A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

С

сашенко

Гостин
Луѓе што се случува бе? Сите линии на оне за подршка на корисници се зафатени.Интернетов ми е ужасно спор и прееска од 23-00 ми ја лоадираше странава и пола саат му требаше да ми ја прочита целосно.Не ми се верува, леле колк у е бедно овааа.И да, денес е 44тиот ден откако го потпишав новиот договор и уште не сум префрлен на него.Не ми се ни јавија уште.Сабајле вртев и ми викаат 30 работни дена требало да поминат а не 3 недели, погрешно сум ја слушнал таа на шалтер кога сум го потпишал договорот :confused:.Па не сум нити глув да не слушнам ниту глуп да не сватам дека ме заебаваат и вртат во круг цело време мајката.Па на крај краева и тие 30 работни дена излезе дека биле поминати па се извинуваше и ми вика ајде ќе го видам налогот и ке побарам да видат што е проблем и очекувајте деновиве да ви се јават :tapp:
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.273
Поени од реакции
642
Луѓе што се случува бе? Сите линии на оне за подршка на корисници се зафатени.Интернетов ми е ужасно спор и прееска од 23-00 ми ја лоадираше странава и пола саат му требаше да ми ја прочита целосно.Не ми се верува, леле колк у е бедно овааа.И да, денес е 44тиот ден откако го потпишав новиот договор и уште не сум префрлен на него.Не ми се ни јавија уште.Сабајле вртев и ми викаат 30 работни дена требало да поминат а не 3 недели, погрешно сум ја слушнал таа на шалтер кога сум го потпишал договорот :confused:.Па не сум нити глув да не слушнам ниту глуп да не сватам дека ме заебаваат и вртат во круг цело време мајката.Па на крај краева и тие 30 работни дена излезе дека биле поминати па се извинуваше и ми вика ајде ќе го видам налогот и ке побарам да видат што е проблем и очекувајте деновиве да ви се јават :tapp:
Hmmm kaj mene internetot si e super bez usporuvanje ili slicno...a tie 30 dena se site dena osven sabota i nedela( tie ne gi racunaat), javuvaj se i dosadvi im inace nisto, taka jas pravev :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Да не има некојј кој од Т-Home се префрлил на One? Ме интересира чиј интернет е подобар :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Секогаш ќе има по некој малер што не му се погодува пакетот... Мене едноставно ми прекурчи да плаќам 1800 ден. секој месец за нестабилен нет 10мб и телефон кога во Близоо за уште 200 денари добивам 5 пати побрз нет, телефон, и дигитална тв... А за тоа што викаш нестабилна дека била мрежата зависи од реонот, пример овде во Влае си лета... барем никој не сум слушнал да се пожали па затоа и се решив да ги одјебам ОНЕ...
Знам дека зависи од реонот. Немам, и никогаш сум немал проблеми со интернетот на One, а знам луѓе шо имале.Иста е ситуацијата и со Близу... затоа се ориентирам според луѓе во близина шо ги знам и нивните искуства со Близу.
Другар без проблем мигрираше на пакет од оној со 40 гига на овој новиот со 400 гига.Дури не ни репотпиша договор туку само го рефрлија на новиот пакет а си течат деновите од стариот договор..
Знам и јас за луѓе шо мигрирале од тој со 40 гига без проблем, проблем мене ми праат пошо лани летото мигрирав од тој со 40 гига, во тој со 80, и користев 3 месеца некоја си промотовна понуда.
И сеа заради тоа што сум користел промо понуда 3 месеца, морам да чекам до крај на договорот.
Многу лоша бизнис логика... Во октомври праам нов договор со Оne, само ако немам никаква друга опција. А најверојатно ќе имам.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.046
Поени од реакции
1.299
Знам дека зависи од реонот. Немам, и никогаш сум немал проблеми со интернетот на One, а знам луѓе шо имале.Иста е ситуацијата и со Близу... затоа се ориентирам според луѓе во близина шо ги знам и нивните искуства со Близу.
Знам и јас за луѓе шо мигрирале од тој со 40 гига без проблем, проблем мене ми праат пошо лани летото мигрирав од тој со 40 гига, во тој со 80, и користев 3 месеца некоја си промотовна понуда.
И сеа заради тоа што сум користел промо понуда 3 месеца, морам да чекам до крај на договорот.
Многу лоша бизнис логика... Во октомври праам нов договор со Оne, само ако немам никаква друга опција. А најверојатно ќе имам.
Морам да признаам дека имаат лоша бизнис логика но видоа дека тонат во милионски загуби па Словенците избркаа дел од неспособниот кадар.Не се сега ништо подобри но се гледаат измени, на пример ТОТАЛ пакетите во мобилната и фиксна телефонија(со интернет и тв).Јас се префрлив од Телекабел на Оне и можам да кажам дека се подобри.Не се којзнае што но барем добивам она што го плаќам.На Телекабел те прават ем будала ем ништо немаш. Сега за сега ќе седам на Оне и ќе ги сменам само ако дојде Близу кај мене некогаш или некоја подобра варјанта.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
Ова е точно или јас сум грешка
(дали важи за сите или треба да се направи нов договор?)

Месечна претплата
799 ден
Вклучен бесплатен интернет
Неограничено*
Во цените е вклучен ДДВ.
Важи политика за фер користење од 400 GB. Кај ADSL интернет, по искористување на бесплатниот интернет сообраќај, секој дополнителен интернет сообраќај од 1GB се наплаќа по 49 денари дополнително.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Ова е точно или јас сум грешка
(дали важи за сите или треба да се направи нов договор?)

Месечна претплата
799 ден
Вклучен бесплатен интернет
Неограничено*
Во цените е вклучен ДДВ.
Важи политика за фер користење од 400 GB. Кај ADSL интернет, по искористување на бесплатниот интернет сообраќај, секој дополнителен интернет сообраќај од 1GB се наплаќа по 49 денари дополнително.
Toчно е.
Само мислам дека треба да се напраи договор, или пак само да им се напомени дека сакаш да се префрлиш на неограничен интернет, и од нареден месец ќе ги имаш тие 400гб и 799ден сметка ќе ти иди.. наместо 599.. барем така би требало да е..
Јави им се на 181.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.046
Поени од реакции
1.299
Ова е точно или јас сум грешка
(дали важи за сите или треба да се направи нов договор?)

Месечна претплата
799 ден
Вклучен бесплатен интернет
Неограничено*
Во цените е вклучен ДДВ.
Важи политика за фер користење од 400 GB. Кај ADSL интернет, по искористување на бесплатниот интернет сообраќај, секој дополнителен интернет сообраќај од 1GB се наплаќа по 49 денари дополнително.

Имаш 400 гига а ако надминеш се доплаќа како што е напишано.Важи за сите а ако си на стар некој тарифен модел само одиш во салон и го менуваш пакетот а договорот не се продолжува туку тече стариот.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Не е и кај мене, само што ја сум на работ: 39,77 ГБ потрошено
Уф добро е.. ја си викам ако ми набилдаат ГБ за овие 1ипол час.. ќе ги отерам у пм... а толку иам потрошено за цел месец :))
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Член од
2 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
20
овие нешто не се токму....до вчера ми пишуваше дека имам потрошено 60 и нешто гб...денес отварам уште прв ден пишува дека сум потрошил 27,34 гб :S
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
кај мене пишува дека сум потрошила 2 гига, а само што го пуштив компјутерот -.- Не ми смета, нека крадат, нека се радуваат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom