A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571




Ако се рестартира интернетот на кратко, добиваш нова ип адреса, така што наместо да продолжиш кога ќе ти дојде нет (после мини-рестартот) ќе паднеш и неможеш да продолжиш.
а Вие (мислам за сите Вас,гејмерите онлајн) цел ден играте?

ОК можи е подобро кога веќе се рестартира ама да е на 12 часа а не на 6

инаку јас па многу сакам да имам динамичка


ОН

шо новости ќе има од кејблтел?

од мај или од јуни почнуваат?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
а Вие (мислам за сите Вас,гејмерите онлајн) цел ден играте?

ОК можи е подобро кога веќе се рестартира ама да е на 12 часа а не на 6

инаку јас па многу сакам да имам динамичка


ОН

шо новости ќе има од кејблтел?

од мај или од јуни почнуваат?
мислам дека на 24 часа е “смената“
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.383
Планирам да се префрлам на CableTel ај ако може некој да пише искуства од CableTel, читам секаде лугето се жалат + јас планирам да го ставам ова триппле плај 999 денари што е ама се мислам. Однапред благодарам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Планирам да се префрлам на CableTel ај ако може некој да пише искуства од CableTel, читам секаде лугето се жалат + јас планирам да го ставам ова триппле плај 999 денари што е ама се мислам. Однапред благодарам
Пиши у која населба си :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Во Чаир изгледа солиден е интернетот, можеби имаат подобра мрежа, почнаа веќе да префрлуваат на внатрешна инсталација со кутии во влезовите а не ко порано од бандери.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
JA imam triple play i na pocetokot mi bese TINJE znaci pospor internet ne si videl, ama neso gi viknav cepaa po kutiite sea leta :D i ne se zaebuvaj so Premium Digital, vtrat po 4 meseci isti filmovi
Планирам да се префрлам на CableTel ај ако може некој да пише искуства од CableTel, читам секаде лугето се жалат + јас планирам да го ставам ова триппле плај 999 денари што е ама се мислам. Однапред благодарам
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Дали сеуште оние кои имаат лан пакети имаат ненормални брзини од по 2/3мб? со исто толку брз аплоад? или пак на старо сте? :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Дали сеуште оние кои имаат лан пакети имаат ненормални брзини од по 2/3мб? со исто толку брз аплоад? или пак на старо сте? :)
јас иам лан мрежа и брзината е далеку поголема од 2/3 односно брзината никогаш не паднала испо 17! се движи од 17 до 19 и за ап и за даун. а зашо прашуваш? те интересира да се префрлиш кај нив или
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
јас иам лан мрежа и брзината е далеку поголема од 2/3 односно брзината никогаш не паднала испо 17! се движи од 17 до 19 и за ап и за даун. а зашо прашуваш? те интересира да се префрлиш кај нив или
Какви 17/19? мислиш на 1700/1900кбс? ако не се лажам? а колку ти е данлоуд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom