A State of Trance

  • Креатор на темата Torchyrus
  • Време на започнување
T

Torchyrus

Гостин
Епа вака ајде сега и од мене мислење бидеќи вчера неможев ништо повеќе да кажам освен една и единствена реченица.
Сите што не бевте верувајте дека испуштивте многу .
Организацијата на настанов ми беше на ниво освен тоа што кога ги истрошив сите пари на картичката незнаев од каде да направам рефил , а таму каде што стаив првиот пат немаше никој (n)
Бугарите секоја чест , неможам на прсти да избројам колку ми рекоа да се сликаме само за маицата назад шо пишуваше Trance Family Macedonia . Срби , Црно Горци , Хрвати сите по нас викаа браќа Македонци што ми направи посебен кејф .
Видеа вечер на јутуб ќе аплодирам и ќе ставам линчиња тука .. има едно многу фино со нашето знаме за време на Brute :cuc:
И јас како Ендорфиниус бев нацртан уште во 9 таму , немаше многу народ се додека не се појави Армин .
За дј-те по збор два..
-Рубен де Ронде - На место со беше човекот како за загревање солидно од негова страна , шибав 100ка на час уште на почеток додека пушташе он ... отидов напред со транспарент го виде човекот и одпоздрави , секоја чест :cuc:.
-Мајон о Шејн - Не ги слушав дечките многу многу и неможам да кажам ништо повеќе за нив освен тоа што тој едниот скокаше ко ненормален и даваше ап според мене најлити на вечерта .
-Фери Корстен - тек од него почнува вистинското, еуфорија на ниво си испуша како што требаше го кренавме тогаш нашето знаме и ме израдува тоа што доста наши дојдоа кај знамето , единствена лоша работа кај Фери тоа што има преслаба интеракција со публиката ... не се замара човекот со нас и си вози филм што мислам дека не неправилно за музиката што он ја пушта , не е некој си дип хаус ДЈ па да се понаша така али јбг он си знае најарно ...
-Армин - неверојатно секоја чест посебно за понашањето на сцена тоа е тоа што треба Фери да го научи од Армин , исто и јас мислам дека испушти да пушти неколку добри траки али то е , важно дека беше неверојатно јако за време додека тој пушташе , вториот дел од неговиот сет посебно ми се свиѓаше , после Serenity , Jai envie ,
Humming the lights , Expetidiotn , BOOM , Not giving up on love , Elektra ,PPK ResuRection , Stresstest , омилената Airport Shivers и како за крај на место си беше и Burned with desire :cuc:
-Даш Берлин - за првиот дел од невиот сет го слушав седејќи не напред каде што бев скоро цела вечер , морав да отидам некаде во страна и да одмор неможев да стојам на нозе веќе после Фери и Армин на секоја песна пуштена од нив бев инсејн :D
После мала пауза се вратив пак на старото место и пак шибање до крај ... Ме изненади што ја пушти ланската химна голем + за тоа .
-Денис - за крај дефинивно уживав во секоја песна пуштена од него , уште кога дојде се испоздрави со сите испоштува човекот крена раце и почна со возење , највеќе се израдував на Nothing matters од Mark Knight ми ја направи вечерта со пуштањето на таа трака секоја чест и за него !!
Па то е во глобала што можам јас да објаснам и да пишам со мои зборви за секој од Дј-те и дел од мојот помин на АСОТ ама верувајте пак ќе кажам вакво нешто не се кажува не се објаснува вакво нешто СЕ ДОЖИВУВА !
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Btw, Јалта сега објавија : На АСОТ паднала просидба и девојката кажала - ДА ! Честитки !! :D




ПС - И не знам зошто, ама Not coming down ми беше хит вечерта и прва песна која почна да ми свири во главата кога се разбудив утре дента. Ја пуштија и Фери и Даш, изненадувачки ептен јако ми делуваше во клаб изведба. Ја сметав за океј претходно, ама од вчера ми се умота во глава и не можам да ја извадам. Убава била стварно !! :)

On this flight
on this height
I do't care what the world will say
'cos I'm not coming down

'Cos I'm sure that the world
that I see in my mind is changed
and I'm not coming down TODAY !
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Here is the official tracklist of our ASOT 600 Sofia set:

00:00] 01. A State of Trance – Intro
[00:42] 02. Mÿon & Shane 54 & Aruna pres. Velvetine – The Great Divide (Mÿon & Shane 54 Summer Of Love Intro Mix)
[07:46] 03. Paul Oakenfold vs. The Temper Trap – Surrender Sweet Disposition (Mÿon & Shane 54 Mashup)
[13:18] 04. Mÿon & Shane 54 with Aruna – Lights (7Skies Remix)
[17:46] 05. Audien vs. Above & Beyond feat. Zoë Johnston – Wayfarer vs. Alchemy (Mÿon & Shane 54 Mashup)
[22:44] 06. Speed Limits – Ode To The Wind (Juventa Remix)
[26:45] 07. Eric Prydz vs. Dada Life – Every Day Bass Don’t Cry (Mÿon & Shane 54 Mashup) (RockMax Edit)
[30:59] 08. The Bloody Beetroots & Great Svabo Bech – Chronicles Of A Fallen Love (Tom Swoon Remix)
[35:28] 09. Antillas & Dankann feat. Laurell – When You Love Someone (Maor Levi Remix)
[41:09] 10. Mÿon & Shane 54 feat. Carrie Skipper – Vampire (ID Remix)
[45:24] 11. Stafford Brothers feat. Lil Wayne & Christina Milian – Hello (Mÿon & Shane 54 Monster Mix)
[50:44] 12. Markus Schulz feat. Seri – Love Rain Down (Mÿon & Shane 54 Summer Of Love Mix) (03:38)
[54:22] 13. Whiteroom vs. Young Parisians vs. Chicane – Don’t Give Up (Myon & Shane 54 Summer Of Love Mix)
[58:40] 14. Lange & Genix - Immersion vs A&B - No one on earth (MS54 Mashup)
[64:10] 15. Andrew Bayer feat. Molly Bancroft – Keep Your Secrets (Mÿon & Shane 54 Summer Of Love Mix)
[69:54] 16. Andain – Promises (Mÿon & Shane 54 Summer Of Love ASOT 600 Outro Edit)

Download
http://dfiles.eu/files/py99um5k9
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Преслушете го овој 90 минутен мастерпис на Даш Берлин од Софија :cuc: ! Трак листата јас ја искуцав, 95% е точна .. :D
https://soundcloud.com/dashberlinworld/dash-berlin-live-mix-a-state-of-trance-asot-600-bulgaria-sofia

Red Hot Chili Peppers - By the way (ID remix)
Dash Berlin - Never cry again (Jorn van Deynhoven remix)
Delirium - Silence
Hardwell - Apollo (Dash Berlin 4AM remix)
Tiesto feat. Andain - Beautiful things (ID remix)
Dash Berlin - Better half of me
Martin Roth & Alex Bartlett vs Ummet Ozcan - Off the world the box (Dashup)
Dash Berlin - Fool for life
John Martin - Just drive (ID remix)
Ferry Corsten - Not coming down (Dash Berlin 4AM remix)
Dash Berlin - Till the sky falls down
Dash Berlin feat. Emma Hewitt - Waiting (W&W remix) :vozbud:
Dash Berlin feat. Susana - Wired vs W&W - Invasion (Dash up)
Dash Berlin feat. Chris Madin - Silence in your heart (Antillas remix)
First State feat. Sarah Howells - Reverie (Dash Berlin remix)
Niki & The Dove vs Dash Berlin & ATB - DJ ease my apollo
ID - ID (песната кога згасна цела сала, и сите ги кренаа запалките)
Dash Berlin & Jaren - Man on the run
Armin van Buuren feat. Sophie Ellis-Bextor - Not giving up on love (Dash Berlin 4AM remix) vs ID (Mash up)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
13
„-Фери Корстен - тек од него почнува вистинското, еуфорија на ниво си испуша како што требаше го кренавме тогаш нашето знаме и ме израдува тоа што доста наши дојдоа кај знамето , единствена лоша работа кај Фери тоа што има преслаба интеракција со публиката ... “

Абе цело време таму стоевме,само ти дури тогаш запримети дека знаме имаме :ROFLMAO:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Транспарентот што вртеше низ публиката ! (y)



И едно фен мејд видео ..
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Кога не отидов ќе си гледам вака на нет.

Еве има моментално LiveStream od Малезија за некоја минута почнува Армин а по него W&W

 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Лајв стрим од Куала Лумпур .. Привршуваат Космик Гејт, ги фатив пола саат - ја срушија цела Малезија : Be your sound, Electro punk, Rewind .... :cuc:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C0rir8Mbz3E

Посета : 25.000 + :drk:

АСОТ со најмногу транс дуа : Super8 & Tab, W&W, Cosmic Gate и Aly & FIla !

Вклучете се, следуваат Армин и Али и Фила !! :vozbud:


ПС - Денис Шепард со враќа во Софија на 25ти Мај во Космо клуб ! :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
На секоја журка што го имам гледано AvB е истото што го бамка и е ДОСАДЕН веќе!

Jump up, jump up

и

Тhank you all

и

СРЦЕТО што го прави, аман веќе

и

oнаа Исус поза
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
ПВД ги искинал сношти за крај :icon_lol::icon_lol: .. Не можат да се соземат америте, брујат сите транс фан пејџови. Сетот му бил лудница !

Јас уште не можам да ја заборавам Софија 2009та. Пак би одел на мајсторот. Институција е !



01. PvD ft. Vega 4 – Time Of Our Lives + Marcus Schossow – Acid, Festival, Champagne & Bitches [Sampler]
02. PvD ft. Austin Leeds – Symmetries (Maarten de Jong Rmx)
03. PvD ft. Austin Leeds – Verano (Berlin Mix) + PvD ft. Elijah King – Such A Feeling [
Acapella] [PvD Mashup]
04. Heatbeat – Rocker Monster
05. PvD ft. Austin Leeds – Verano (Austin Leeds Rmx) + Kaskade & Deadmau5 – Move For Me [Sampler] + Heatbeat – Rocker Monster
06. PvD ft. Arty – The Ocean (PvD ID Rmx)
07. Ummet Ozcan – The Box [PvD Edit]
08. ID
09. Artento Divini – Wicked
10. David Forbes – Engage
11. PvD ft. Plumb – I Don’t Deserve You (Giuseppe Ottaviani Rmx)
12. Aly & Fila vs. Roger Shah ft. Adrina Thorpe – Perfect Love [PvD Edit]
13. PvD ft. Tyler Michaud & Fisher – All The Way (Steve Wish Rmx)
14. PvD – For An Angel 2009 (PvD Rmx ’09) + Swedish House Mafia – One [Sampler] + Super 8 & Tab – Fiesta (Tom Fall Rmx) [PvD Mashup]
15. PvD & Starkillers & Austin Leeds Ft. Ashley Tomberlin – New York City + Rapha – Nice (Maarten De Jong Rework)
16. Underworld/DJ Joe K – Born Slippy + Hard Rock Sofa & Swanky Tunes – Here We Go [PvD Mashup]
17. Kaskade ft. Haley – Llove (Dada Life Rmx)
18. PvD ft. Second Sun – Crush (ID Rmx)
19. ID
20. ID
21. Giuseppe Ottaviani & Betsie Larkin – Toys (Club Mix) + Red Hot Chili Peppers – By The Way [Acapella] [PvD Mashup]
22. PvD ft. Vega 4 – Time Of Our Lives + PvD ft. Austin Leeds – Verano (PvD’s Full Fire Mix)
23. PvD ft. Johnny McDaid – Home (PvD Club Mix)
 

Re-loop

I play TRANCE, no DANCE!
Член од
21 април 2012
Мислења
118
Поени од реакции
60
л
ПВД ги искинал сношти за крај :icon_lol::icon_lol: .. Не можат да се соземат америте, брујат сите транс фан пејџови. Сетот му бил лудница !

Јас уште не можам да ја заборавам Софија 2009та. Пак би одел на мајсторот. Институција е !



01. PvD ft. Vega 4 – Time Of Our Lives + Marcus Schossow – Acid, Festival, Champagne & Bitches [Sampler]
02. PvD ft. Austin Leeds – Symmetries (Maarten de Jong Rmx)
03. PvD ft. Austin Leeds – Verano (Berlin Mix) + PvD ft. Elijah King – Such A Feeling [Acapella] [PvD Mashup]
04. Heatbeat – Rocker Monster
05. PvD ft. Austin Leeds – Verano (Austin Leeds Rmx) + Kaskade & Deadmau5 – Move For Me [Sampler] + Heatbeat – Rocker Monster
06. PvD ft. Arty – The Ocean (PvD ID Rmx)
07. Ummet Ozcan – The Box [PvD Edit]
08. ID
09. Artento Divini – Wicked
10. David Forbes – Engage
11. PvD ft. Plumb – I Don’t Deserve You (Giuseppe Ottaviani Rmx)
12. Aly & Fila vs. Roger Shah ft. Adrina Thorpe – Perfect Love [PvD Edit]
13. PvD ft. Tyler Michaud & Fisher – All The Way (Steve Wish Rmx)
14. PvD – For An Angel 2009 (PvD Rmx ’09) + Swedish House Mafia – One [Sampler] + Super 8 & Tab – Fiesta (Tom Fall Rmx) [PvD Mashup]
15. PvD & Starkillers & Austin Leeds Ft. Ashley Tomberlin – New York City + Rapha – Nice (Maarten De Jong Rework)
16. Underworld/DJ Joe K – Born Slippy + Hard Rock Sofa & Swanky Tunes – Here We Go [PvD Mashup]
17. Kaskade ft. Haley – Llove (Dada Life Rmx)
18. PvD ft. Second Sun – Crush (ID Rmx)
19. ID
20. ID
21. Giuseppe Ottaviani & Betsie Larkin – Toys (Club Mix) + Red Hot Chili Peppers – By The Way [Acapella] [PvD Mashup]
22. PvD ft. Vega 4 – Time Of Our Lives + PvD ft. Austin Leeds – Verano (PvD’s Full Fire Mix)
23. PvD ft. Johnny McDaid – Home (PvD Club Mix)
легенда е, само премногу електро-транс = 128bpm траки во сетов, нема доволно аплифтинг 138+ каа шо беше пред некоја година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom