A State of Trance

  • Креатор на темата Torchyrus
  • Време на започнување
Член од
1 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
13
не бе, само принташ. имаш таму како треба да го СВИТКАШ (не да го сечиш) да не слушаш од надвор :ROFLMAO: и нека ти биди во боја,за секој случај... ама мислам нема врска то
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
не бе, само принташ. имаш таму како треба да го СВИТКАШ (не да го сечиш) да не слушаш од надвор :ROFLMAO: и нека ти биди во боја,за секој случај... ама мислам нема врска то
E ајде нека е така чим и ти викаш. Ќе биде сцена на вратата ако контролорот ми каже : WTF is this shit !? :pos:

Да бе да сега видов убаво си пишува :D.


п.с: Малолетни ќе може ли да влезат лична карта ? Сум слушал дека на други концерти кои се имаат одржувано во Армеец се влегувало без проблем ..
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
13
денес баш имаше пост за смееш/не смееш работи во арената. Потенцирано е 18 +
We`ve made some changes, so here is the final setup for ASOT 600 Sofia. The $ signs are for the card/cash desks, where you can put some more money in your payment cards. All the payments during the event (except for the Fan Shop) will be made via special cards, that each of you can get AT the event. More information on this will be given tomorrow.

Meanwhile here is a list of Forbidden items:

- food (any kind)
- drinks (any kind)
- professional cameras (only small personal cameras will be allowed)
- Backpacks (if you`re coming from abroad you need to find a place to leave your backpack or luggage before coming to this event. Security measures!)
- any kind of weapons or small knifes
- pocket lasers or any kind of lasers (if such is found in your possession, you`ll be banned from the event)
- if you carry a flag or a big poster you need to remove any kind of hard materials from it, that can be thrown to or harm a visitor
- Pets (big or small)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Знам, преги го прочитав ова (Јалта го имаа објавено) и се' фино лепо си пишува. Ама тоа е кога тегнеш малолетник за влакно со тебе, се плаши да го шутнат како партал пред вратата .. Шизик иде на ризик ќе биде изгледа ! :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ако има 18 полни, нека си носи лична карта обавезно и нема гајле.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Немаш гајле со принтаниот документ, и кога го земеш билетот од некои продажни центри во Бугарија го добиваш на исти начин тие го купуваат од нет и го штампаат на А4 формат, секако само бар кодот е битен.

Јас и дефинитивно нема да одам, сите можни планови пропаднаа. Не сум толку разочаран како после откажувањето во Белград ама пак.

Читам на нет Myon & Shane спремиле нови Mash Up песни за журките од АSOT и ми се плаче !

Веројатно ќе ја пушти оваа Денис Шепард ако е постара, што знам од него само ова го имам слушнато
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Е толку беше, часови се бројат веќе ! Целосно/делумно закрепнат, утре ќе биде права фешта - дожиљај кој ќе се памети. Имав само една музичка желба, на адреса на Даш Берлин, ама ми се сруши некако надежта откако видов дека траката никако не ја вметнува во ниту еден од сетовите во последно време. Станува збор за Night time ! Јес да не е можеби толку позната како Waiting - Janeiro - Till the sky falls down .. Ама она ми е омилена од него и една од најубавите аплифтинг траки што ги имам слушнато.

Убаво, најубаво нека биде утре вечер, па да има шо да им раскажуваме на внуците после 50 години :D ! Бтв јас ќе бидам типот со зелената светкава маска ... :cool:

 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.840
Поени од реакции
23.416
Децо, лепо да се проведите, ваквите работи ќе ви останат. Очекувам многу слики и клипови. Постои една енергија што само трансот а особено вокалниот можат да ја пренесат, енергија која не секој може да ја восприми. Исто како радио или воки-токи, за оној што не е штиман на таа фреквенција сето тоа му звучи како рупци-дупци и не се трудете да им објасните, сум пробал илјадници пати. Баталете ги прашоците, ливчињата, таблите. Тие само му шкодат на организмот, а освен самозалажување и неколку часовни илузии не постигнувате ништо. Трансот е она што е реално, нека трансот биде вашиот трип, вашата МДМА, нека White Sensation биде вашето бело. Од мое име, од името на Здружението на Клабери на Град Скопје како и од нашиот духовен водич Макси Џез вие помладокот примете благослов за среќен пат и фантастична журка, затоа што тоа е нашата црква.

This is my church
This is where I heal my hurts
It's a natural grace
Of watching young life shape
It's in minor keys
Solutions and remedies
Enemies becoming friends
When bitterness ends
This is my church
For tonight
God is a DJ


 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Убав провод момци поради оправдани причини нема да присуствувам :(, kick out the epic motherfucker!!!!!!
 
T

Torchyrus

Гостин
САМО ЌЕ КАЖАМ , НЕ СЕ ОПИШУВА ЧУВСТВОТО ДА СЕ БИДЕ ТАМУ ТОА СЕ ДОЖИВУВА !
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
13
дефинитивно број 1 настан на кој сум бил до сега.Мноооооооооооогу пред другите. А да,баш како што мислев, Фери ми ја направи вечерта !!!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Како поминавте бе!???!? Што стил пушташе Фери?

Sussaro

Да си ибеш векот, постов погоре ти е погоден!!!
 

LMC

Член од
26 август 2011
Мислења
147
Поени од реакции
45
уникатно беше

--- надополнето: 10 март 2013 во 10:53 ---
!!!

--- надополнето: 10 март 2013 во 10:55 ---




THANK U ALL FOR THE UNFORGETTABLE NIGHT! <3 TRANCE ON!

 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ај добро утро на сите. Синоќа не бев во состојба да седнам пред компјутер, па затоа сега ќе си ги искуцам импресиите, легнати после 30+ часа. Журката се опишува само со два епитети на Б : Брилијантно и брутално. Лудиов настан на кој присуствав, сигурно ќе ми треба уште некој ден за убаво да го впијам и да сфатам од што сум бил дел уствари.

Прво, едно име го украде шоуто - Даш Берлин :cuc::cuc::drk::drk:. Второ - Јака им душа на тие шо ќе одат во Мајами и Ден Бош, со лајнапи од по 10 души. Мене поливините ме искинаа за тие 9 часа, тие таму космодискови навреме нека си набават. Трето - Вистинската транс фамилија се виде која беше : Лудаците (како мене) што влегоа уште од 9.30 во салата, скокаа уште во 10 на Рубен, а потоа душата си ја оставија на Даш и издржаа колку-толку на Денис. Пацери и шминкери имаше многу, кои слушнале само за Армин и дојдоа во 3 и нешто, го исслушаа бр.1 ДЈот до 4.00 и си легнаа дома. Не ми се веруваше како нагло се проретчи толпата кога заврши Армин и излезе Даш. Си викав во главата : Алоооо, знаете ли што пропуштате бре умоболни. Свесни ли сте кој е Даш Берлин ?! Седми ДЈ во Светот ! Ама ајде, тоа е ...

А сега за изведувачите по 2 реченици :

1. Рубен де Ронде - Убав и на место сет за загревање, мене стварно ме бендиса. (y)

2. М&Ш54 - класик ремиксерски настап, цел сет им беше електро-вокал траки. Преточија ептен јака енергија врз толпата, посебно тој шо изиграваше Чубака со крпата и парадираше со камерата цело време. Ми ја стрефија Promises на крај, ептен се израдував ! :love:

3. Фери - транс со електро шмек. Првата половина од сетот повеќе ме бендиса, последните му пола саат веќе некако ептен ме маваше во мозокот. Плус тој ми беше кризниот период, половините ме јадеа, вратот дрво, нагло се наполни салата и почна воздух да ми фали. Во магла ми е некако од 1.30 до кај 2.00 кога АВБ излезе за Brute.

4. Армин - му имам доста примедби за сетот и ме остави скратен за 3 многу битни траки, со кои ги наслади предходните градови - What it's like, Amsterdam & Jewel ! Штета, ептен голема (n). Ама атмосферата беше непобојно јака, посебно здиви публиката на Lost language, Serenity, Humming the lights & Jai envie de toi. Убав настап, ама имаше простор и за повеќе дефинитивно.

5. Даш Берлин - Е не знам стварно шо да напишам тука. Се ежам, еве сега моментално влакната ми се кренати додека го пишувам ова и се присеќам што ни приреди човекот. Ќе бидам искрен и ќе кажам дека пуштив солза на Beautiful things. Малце од убавината на песната, малце од убавината целото ова ремек дело ! Алал ти вера мајсторе, ти ми ја исполни најмногу вечерта !!

6. Денис Шепард - Нека ми прости Денис, ама не можев да го дружам на неколку метра од стејџот како претходните, колената на сестра ми откажаа и морав да и' правам друштво додека одмараше. Рака на срце, сетот не му беше најенергичен (како што јас очекував), ама барем мене ми ја погоди Silence и се изнарипав на неа.


Еве ви доле албум од Јалта, кои имаат фатено неколку стварно убави моменти. Тагнете се меѓу толпата, нека ви стојат овие слики за спомен !
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.520408088002497.1073741826.107562915953685&type=1

 

Kajgana Shop

На врв Bottom