A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

C

Crazy Diamond

Гостин
како да видам колку интернет трошам месечно?

иначе до сеа не ми праел проблеми интернетов ПУ ПУ..сеа деновиве нешо ќе се успори па ќе падне на кратко..али не е страшно..даунлоад ми е со 1.3mb (y)
https://clients.cabletel.com.mk/clients/index.php

Username и password се бројот што си го оставил за контакт. Ако не e тој, јави им се и ќе ти ги кажат username-от и password-от. :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Јас знам што им е. Расипани им се линковите и тоа што го добиваме е back-up линк кој го чуваат за вакви работи. Ова од вработен на Близу ми е. :D
Ај прашај го истиот зошто толку ни ги намалија брзините, нели порано: имаш нет од 8мбпс симнуваш со 40мбпс :D заради повеќе корисници или?

Исто така, ако можеш да го прашаш да ти даде кратка информација или ЛИНК како работи нетот во ЛАН зоните (за docsis ми е јасно) :D
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Дали на некој друг му паѓа во последниов саат или до мене е ?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
дали може speedport W503V да се користи ко свич?(со близоо нет)
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
да не го урочам добар е малце чат пат се случува да залагува ама не е ништо сериозно :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Што е работава со Близу еве утре(недела) ќе ми дојдат екипата на Близу да ме вклучи интернет за 20Мбс и сега читам по постови дека паѓа нетот и нервози ,мајку-шајки и се останато :(
Инаку прв пат користам близу и живеам нас:11 октомври. (кисела вода)
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
шо е ова навечер цело време заебава, на диабло имам по 250мс наместо нормалните 70-90, и често ми искача тајмд аут..од 7 па натака заебава вака.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
756
Поени од реакции
358
Мислам дека обично тие што имаат проблеми со близу читаат и пишуваат на темава. Тие што немаат не се замараат... :)
Јас еве 1 месец сум кај нив и многу сум задоволен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom