A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
:vozbud::vozbud::vozbud:

Филмови кои биле хит кога уште не сме биле ни родени :vozbud:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ја немам ништо против да го даваат и Роки и Бонд, ама нека не биде најавата на рекламите како да го даваат најновиот блокбастер моментално прв во Холивуд:) Ги знам на памет филмовите не мора спикеров на тв да свршава кога ги најавува:)
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Вчера сум се зачудил што пуштија на А1 кај три пол навечер!!Епизода од Забранета Љубов ама ептен стара..:tapp::tapp:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
:vozbud::vozbud::vozbud:

Филмови кои биле хит кога уште не сме биле ни родени :vozbud:
Ај ти посочи некоја ТВ која дава филмови 1 месец откако ке излезе во кино.:pos2::pos2::pos2:Па тоа го нема никаде во светот. И може да кажете кои филмови би требало да ги даваат.

Ја немам ништо против да го даваат и Роки и Бонд, ама нека не биде најавата на рекламите како да го даваат најновиот блокбастер моментално прв во Холивуд:) Ги знам на памет филмовите не мора спикеров на тв да свршава кога ги најавува:)
Се согласувам,за Титаник отекоа:tapp::tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ај ти посочи некоја ТВ која дава филмови 1 месец откако ке излезе во кино.:pos2::pos2::pos2:Па тоа го нема никаде во светот. И може да кажете кои филмовиу би требало да ги даваат.



Се согласувам,за Титаник отекоа:tapp::tapp:
Момче, ова сакам да ти го посочам..

Ја немам ништо против да го даваат и Роки и Бонд, ама нека не биде најавата на рекламите како да го даваат најновиот блокбастер моментално прв во Холивуд:) Ги знам на памет филмовите не мора спикеров на тв да свршава кога ги најавува:)
Знам дека нема таква телевизија ама да се чаламиш дека ти е премиера филм стар 30 години не е баш за фалење.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Ај ти посочи некоја ТВ која дава филмови 1 месец откако ке излезе во кино.:pos2::pos2::pos2:Па тоа го нема никаде во светот. И може да кажете кои филмови би требало да ги даваат.



Се согласувам,за Титаник отекоа:tapp::tapp:
Пример... 2012 можат да го даваат за 4 години :) т.е. 4 години по излегувањето на филмот можат да го даваат на ТВ :) think so... XD
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
А1 беше најдобра телевизија, едино шо глеам на А1 е 1001 ноќ и некој филм коке дает, дури и вестите почнав да ги избегавам. Гледам Сител почнаја нешо ново да давет Бегство од затвор и уште некоја серија, фудбал Премиер лига. Сепак сега засега мислам Канал 5 се најдобри имат и Лига на шампиони филмови интересни и серии исто така интересни како: My name is Earl, How I met your mother...
А1 ПОЗЗ:salut:
 
G

grande-juve

Гостин
Ај ти посочи некоја ТВ која дава филмови 1 месец откако ке излезе во кино.:pos2::pos2::pos2:Па тоа го нема никаде во светот.
Не беше 1 месец, ама после 7-8 месеци од премиерата на канал 5 одеше Вики, Кристина, Барселона. Исто и други не толку познати, ама нови филмови одат на Канал 5.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Не беше 1 месец, ама после 7-8 месеци од премиерата на канал 5 одеше Вики, Кристина, Барселона. Исто и други не толку познати, ама нови филмови одат на Канал 5.
Можеби тие филмови ги давале после 7-8 месеци ама до сега никоја македонска тв не дала филм од овие попознативе како што сега вртат по ќино 2012 трансформери и слично. Сепак дапочнат сите така да прават малце конкуренција едни на други за да се подобри програмата.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
А1 продукција сукс....
1. Имаат А1 и А2 сервис... нека а1 има вести и такви политички др работи
а А2 нека биде со документарни филмови, емисии, филмови ...
2.Премногу долги реклами...за време на некој филм даваат по 5-6 реклами долги по 6-7 минути...
3.Треба да даваат филмови за време низ цела недела не само петок и сабота...
4.Многу често не ги даваат емисиите (филмови, документарци....) во времето коешто им е објавено во tv guide во весниците или на веб сајтот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom