A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Брзината на upload сообраќајот е помала кај DOCSIS клиентите. Јас сум поврзан на ЛАН и имам симетрични брзини т.е. 8/8. Доколку навистина ти треба поголем upload прашај ги дали во твојата населба имаат можност да те поврзат на ЛАН.
Фала другар :)
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
8/8 е за локална мрежа,ај пробај према надвор дали имаш аплоад 8... :)


Еве како е десетина минути пред 23 часот кон Лондон:


Еве како е кон Франкфурт:


Еве и кон Париз:


Точно е дека upload брзината не е 8, но и 4/5/6 не е воопшто малку, доколку сакаш да споделуваш податоци.
Веќе неколку недели се чудам зошто имам околу 12 мегабити во секунда брзина за download. Се сомневам дека во Штип не третираат како „тест глувци“ за некои нови пакети...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.135
Поени од реакции
8.208
него прееска кога идев накај битпазар ама со кола па не прочитав добро, нешто ново за 899денари интенрет кабелска и дигитална ,ама дали е за валентајн тоа или не, некој нешто да не знае?
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Тоа ти е можност од CableTel за 999 денари имаш Телефон, Дигитална TV (вклучувајќи ги и Премиум Дигитал), И интернет 200 Гига Трансфер - Download speed 800 kb/s
За подетални инфо оди на www.CableTEL.com.mk
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Тоа ти е можност од CableTel за 999 денари имаш Телефон, Дигитална TV (вклучувајќи ги и Премиум Дигитал), И интернет 200 Гига Трансфер - Download speed 800 kb/s
За подетални инфо оди на www.CableTEL.com.mk
Интернетот е 8mbps, а тоа не се 800кб/с. Тоа се 1024кб/с(default), но максималната брзина која ја достига тој интернет е околу 960-970кб/с.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.135
Поени од реакции
8.208
Тоа ти е можност од CableTel за 999 денари имаш Телефон, Дигитална TV (вклучувајќи ги и Премиум Дигитал), И интернет 200 Гига Трансфер - Download speed 800 kb/s
За подетални инфо оди на www.CableTEL.com.mk
сега се јавив имаат нова понуда 899денари Кабловска, Интернет 8/200гб и Телефонија, без дигитална..
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Еве како е десетина минути пред 23 часот кон Лондон:


Еве како е кон Франкфурт:


Еве и кон Париз:


Точно е дека upload брзината не е 8, но и 4/5/6 не е воопшто малку, доколку сакаш да споделуваш податоци.
Веќе неколку недели се чудам зошто имам околу 12 мегабити во секунда брзина за download. Се сомневам дека во Штип не третираат како „тест глувци“ за некои нови пакети...
кој пакет го имаш ? јас сеа се префрлив на тој 999 ден.


 

shifty

En Taro Adun, Executor!
Член од
31 август 2009
Мислења
269
Поени од реакции
25
гледам одлични резултати имате, ме интересира кој регион се наоѓате?
 
B

Bafra

Гостин
Zdravo i blagodarnost do clenovite na forumov bidejki neznaev od koj provider da si stavam internet(veke 10 godini koristam T-home) pa listajki po forumov se resiv za Cabletel. Od 1vi Februari go zemav paketot za 999 den (za 2 dena mi priklucija), i do sega ne sum primetl da snemalo.E sea brzinata ne e sekogas postojana sporeduvajki so T-home no i cenata koga ke se sporedi a i 200 Gb. Cesto igram Online pa citajki gi iskustvata (posebno od "Psyside " bea korisni za pingot) se resiv . Znam deka ima luge koi imaat problemi, pa sovet do novi potencijalni korisnici: Prasajte po komsii dali se zadovolni od Providerot , dokolku nemaat problemi ne bi trebalo ni Vie da imate.
 

shifty

En Taro Adun, Executor!
Член од
31 август 2009
Мислења
269
Поени од реакции
25
@Bafra на која местолокација се наоѓаш и кои online игри ги играш и како си задоволен од доцнење на сигналот и кај кои сервери (доколку е таков случајот) какви латенции да очекувам.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Значи ништо од телевизијата, ни 24вести ни спортклуб ништо, најочајна тв имаат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Цело време викаат дека се во преговори, што преговори ќе беа тие...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom