A State of Trance

  • Креатор на темата Torchyrus
  • Време на започнување
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Meanwhile in Sofia ..




И една добра трака од Рубен де Ронде, кој е дел од лајнапот во Софија. 10 дена останааа !!:vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Излезе распоредот (тајм тејблот) за вечерта .. И мене во главата ми се вртеше иста шема, само со сменети места на третиот и последниот. Се си мислев дека Фери ќе го стават последен, да не' здрми за добра ноќ. Ама и вака е кул, биче весело ! (y)

22:00 23:15 Ruben de Ronde
23:15 00:30 Myon & Shane54
00:30 02:00 Ferry Corsten
02:00 04:00 Armin van Buuren
04:00 05:30 Dash Berlin
05:30 07:00 Dennis Sheperd
(All times in EET - local Sofia time)
♥♥♥

"A State Of Trance wouldn’t be where it is without the fans"
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Експедицијата пристигна, вечерва е Сао Паоло на ред. За ноќните вампири - Шоуто почнува од 1.00, а од 2.00 позади декот ќе застане Рубен де Ронде со едночасовен сет. Типот е дел и од лајнапот во Софија за една недела и вреди да се слушне што има да понуди ..

Груп фото од Бразил : Орјан Нилсен - Томас Ередија - Армин - Јорн ван Дејнховен :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.927
Вчера прв пат ја чув песната во сетот на Рубен, одлична е

 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Томислав Ередија - Која ли ми те мајка родила синко:cuc: !?

Алал му вера на малиот, генерација ми бил '92 (4 месеци помлад). Синоќа седнав со намера само да го слушнам Рубен што има да каже (што патем беше ептен тенко (n)), ама кога почна овој аргентинецот, ме крена за све паре и останав буден до 4.30. Можам да замислам само како им ги здрмано гаќите на тие 7.000 што се биле во салата. Растур направи, килер сет ! Не за џабе доби пофалби и од Армин одма откако заврши. Возбудено беше ептен детето и кажа дека му била голема чест што е дел од ова ..



:cuc::cuc: - Oд каде ли ја ископа ..

Целите сетови !
https://soundcloud.com/asot600livesets/tomas-heredia-live-a-state-of-trance-600-sao-paulo-01-03-2013
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
4 дена, опааааа !! :vozbud:.. Која транс фаца во петок ќе не' скрене најмногу ?

:pos::pos:

 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
13
јас мислам фери или даш. или пак многу очекувам од нив :vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
јас мислам фери или даш. или пак многу очекувам од нив :vozbud:
Таман, таман си очекуваш (y) ! Посебно вториот !! Армин ќе си биде стандард со пар нови актуелни хитчиња. Мене скриена фаца од сенка која може да приреди прав спектакл ми е Денис Шепард, од неколку причини: Го ставија последен да затвора (што значи ќе треба од нас да ги исцица последните атоми на снага со луд и моќен сет), деби ќе му биде ова на АСОТ, не е дел од ниту еден друг лајнап за оваа сезона т.е. ќе се потруди да се прикаже во најдобро можно светло, плус тој самиот има неколку доста квалитетни траки (затварање во 7 сабајле со Silence би бил момент на вечерта).


Инаку да те прашам околу влезницата, сигурно и ти ја имаш порачано онлајн преку print at home опцијата. Малце ми е лево ова, од Јалта Клуб ми пишаа дека ПДФ документот треба само да се испринта на обичен А4 формат лист и правац во Салата. Стварно така оди оваа работа, или ме клецаат овие :D? Прв пат одам на журка со порачан билет преку нет и малце лутам ..

 

Kajgana Shop

На врв Bottom