Aбе Врчак, несреќо една :)

Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
И сите се попалија по песната кога излезе... мене не ми е нешто многу симпатична:toe: како и останатите песни од ЈЈ, Елвир и слично...
 
C

cige

Гостин
Ако не па Врчак ја воскресна македонската музика,
кој претходно слушаше домашна музика,
па по него се прославија и остативе, Евлир, Јован, Ламбе итнитн
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ламбе не се прослави покрај него, Јован исто така а Елвир се прослави со Јован, а Врчак што е тапа тапа е :kesa::pos2:
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Ламбе не толку...а овие останативе си имааат некое филмче..а па оној гаџа :tapp:
дефинитивно е УФИЛМАН типот...али тоа е. се надева
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Вака вака, можит овие црнциве го имет преземено од Врчак бе, кој знајт. Тие не преземвет од некој од кај шо цела Америка ке дознајт дека преземале музика, ке преземет од некое мало државче од кој шо никој нема да дознајдт. А и да презел Врчак шо аку, ој видетеги бугарине шо прает, сиве наши народини песни ги имет преземено и на нивни одпеано, исто така му ги преземет на хрватине и србине, све шо е турбофолк му имет препеано.
Јас мислам дека од ко умре Тоше најаки пеачи во Македонија мислам шо имет најубај песни и мамце од малце глас се Врчак, Јован Јованов и ете да го клајме Ламбе Алабакоски макар да него не го слушам ич.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Абе нашиве пеачи ако можам така да ги наречам немаат појма од пеење..Така да освен одредени личности кои можат да се избројат на прсти нашава естрада е никаква....
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Врчак е меѓу подобрите македонски пеачи и композитори има доста хитчиња, а навлечен на тебе е супер песна
Го обожавам Врчак и само напред
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Кажите поасален од рапер од Врчак и катастрофа ке е Врчак ок?:tapp::tapp:Ама во Македонијава а не да ми кажите некој...
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Се обидуваа дечкото нешто да направии.. :kesa:
 
D

DeviL_32`

Гостин
ооо не му е само оваа крадена.. и пред да заспијам му е крадена од тупак... :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom