270
Поени од реакции
641
Данкешен :) Ке го испробам за некое време. Лошо е што се чека цел месец опремата. Не ми дава срце на тој потег-стварно многу време е цел месец. Тебе за колку ти ја дадоа? :)
Dobro e ako e i 1 mesec nekoj ceka i poveke od 2 meseci, jas na primer cekav 36 dena...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Данкешен :) Ке го испробам за некое време. Лошо е што се чека цел месец опремата. Не ми дава срце на тој потег-стварно многу време е цел месец. Тебе за колку ти ја дадоа? :)
Мене ми ја дадоа за 27 дена.Јас земав пакет во момент кога Телеком го блокираше Оне и наместо 5 работни дена(Време за кое Телеком законски е обврзан да му издаде линија на Оне) тие тоа го направија за 15 дена и се беше успорено.После тоа Оне поднесе пријава до Телеком и монополците се смирија.Ти би требало да добиеш за 21 ден по мене.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Мене ми ја дадоа за 27 дена.Јас земав пакет во момент кога Телеком го блокираше Оне и наместо 5 работни дена(Време за кое Телеком законски е обврзан да му издаде линија на Оне) тие тоа го направија за 15 дена и се беше успорено.После тоа Оне поднесе пријава до Телеком и монополците се смирија.Ти би требало да добиеш за 21 ден по мене.
Во Струга бев за нова година и наминав накај салонот да прашам, ми рекоа дека за 3-4 дена ке ми ја даделе опремата а тука ми викаат цел месец :/ Кој знае кој кажува точно...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.270
Поени од реакции
641
Од Скопје си? Јас не сум ама ми кажаа дека таму побрзо им ги давале т.е. помалце чекале :)
Ne sum od Skopje i jas, ama mislam deka i tamu se ceka...prasaj si :)
--- надополнето: 3 февруари 2012 во 17:51 ---
Во Струга бев за нова година и наминав накај салонот да прашам, ми рекоа дека за 3-4 дена ке ми ја даделе опремата а тука ми викаат цел месец :/ Кој знае кој кажува точно...
I jas sum od Struga...opremata ja dobiv posle 30 dena i toa so sekoj dnevno odenje v salon i dosadvenje...plus otkako ke se dobie opremata se ceka uste 5-6 dena za da ti go aktiviraat internetot, sto po moe e uste edna glupost
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ne sum od Skopje i jas, ama mislam deka i tamu se ceka...prasaj si :)
--- надополнето: 3 февруари 2012 во 17:51 ---

I jas sum od Struga...opremata ja dobiv posle 30 dena i toa so sekoj dnevno odenje v salon i dosadvenje...plus otkako ke se dobie opremata se ceka uste 5-6 dena za da ti go aktiviraat internetot, sto po moe e uste edna glupost
Мене тој вработениот ми реле дека за 3-4 дена ке сум ја добиел.
Којзнае што матат бе маме им е*ем. Не сакам цел месец да го поминам изолирано од светот упм...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.270
Поени од реакции
641
Мене тој вработениот ми реле дека за 3-4 дена ке сум ја добиел.
Којзнае што матат бе маме им е*ем. Не сакам цел месец да го поминам изолирано од светот упм...
I tie vo salon ne znaet nisto...3-4 dena ni na son..:))))
 
Член од
24 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
најголемата дупешница е од МТ , тоа што чекаш толку многу за да ти се активира.... А тоа што ке останеш изолиран од "светот" подобро за тебе :))) или нема кој да дреме на ФБ по цел ден ? м? :))
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 10:52 ---
кај мене пишува дека сум потрошила 2 гига, а само што го пуштив компјутерот -.- Не ми смета, нека крадат, нека се радуваат :D

а зошто мислиш дека некој воопшто те краде? :) и на кој пакет си?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
најголемата дупешница е од МТ , тоа што чекаш толку многу за да ти се активира.... А тоа што ке останеш изолиран од "светот" подобро за тебе :))) или нема кој да дреме на ФБ по цел ден ? м? :))
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 10:52 ---



а зошто мислиш дека некој воопшто те краде? :) и на кој пакет си?
Па мислев дека крадат затоа што беше нов месец, прв пат пуштам компјутер и оп 2 гига, ама после се смени во 0,17 така да нема врска :D
А пакетот е овој тотал со 400 гига :)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.270
Поени од реакции
641
Па мислев дека крадат затоа што беше нов месец, прв пат пуштам компјутер и оп 2 гига, ама после се смени во 0,17 така да нема врска :D
А пакетот е овој тотал со 400 гига :)
Se na sve januari mi ukradoja 30gb....ama 400gb paketot e taka da kolku i da kradat ne mozat 400gb da ukradat :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom