A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
3 јануари 2014
Мислења
13
Поени од реакции
6
Ме интересира дали има некој што направил нов договор за Vip Net Lite пакетов? (или ко што разбрав стариот One net).
Се мислам дали да правам договор и затоа барам совети, искуства од вас за брзината / стабилноста.
Од досегашните, скорешни мислења гледам дека интернетот не е најстабилен :S (а истото е и кај мене - сеуште ја користам некогашната Fix/Net/Tv понуда од One, еве при крај ми е договорот).
Е сега, дали е нешто подобрено со интернетот во "новиов" пакет на Vip или е истото срање кое го гледаме веќе 2-3 месеци?
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Ме интересира дали има некој што направил нов договор за Vip Net Lite пакетов? (или ко што разбрав стариот One net).
Се мислам дали да правам договор и затоа барам совети, искуства од вас за брзината / стабилноста.
Од досегашните, скорешни мислења гледам дека интернетот не е најстабилен :S (а истото е и кај мене - сеуште ја користам некогашната Fix/Net/Tv понуда од One, еве при крај ми е договорот).
Е сега, дали е нешто подобрено со интернетот во "новиов" пакет на Vip или е истото срање кое го гледаме веќе 2-3 месеци?
Ke zgresis, do 2018 sakas da imas brzini pod 10 mbps
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.297
Поени од реакции
663
Ме интересира дали има некој што направил нов договор за Vip Net Lite пакетов? (или ко што разбрав стариот One net).
Се мислам дали да правам договор и затоа барам совети, искуства од вас за брзината / стабилноста.
Од досегашните, скорешни мислења гледам дека интернетот не е најстабилен :S (а истото е и кај мене - сеуште ја користам некогашната Fix/Net/Tv понуда од One, еве при крај ми е договорот).
Е сега, дали е нешто подобрено со интернетот во "новиов" пакет на Vip или е истото срање кое го гледаме веќе 2-3 месеци?
и јас сум на истиот стар пакет мада имам уште од договорот, најдобро е да не го продолжуваш договорот и да си тераш така додека не излезе подобра понуда од оне или некој друг оператор
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.220
Поени од реакции
16.737
и јас сум на истиот стар пакет мада имам уште од договорот, најдобро е да не го продолжуваш договорот и да си тераш така додека не излезе подобра понуда од оне или некој друг оператор
Да, најубаво е да чекаме дур не излезе некоја нова подобра понуда, која нема никогаш да излезе. Ги чекам веќе со месеци и доживувам буквално голгота со операториве. Пред две недели решив конечно да не чекам и да побарам нешто ново и потпишав договор со Неотел, кои денес ме известија дека немаат техничка можност за нудење на нивните услуги на подрачјето на кое живеам. Нема везе што сум централно градско подрачје, за нив веројатно живеам во Долно Дупени, а голема е можноста и таму да имаат пристап. Само кај мене нема пристап кон ништо, опциите ми се или да заглавам со шугавите Оне и да чекам понуда или техничка можност за комбо регуларните пакети, а не лајт верзијата, или да ги преплаќам Ти хоум за мочан АДСЛ интернет кој треба више да биде минато, а само кај нас е ебен стандард. Више ми е преку кур, се осеќам како да живеам во некоја сјебана централноазиска држава, типот Таџикистан, што морам вакви глупости да преживувам.[DOUBLEPOST=1467116668][/DOUBLEPOST]
Е сега, дали е нешто подобрено со интернетот во "новиов" пакет на Vip или е истото срање кое го гледаме веќе 2-3 месеци?
Истото срање е кое го гледаме од денот кога се споија Вип и Оне. Шуги шугави.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Еј ќе им ебам матер мајке ми. Три пати последниве 2-3 недели се јавив за проблем шо го влечам речиси година дена и за кој се расправав и порано, последниве три пати ми викаат „испратен е налог, ќе ве контактираат“. Имал некој друг да го дупат вака или само ја сум курвата? Пошто ќе се јавам и ќе им дадам рок недела дена да го средат, ако не раскинувам мочанион договор пошто ова не е интернетот за кој плаќам ебате.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Еј ќе им ебам матер мајке ми. Три пати последниве 2-3 недели се јавив за проблем шо го влечам речиси година дена и за кој се расправав и порано, последниве три пати ми викаат „испратен е налог, ќе ве контактираат“. Имал некој друг да го дупат вака или само ја сум курвата? Пошто ќе се јавам и ќе им дадам рок недела дена да го средат, ако не раскинувам мочанион договор пошто ова не е интернетот за кој плаќам ебате.
Вака, барај на повисоко ниво да го испратат налогот, а поздрави ги и со закана за тужба на суд и АЕК. АЕК секако испрати еден приговор, бидејќи веќе година дена се влечкаш.
И секако, посети ги сите салони, ѕвони упорно во call-центарот, па намини им и во дирекција (Сорација, 8ка мислам дека беа) но нема да те примат, но нека имаат на ум тие од рецепција.
Искуство патем ...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.297
Поени од реакции
663
имам мал проблем. Го имам овој рутер ZXV10 H201L и од пред некоја недела (денови) рутерот зуе (слаб пискав звук) дали му е прикрај животот? и имам проблем со телефонската линија, многу грчи и не се разговара ич. Се јавив во оне и рекоја дека е се во ред со линијата што е нормално пошо друго ќе бит да е дефектот....ако има некој информација што може да биде нека пише[DOUBLEPOST=1475219507][/DOUBLEPOST]update:зуенњето доаѓало од адаптерот за напојување на лаптопот не од рутерот ама проблемот со телефонската линија си останува, некоја идеја што е?
 
Последно уредено:

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
имам мал проблем. Го имам овој рутер ZXV10 H201L и од пред некоја недела (денови) рутерот зуе (слаб пискав звук) дали му е прикрај животот? и имам проблем со телефонската линија, многу грчи и не се разговара ич. Се јавив во оне и рекоја дека е се во ред со линијата што е нормално пошо друго ќе бит да е дефектот....ако има некој информација што може да биде нека пише[DOUBLEPOST=1475219507][/DOUBLEPOST]update:зуенњето доаѓало од адаптерот за напојување на лаптопот не од рутерот ама проблемот со телефонската линија си останува, некоја идеја што е?
Провери фиксниот апарат да не ти е расипан
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.297
Поени од реакции
663
Провери фиксниот апарат да не ти е расипан
го сменав со друг исти проблем, пробав и со други кабли ама нема ефект јбг то е со оне недај боже човек дефект да има
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
го сменав со друг исти проблем, пробав и со други кабли ама нема ефект јбг то е со оне недај боже човек дефект да има
Јави се пак и досаѓај неможе да не средат
 
Член од
3 јануари 2014
Мислења
13
Поени од реакции
6
Сакам да прашам дали има можност за раскинување на неистечен договор?
Правам муабет за екстремен случај, кога дома немам видено интернет еве веќе 2 недели дури и после 10-ина јавувања на 181 и ни трага ни глас од техничката нивна е*ана екипа. Башка и пред да снемам интернет, download брзината ми беше 5-6 мегабити (да, да, 600 kbps :eek:) од ветени 10 што е пола од максималната ветена брзина! Кажете што може да се прави во ваквиот случај, дали има шанса за раскинување договор без да платам пенали, чуда и сл.? дали може да добијам помош од АЕК или пак било какво друго решение...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.571
Поени од реакции
729
Сакам да прашам дали има можност за раскинување на неистечен договор?
Правам муабет за екстремен случај, кога дома немам видено интернет еве веќе 2 недели дури и после 10-ина јавувања на 181 и ни трага ни глас од техничката нивна е*ана екипа. Башка и пред да снемам интернет, download брзината ми беше 5-6 мегабити (да, да, 600 kbps :eek:) од ветени 10 што е пола од максималната ветена брзина! Кажете што може да се прави во ваквиот случај, дали има шанса за раскинување договор без да платам пенали, чуда и сл.? дали може да добијам помош од АЕК или пак било какво друго решение...
Поднеси писмено барање до операторот и побарај им копија од приговорот кој ке го поднесеш во приговорот наведи дека во рок од 2 дена доколку не ти овозможат интернет ке побараш раскинување на истиот наведи и време од кога го имаш пријавено проблемот,за брзината треба да сватиме дека се заштитуваат и велат ке ни понудат брзина од 10 но доколку не се во можност тогаш тогаш ке ја понудат максималната.
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
dali ruterot koj mi e smesten vo sobata kaj sho spijam prave nekoe zrachenje koe e losho za zdravjeto?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom