A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.273
Поени од реакции
642
овие нешто не се токму....до вчера ми пишуваше дека имам потрошено 60 и нешто гб...денес отварам уште прв ден пишува дека сум потрошил 27,34 гб :S
I pak i ovoj mesec me ukradoja...20gb...a cel den vcera 5 gb imav....lopovska rabota....ne se vo prasanje gigabajtite kolku sto e principot....ccccc
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.273
Поени од реакции
642
Brojacov se mrdna...do pred 10 min vikase 20gb potroseni...seha 0 gb lol
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.123
Поени од реакции
789
Мене ми беше на 0 ГБ сабајлево... Така да немам никаква примедба.
П.С. Случајно некој да не знае кога точно го ресетираа бројачов? До кај 1 ипол синојка не беше...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.273
Поени од реакции
642
Мене ми беше на 0 ГБ сабајлево... Така да немам никаква примедба.
П.С. Случајно некој да не знае кога точно го ресетираа бројачов? До кај 1 ипол синојка не беше...
Ni vo 3 sabajle ne bese ..sigurno pokasno za da ne primeti nikoj..i sabajle pak nakaj 13 satot imav 20gb potroseni a posle 30-40 min..na 0gb bese..pa posle 30 min pak na 500mb....krsh e brojcanikov....
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Kaj мене 0 гб покажува дека е.. којзнае на следното уклучување на нет колку ќе ми покажи, али океј, битно за почеток не ми украле..:D
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
80
Поени од реакции
3
Што е со новиов програм нека ми објасни некој????
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Ni vo 3 sabajle ne bese ..sigurno pokasno za da ne primeti nikoj..i sabajle pak nakaj 13 satot imav 20gb potroseni a posle 30-40 min..na 0gb bese..pa posle 30 min pak na 500mb....krsh e brojcanikov....
море нека се (ценсоред)

и мене на ТК во летото ме заебаваше слично нешто 15-16 пишеше а тогаш имав 50 помочани гб ама за нивна среќа се среди наредниот ден и си беше како шо треба
пак нешто заебаваше на први овој месец кога проверив во 3 сабајле се шокирав - 3 гб,по 20-30 мин 3,5 гб кај 4 и 30 пред легнување гледам 4 гб па да му ебам мајката не е можно ни јутуб гледав ни спуштав нешто..... си водам статистика и си запишвам во нотепад секој ебан ден и за два дена гледам 8 гб :mad:
а ништо не спуштав ноќта помеѓу 31 јан и 1 фев дури имав 101 000 мб потрошено за јан

како е можно? или си пишат колку ќе им текни? инаку немам рутер

за среќа на сум на Оне (и врзан на 24 месеци) оти тие "фантастични и неограничени 400гб" како 40 ќе бидат

туку кога сме кај оне стварно ми е смешно како словенците а пред тоа и љаљашите (грци) не направија своја мрежа (оптика) и да не играат како другите ќе му свират.......

Сабајле 2 гига сега ,17 ....
зајче,изгледа и ти ќе почниш да ги плукаш....
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Морам да признаам дека имаат лоша бизнис логика но видоа дека тонат во милионски загуби па Словенците избркаа дел од неспособниот кадар.Не се сега ништо подобри но се гледаат измени, на пример ТОТАЛ пакетите во мобилната и фиксна телефонија(со интернет и тв).Јас се префрлив од Телекабел на Оне и можам да кажам дека се подобри.Не се којзнае што но барем добивам она што го плаќам.На Телекабел те прават ем будала ем ништо немаш. Сега за сега ќе седам на Оне и ќе ги сменам само ако дојде Близу кај мене некогаш или некоја подобра варјанта.
Па што не кажеш дека скоро си се префрлил. Или не читаш погорни постови? Ц ц ц ич не е фер работава што ја правите и што не ми одговарате :) Се заебавам бе. Сакав само да те прашам како си задоволен од нетот? Си користел АДСЛ од Т-Хоме? Кој е подобар/побрз/постабилен? (пази, тука имаш 3 прашања)

Чекајте бе луѓе, како тоа ви крадат од нетот? Колку правите месечно? Баш ме интересира оти за некој ден ке се префрлам таму. И ова од Т-Хоме не се издржува. Нема гб ни за лек :)

Ај кажувајте, давајте сугестии, предлози итд... :)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.273
Поени од реакции
642
kolku i da kradat ne mozat 400gb da ukradat a brojacov ne go razbiram bas...si tera po svoe :))) Jas so DU meter meram za sporedba so one :)
--- надополнето: 3 февруари 2012 во 01:43 ---
Па што не кажеш дека скоро си се префрлил. Или не читаш погорни постови? Ц ц ц ич не е фер работава што ја правите и што не ми одговарате :) Се заебавам бе. Сакав само да те прашам како си задоволен од нетот? Си користел АДСЛ од Т-Хоме? Кој е подобар/побрз/постабилен? (пази, тука имаш 3 прашања)

Чекајте бе луѓе, како тоа ви крадат од нетот? Колку правите месечно? Баш ме интересира оти за некој ден ке се префрлам таму. И ова од Т-Хоме не се издржува. Нема гб ни за лек :)

Ај кажувајте, давајте сугестии, предлози итд... :)
Ne se plasi poveke od 10-13gb mesecno ne ke te ukradat :) Bartem kaj mene bese taka..sepak 400gb mnogu se za trosenje ako ne zemash igri ili blu rej filmovi i slicno :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
kolku i da kradat ne mozat 400gb da ukradat a brojacov ne go razbiram bas...si tera po svoe :))) Jas so DU meter meram za sporedba so one :)
--- надополнето: 3 февруари 2012 во 01:43 ---

Ne se plasi poveke od 10-13gb mesecno ne ke te ukradat :) Bartem kaj mene bese taka..sepak 400gb mnogu se za trosenje ako ne zemash igri ili blu rej filmovi i slicno :)
Значи и ОНЕ ти мери ама можеш и сам со некоја програма да си мериш?
Колку време веќе си претплатник на оне?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.273
Поени од реакции
642
Za merenje koristam Du Meter..pretplatnik sum 1 mesec ama imam koristeno one uste on.net koga bese, isto i adsl - thome i isdn i sve zivo i divo poso rabotev vo net kafe :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.046
Поени од реакции
1.299
Па што не кажеш дека скоро си се префрлил. Или не читаш погорни постови? Ц ц ц ич не е фер работава што ја правите и што не ми одговарате :) Се заебавам бе. Сакав само да те прашам како си задоволен од нетот? Си користел АДСЛ од Т-Хоме? Кој е подобар/побрз/постабилен? (пази, тука имаш 3 прашања)

Чекајте бе луѓе, како тоа ви крадат од нетот? Колку правите месечно? Баш ме интересира оти за некој ден ке се префрлам таму. И ова од Т-Хоме не се издржува. Нема гб ни за лек :)

Ај кажувајте, давајте сугестии, предлози итд... :)
Не сум користел интернет на Т-Хоме и неможам да ги коментирам. До сега сум некаде 1 месец корисник на Оне и ни еднаш ми нема паднато конекција/брзина.Средна брзина на симнување на торент оди некаде до 600 килобити и отприлика толку оди.Брзина на отварање на страници,видео стриминг и слично е супер. Т-Хоме ваљда има предност бидејќи се монопол. Ете ти одговор на 3 прашања
 

Kajgana Shop

На врв Bottom