A State of Trance

  • Креатор на темата Torchyrus
  • Време на започнување
T

Torchyrus

Гостин
Па време е и за една официјална тема каде што ќе може да дискутираме за ASOT и за најдобриот транс дј во светот и секако сите дј-еи кои имаат учество во неговото шоу.
Армин ван Бјурен е роден во Лејден Холандија на 25ти декември 1976та , почнува со музика кога тој има 14 години инспириран од Францускиот електронски композитор Jean Michel Jarre .Армин почнува со ASOT во 2001ва година кое за брзо време има 16 милиони слушатели од 26 држави низ светот исто така и е најдобар дј од 2007 до 2010та година според реномираното списание Dj Magazine .
Кој го интересира повеќе за Армин може да си најде на гугл ...
A State of Trance е неделна радио емисија хостирана од истакнатиот и најдобар транс продуцент и дј Армин ван Бјурен . Избрани песни се пуштаат во текот на шоуто со цел за нивна промоција и исто така промоција на нови артисти и изданија . Тоа е radio-show/website combination која е многу популарна не меѓународно ниво додека го слушате шоуто вие може да разговарате на чет соби и форуми како форумот на неговата официјална страна и http://www.di.fm/ .
Големиот успех на ова шоу исто така предизвика да се вклучат и неколку страни од целиот свет. Во минатата 2011 година 500тата епизода беше прославена со хостирање од 5 различни страни и 5 различни континенти .ASOT 500 беше хостиран од Јоханезбург , Мајами , Буенос Аирес , Ден Бош и Сиднеј помегу месец Март и Април . Овој 500ти ASOT за крај беше прославен во Ден Бош каде што присустуваа повеќе од 30 000 луѓе водени од повеќе од 30 истакнати дј како Above & Beyond , Mark Shulz , Dash Berlin , Aly & Fila , Paul Oakenfold etc ...
Турнејата на ASOT 550 требаше да започне на 3ти март во Белград но најверојатно поради слабата заинтересираност беше презакажан стартот за 1ви март во Лондон ,освен Армин таму настапија
Tom Fall , Max Graham , Paul Oakenfold , Lange ,Solarstore исто така истакнати Дј-еи и продуценти .
7ми март турнејата продолжи во Москва со настап на Ruben de Ronde , Rank 1 , Arty , ATB , Armin , Dash Berlin , W&W , Alex MORPH ,
ASOT 550 продолжува на 10ти март во Киев Украина и во живо може да се слуша на официјалната страна http://www.astateoftrance.com/ i di.fm .
После Киев следува Лос Анџелес , Ultra Music Festival http://en.wikipedia.org/wiki/Ultra_Music_Festival и за на крај да заврши во Ден Бош .

 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Кога го видов коментаров на почетната страница мислев дека откако ќе го кликнам линкот ќе начекам тема со многу страници па ми беше чудно што АСОТ токму сега е отворена како тема. АСОТ следам веќе неколку години наназад, ако сум во можност слушам стрим преку ДиАј.фм, ако не ја симињам завршената емисија. Можам да кажам дека многу електро хитови кои се појавиле, Армин ги има промовирано одреден период претходно што значи како за квалитетот на емисијата, така и за квалитетната понуда на траки. На сите кои не ја слушнале АСОТ, а се љубеници на транс музиката (ако има такви) срдечно има посакувам да ја слушнат.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
да ве прашам, дали на некого му вратија пари од глобал инсомниа за асот 550? - мене сеуште не
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Во 17:00 почнува АСОТ 550 Миами линк од стреам ќе поставам подоцна кога ке почне.
 
T

Torchyrus

Гостин
zaboraiv da pisam na temata se zanesov slusajki ... :D
momentalno Sander van Doorn my man ne mi se sviga nesh bash setov so go ima ali aj ke projde previshe progresiive eve ja momentalno Video games ama sepak mislam deka e vakvo nesto od nego e ocekuvano ... :D
--- надополнето: 25 март 2012 во 23:49 ---
KOKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ete jaaaa :D
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Dash Berlin најглуп сет до сега според мене. !!!!!!!!
--- надополнето: 26 март 2012 во 01:02 ---
Miami give it up for Ferry Corstennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Не стигнав да слушам од други обврски. Ќе симнам утре и ќе слушнам сигурно. Angello мора да има и некој таков сет, за секаква публика станува збор.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Miami let me hear it FOR ARMIN VAN BUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRREEEEEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Само кај мене не се отвара страната?

Едит: се отвори сега.
--- надополнето: 26 март 2012 во 03:11 ---
Добар беше Армин. Моментално Емери растура.
 
T

Torchyrus

Гостин
Closing party Privilege Ibiza AvB Markus Dash i W&W uste nekoja minuta i pocnuvaat W&W do 1:30 potoa Markus do 3:00 pa Armin do 5:00 i zavrsuva Dash Berlin do 6:30
uzvajte do ranite utrinski casevi ;)

LAST INVASION STAREDDDDD !!
--- надополнето: 25 септември 2012 во 00:51 ---
LJUGE SLUSAJTEEEEEEEEE ... W&W PARTALIIIIIII !!
za tie sto ne znaat
di.fm > listen now ! > trance > mp3 > 96k shibajteeeee !!
--- надополнето: 25 септември 2012 во 00:59 ---
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ne znam kolku ste vo tek, no ASOT dogodina ima izgledni shansi da pristigne na Balkanot. Otkako lani snegot vo Srbija predizvika dosta nervozi megu transerite od ovie prostori, Hrvatska e seriozen kandidat za vleguvanje na kalendarot za 2013ta. Potochno nastanot bi trebalo da se odrzi vo Koloseumot vo Pula, shto vo ochite na zapadnjacite e gladijatorski f*cking awesome. Fingers crossed ! ;)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom